Chýbajúce lapače snehu a odkvapové žľaby

Dobrý deň ľudkovia. Idem si sem po radu. Sused cca pred 13 rokmi menil strešnú krytinu nedal odkvapové žľaby. Mal Ondulain a tento rok vymenil zas strešnú krytinu za plech... opäť ani lapače snehu a ani odkvapové žľaby....dom vlastním 11 rokov....preto som to vtedy neriešil. Bol som za ním osobne, chcel som sa dohodnúť...vyhodil ma. Vo dvore si parkujem auto.....z jeho strany ľad a padá sneh....na hranici pozemku som dal detečka, aby mi voda neodmývala hlinu z dvora.....ako mám postupovať, nejaké rady
Odpovedať
Co tak dat pozdlz susedovho domu nejake "veci", ktore by odrazali vodu na jeho fasadu plus mu podmyvali zaklady?? Napriklad spravne otoceny kus plechu dokaze prud vody celkom spravne usmernit.... P.S. nie som zastancom takychto rieseni, ale tuto asi dohovor/oficialne cesty nepomozu
Odpovedať
@johnyslovak Neviem koľko snehu býva v Hlave, asi aj dosť, ale vzhľadom na sklon tej strechy to bude komplikované = drahé. Ak sa urobí previs s ľadom a ten potom strhne, tak to tiež nebude dobre. Možno je skutočne lepšie to mať bez zachytavákov. Okapy by mohli byť, ale s tým sklonom to tiež nezachyti všetko.
Odpovedať
zial je to tak... s normalnymi je rec, na primitiva musis hovorit jeho recou. Mali sme podobny problem, sneh som mu odhrnala az ku jeho soklu a fasade a zrazu sa aj dohodnut dalo. Drzim palec. Dalsia vec je, ze obec je stavebny urad a ty tam mozes dat staznost kvoli ohrozeniu. Ked mu zleti zladovately sneh zo strechy, hrozi ze u vas niekomu slusne ublizi v lepsom pripade.
Odpovedať
@zacik len ja si chcem parkovať auto na svojom a on mi nebude rozkazovať. Dobrý nápad inak ale chalupu si dal podrezať
Odpovedať
@frantisekca @frantisekca @frantisekca @mucha999 presne tak.... len aké zákony a atď.... kúpim snežnú frezu 🙂
Odpovedať
@frantisekca a je lepšie keď z jeho strechy padne sneh či ľad na moje auto?
Odpovedať
@johnyslovak Nie, nieje. Ale už si videl, ako sa správa sneh na tak šikmej streche, ak sú tam zachytávaky? Pomaly to aj tak ide nižšie, na konci strechy sa to krúti, previsa a ľadovatí a nakoniec to aj tak spadne. Je to nemilá situácia.
Odpovedať
@frantisekca pozri akú mám ja strechu a nepadá to mám lapače a aj odkvapové žľaby... prečo my má jeho strecha znehodnotiť môj dvor a auto....lebo on je idiot?
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak z fotiek čo s dal mi vychádza že parkovať môžeš aj tak aby tvoje auto nebolo ohrozené ak sa nemýlim......ak je to tak potom vykopať vojnovú sekeru s nejakým idiotom je to najhoršie riešenie, ktoré ťa bude stáť iba nervy bez podstatnejších benefitov.
Odpovedať
@eagleowl ja sekeru neberiem do ruky. Toto sú staršie fotografie.. vo dvore parkujem 2 autá a brána sa otvára dovnútra takže aj tam musíš vynechať priestor.
Odpovedať
@eagleowl toto sú novšie foto
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak ...to predné auto môže stáť ako stálo a to zadné takto..... ( nie je za čo 😄 )
Odpovedať
Článok sa načítava...
@eagleowl tam je chodník a nebudem si ho blokovať vlastným autom a ak ťa napadne tá tráva vedľa.... mám tam rezivo na krov....stodola....a chcem vidieť teba že si blokuješ chodník k bráne....a keď spadne sneh tak keď to posunieme o 50cm to nezaváži a metrové cencúle nad hlavou asi tiež nie..... pretože on je arogantný.....boli tam 2 stromy ktoré mali cca 50 rokov....vadilo mu....lebo strecha....orezaval som ich a potom zrezal....boli zdravé a zasadené pôvodným majiteľom
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak stromy, prvý nesprávny krok, zasadiť nové, bývalo zvykom, že pozemok je po odkvap susedov, vykopať ryhu, nechať vodu vsakovať. Sneh je už málokedy.
Odpovedať
@jan45 bohužiaľ bol som ústretový....ale pôjdu tam nové aj kvôli súkromiu, keďže jeho žena rada cez kúpeľňové okno čumí do dvora
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak vždy existuje viac možností..... (mohol si dať posuvnú bránu-auto by stálo mimo strechu (iste posúvala by sa pred bránku ale to sa dá riešiť).....mohol si namiesto "chodníka" spraviť jednu plochu dlažby -nemrzelo by ťa že blokuješ chodník.........mohol si spraviť jedno parkovacie miesto inde....(inak ak sa tam dve autá neobídu vadilo by mi to viac ako tá susedova strecha)...píšeš že 50cm posun nestačí.....no ja tam vidím cca 1m ale OK.....ako som písal prvé auto nech stojí kde chce a to druhé smerom od strechy ľubovoľne hlboko do dvora tak že potom neblokuje "chodník".....) ale ty si si už dávno vybral.....či to za to stojí vieš najlepšie len Ty....
Odpovedať
@eagleowl alebo si mohol sused nahodit na strechu to co tam patri.... Prosim uz sa zobuď...neni to tvoja strecha nahodou? 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 to musíš napísať tomu susedovi...."určite to pomôže".
Odpovedať
@eagleowl počuj pozri si poriadne fotky a potom tu môžeš polemizovať. Nie nerozhodol. Až by som bol sviňa tak nejdem za ním. Chodník je okolo domu.... končí, kde mám podľa teba parkovať auto.... vstup kde stoja autá je makadam. Pôjde tam dlažba.... posuvnu bránu nemáš kam dať.....a otvárať vieš iba dovnútra, keďže je tam najaz na cestu pod sklonom ako si videl. A auto bude určite za bránou.... kvôli bezpečnosti. Ďalej môj pozemok je vyššie ako jeho a prečo mi má brať voda zo strechy pôdu.... chcel som tam dať geotextiliu a štrk na vlastné náklady. Ja mám striekať proti burine a atď? Ešte taká perlička... pán má podrezanú chalupu dom....a voda mu tečie k základom...to malo fakt zmysel!..... smrdí tam ako zatuchnutá handra.... Áno rozhodol som sa chrániť si majetok a deti. Príď na kávu a pokecáme
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak zbytocne sa zavzdusnujes, nepomaha to. Prve sa treba suseda spytat, preco nechce dat odkvap. Jedna moznost ze nema 500-1000e na odkvap, dalsia vec ze to nepovazuje za prioritu (pri stave domu sa tomu ani necudujem). Mozes ho donutit tym ze odkvap das sam, alebo vodu zvedies spat na jeho pozemok (nebude nadseny) alebo sa budete 5 rokov natahovat na sude s neistym vysledkom. On napriklad povie, ze dom tam bol uz predtym ako si tam zacal stavat (podmienky si poznal) a ze auta mozes parkovat aj inde. Na druhej strane, mozes mu povedat ze ked sa nedohodnete, budes mu robit naprieky pri udrzbe domu (zateplovanie) a budete dalsi pripad lamparne .... cisto technicky sa tam da postavit konstrukcia/pristresok, kde bude parkovat auto a voda bude stekat tam kde urcis ty.... kde uz to necham na teba.
Odpovedať
@mgx nenafukujem neboj sa. Múdrejší ustúpi. Staval som na základoch pôvodného domu....inak by som viac odskočil od neho. Bola to podmienka. Dnes som volal na stavebný úrad.... buď starosta alebo prístrešok bez spojenia so zemou a tam nepotrebujem nič. To poradil pán s úradu.
Odpovedať
@mgx bol som za ním v sobotu.... pracuje jeho žena,syn a od má invalidný dôchodok.... majú príjem zruba spolu okolo 1800€..... lenže keď každý deň kupuješ cigi , kávu, čaj,colu v krčme presne o 10:00 niekde sa to prejavuje
Odpovedať
Profilova fotka
@johnyslovak Vidim to na pristresok pre auta so sikmou strechou smerom k susedovi bez okapu 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roberto18:

@johnyslovak Vidim to na pristresok pre auta so s…
@roberto18 je to jedna z možností..... tých je viac..... zabudol že bude potrebovať prístup na môj pozemok, keď bude chcieť niečo opravovať napríklad.... ďalej že zadnú časť domu vlastní jeho švagor a nik tam nebýva a chátra to tam... keď spadne zadná časť strechy a domu vráti sa mu to.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?