Práčka a sušička

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Ideme kupovať práčku a sušičku. Čo na 100% viem je,že chcem aspoň 9kg, čo najmenšiu hlučnosť. Rozhodujeme sa medzi Bosch, Siemens, Samsung, Electrolux. Viete poradiť na co presne dat pozor? Napríklad pri sušičke? Tu som ešte nikdy nemala a nepoužívala. V obchode vieme ako poradia-predaju aj susedovho psa len aby zarobili. Zas každý rok/dva nemám chuť riešiť opravu alebo nový spotrebič. Pod 9kg nechcem ísť, sme 6člennná rodina.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
ako prve si pozri, ako sa cista vsetky mozne filtre. Ci na pracke alebo susicke. Susicku kondenzacnu? Ak ano, tak ako sa vylieva kondenz, ci je mozne pripojit odvod vody na odpad a tym padom nemusis vylievat kondenz. Ako sa cisti kondenzator? Na pracke - aky je filter na zachytavanie veci z pracky. Ja som mala zanussi pracku - na chytavanie bol taky fajny kosik a dobre sa vyberal. Potom som mala AEG pracky a tam nie je kosik, ale nejaky iny tvar. Ten kosik na zanussi sa mi pacil viac. Ale Aj ten isty vyrobca moze mat rozne filtre pri roznym modeloch. Susicky som mala AEG aj mam AEG, dcera ma Bosh. Pri prvej susicke, ktora uz skoncila svoju zivotnu put, sa kondenzator cisti paradne - dal sa vytiahnut, osprchovat a vlozit naspat. Teraz mam na susicke taky kondenzator, ze sa neda vytiahnut, treba to vysavat, samozrejme ked sa na to nalepia tie drobne vlakienka z pradla, tak to nejde jednoducho povysavat, ak velmi pritlacim kefkou, tak mi to krci tie lamely na kondenzatore, musim to vytahovat ihlou na pecenie zavitkov 😭 kupovala som to cez net, tam samozrejme nenafotia taketo veci a ani do popisu ich nedaju. V kamennych obchodoch zase nemaju vystavene vsetky modely. Ak mas pracku na 9kg, tak aj susicku ber na 9kg. Ja prehadzujem plnu pracku do susicky. Ale pracku nepreplnam stylom, ze tam tlacim veci nasilu. Na vrchu je 10cm volneho priestoru. Ale ked napr periem paplony, tak tie samozrejme potlacit trochu musim, ale to zase susicke nevadi. Ak chces pouzivat susicku, tak pracka s aspon 1200 otackami, aby dostala z pradla co najviac vody pri zmykani
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mamelka:

Ahojte. Ideme kupovať práčku a sušičku. Čo na 100…
@mamelka my sme kúpili minulý rok 11kg práčku od Samsungu, myslím do 500€, mali sme ešte ale zamestnaneckú zľavu, tak to bolo ešte menej.. nemáme ju ale ešte zapojený, tak neviem povedať k tomu.. len ten objem.. tiež som myslela že 9 kg ale mamičky čo majú veľa detí ma presvedčili že určite využijem aj tu väčšiu.. keďže deti je veľa a aj veci budú len väčšie 😃 Sušičku možno neskôr kúpime, zatiaľ vetrík presusi.. Nech sa dobre podarí kúpa! 👍
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mamelka:

Ahojte. Ideme kupovať práčku a sušičku. Čo na 100…
@mamelka my mame doma Lord práčka aj sušička 9kg a veľká spokojnosť , je to to iste ako bosch aj vyrába to bosch , akurát iný dizaj Dvierka ma na pevných pantaoch nie ako niejake modely inej značky na tvrdením plaste len ... je tam sklo na dverách a nie plast čo je tiež lepšie . Práčku pri žmýkaní na 1400otacok ani nepočuť Prádlo po praní aj sušení úplne pohode a je k Lordu hneď 5 rokov záruka k tomu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sissik:

ako prve si pozri, ako sa cista vsetky mozne filt…
@sissik ďakujem za dlhý príspevok. Pozerali sme to dnes všetko. Ak sa môžem ešte opytat-dcera je s Bosch spokojná?ja som išla nakoniec do Bosch. Mám práčku zarezervovanu, zajtra ide manžel pre ňu, susicku som si pozrela v predajni a už pozriem podľa ceny na internete. Ta mi už tak neponáhľa, ale chcem obe rovnakú znacku. Síce v obchode hovoril,že ľudia berú aj rôzne značky, kombinujú, ale ja chcem rovnaké. Ešte raz dakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@mamelka my sme kúpili minulý rok 11kg práčku od …
@tabitka337 no my čakáme 4.takze do menšej som nechcela ísť. Mali sme v Nemecku 8kg a nám bola malá. A to keď sa tretia narodila sme kúpili, tiež drahšia bola a teda neviem ci sme trafili zrovna tu nestatnicu vadnu, ale neprala dobre.a keď sme vetrami a pracka išla,tak som povedala mužovi,že mi je ľúto susedov. A hneď ako sme sa sťahovali na SK tak ju manžel vyhodil. Ešte máme stále 5kg práčku ktorú sme vyuzivali keď sme boli na stavbe, ale je mi to malo. Hlavne keď mením postelne prádlo tak to práčku púšťam aj na 3x. Proste niečo väčšie som chcela a hlavne az spojazdnim aj dolnú kúpeľňu, keď bude bábätko aby som mala všetko viac po ruke. Hornú práčku nechame už na také,že keď bude treba niečo súrne oprat. Ale zajtra sa ide pre práčku 😊
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od goly48:

@mamelka my mame doma Lord práčka aj sušička 9kg …
@goly48 áno, toto hovoril aj nám,že je 5r záruka. Ja som chcela vidieť aj tu práčku, ale nemal to, že mu maju prísť dva sety v priebehu budúceho týždňa. No ja to najradšej vidím. Idem nakoniec do Bosch. Ďakujem za recenziu. Niekto kto bude hľadať,tak si nájde a možno vďaka tu vašim recenziam sa rozhodne. Nehovorím,že je to zlá značka. Ale to,že sme o nej počuli včera prvý x. Manžel už bol taky,ze aj Miele mi ukazoval. Bude bosch a dúfam a hlavne verim že budem spokojná 😊 susicku už objednám. Tu som v obchode videla. Inak dnes mi ponúkal v predajni Beko práčku a presne u mňa sedí to,že ja musím ísť, vidieť, chytiť a možno až potom objednať, ale nie len tak objednať. Mne na Beko vadil malý zásobník. Ale všetci preferujeme niečo iné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mamelka:

Ahojte. Ideme kupovať práčku a sušičku. Čo na 100…
@mamelka asi pisem uz neskoro, ale sme tie 6 clenna rodina, podobne poziadavky sme mali. Skoncili sme na samsung, absolutna spokojnost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@ondro81 aeg nieje sestra bosch ale dcera electro…
@wolodymyr trochu si nepochopil moj prispevok. Bol mysleny tak, ze my mame doma AEG a MOJA sestra Bosch :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mamelka:

@sissik ďakujem za dlhý príspevok. Pozerali sme t…
@mamelka ano, aj bosh je fajn, dcera je spokojna.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?