Záložný zdroj

Zdravím, mám otázku. Po nočnej búrke a výpadku prúdu mi na ráno zapol záložný zdroj UPSL 600 je napojený na 74ah batériu(2ročnú). Išiel som do práce s vedomím že keď dobije baterku tak sa vypne,ale nie . Po 10hod sa nevypol , vytiahol som ju zo siete. Ale neviem prečo sa vôbec zapol nabíjať , keď pikolo je vypnuté od marca. Viete mi poradiť čo je tam za chybu? Alebo viete niečo poradiť, s cím máte skúsenosti. Vďaka.
Odpovedať
Ako dlho nebola elektrina? 10h je málo na nabitie tej batérie, ak je úplne vybitá... aj keď zdroj nič nenapajal, ma vlastnu spotrebu počas výpadku, tu bateriu treba zmerať, zdroj môže byť ok
Odpovedať
@kejsix neviem presne kolko bol výpadok ,možno hodinku, a za ten čas nemalo čo brať šťávu kedze pikolo je vypnuté. A baterka je z tých novších čo ma na vrchu kontrolku ktorá je zelená čiže je ok, lebo som ju odskúsal , odpojil som od siete a zapol pikolo a pekne hnalo.
Odpovedať
@mamuko666 zelené oko je veľmi orientačný, v podstate hustomer elektrolytu... podľa mňa ak nevieš zmerať kľudové napätie batérie a prúd do batérie pri nabíjaní, nepohneš sa dalej. Možno len empiricky skúsiť inú batériu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@mamuko666 zelené oko je veľmi orientačný, v pods…
@kejsix ahoj, zmeral som baterku je dobrá, tak som ju znovu napojil a išla-nabijala sa celu noc , ráno som ju odmeral manometrom a bola 14, takže asi problém bude so záložným, možno relé sa zalepilo...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mamuko666:

@kejsix ahoj, zmeral som baterku je dobrá, tak s…
@mamuko666 Baterky sa merajú manometrom? Pardon, nevyznám sa, naozaj ma to zaujíma.
Odpovedať
@roman_ multimetrom...(sorry, to mi dotiahol autokorektor) 🙃
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?