Bungalov

Zdravím, firma nám nacenila holodom rodinného domu s úžitkovou plochou 94,1 m2, zastavaná 120 m2. Je to viac menej kocka 10x12m. Cena za holodom 110 tisíc + tepelko nám povedali cca 7 tisíc. Máte niekto podobné skúsenosti s cenou ? Koľko vyšla stavba Vás? Dom bude z porfixu, strecha väzníková a škrídľa. PS: Viem, že sa tu nájde X odborníkov, že je to nízka cena, resp. že cena by ma vyšla svojpomocne nižšie a podobne. Ale ja chcem vymeniť skúsenosti. Nejdem stavať vilu.
Odpovedať
to je ako otazka, ze ci je dobra cena 20tis za auto, ktore ma 4,5 metra. Neni holodom ako holodom. Vnutorne omietky/komin/zaliatie podlahovky, okna, vonkajsie dvere, zateplenie+fasada atd...bude/nebude?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, firma nám nacenila holodom rodinného do…
@fero1821 Nazdar, keď môžem poradiť a aj odporučiť tak si pozri firmu Dom Snov. A pozri sa na projekt Stilo Absolut. Myslím si že v A0 v celkom dobrom štandarde na klúč by si to mohol mať za 115 - 120 a bez roboty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, firma nám nacenila holodom rodinného do…
@fero1821 tepelko cca 7 tisic... ale ake tepelko? nejaky cinsky brak? alebo premiova znacka? To ze to stoji 7 tisic ma pre kazdeho trochu zmyslajuceho cloveka nulovu vypovednu hodnotu. nemozes vymienat skusenosti, ked nemas zakladne udaje o stavbe a pouzitych materialoch. Pozri si rozdiel v cene medzi ytongom a najlacnejsou tehlou a prepocitaj si to percentualne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

to je ako otazka, ze ci je dobra cena 20tis za au…
@zacik Ak nevieš, čo je holodom, tak ani sa tu neozývaj :D Toto čo sa pýtaš je otázka na hrubú stavbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ondro81:

@fero1821 tepelko cca 7 tisic... ale ake tepelko?…
@ondro81 No chápem, že TČ máš rôzne, ale zrovna daná firma má veľmi dobré recenzie. Dnes už nemusí TČ stáť 12 tisíc, aby bolo dobré. Zároveň ide o malý dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fe_tomas:

@fero1821 Nazdar, keď môžem poradiť a aj odporuči…
@fe_tomas Ďakujem, no nehľadáme drevodom, resp. montovaný dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, firma nám nacenila holodom rodinného do…
@fero1821 hlavne že ty vieš, čo je holodom, keď ani naša legislatíva to nevie. 🤷 "Viete, čo zahŕňajú pojmy ako „holodom“, „hrubá stavba“ alebo „dom na kľúč“ a čo už nie je ich súčasťou? Pripravili sme si pre vás stručný a jasný prehľad toho najdôležitejšieho. Jednotný právny výklad týchto pojmov neexistuje Ako prvé je potrebné, aby sme si ujasnili, že nikde v zákonoch nie je ustanovená žiadna legálna úprava, ktorá by firmám presne určovala, ktorý model domu má čo obsahovať."
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@fero1821 hlavne že ty vieš, čo je holodom, keď a…
@megdesign Ježiš mária. Kto tu vraví o zákonných edfiníciach, pojmoch a poučkách? Stavebné firmy to na základe skúsenosti a zaužívaných postupov majú podelené tak, že ak poviete hrubá stavba tak si viete predstaviť o čo ide. Ak poviem holodom, tiež drvivá väčšina vie o čo ide. Ak mi vy poviete, že pri holodome neviete či tam sú omietky, tak potom sorry ale vyznáte sa v tom asi ak, ako lekár v kozmických letoch.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@megdesign Ježiš mária. Kto tu vraví o zákonných …
@fero1821 s tvojim prístupom a vyjadrovaním predpokladám, že každý sa na teba vyserie a nie aby ti radil... Múdry si dosť, tak rozmýšľaj, či je suma, čo ti nacenili, veľa alebo málo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@fero1821 s tvojim prístupom a vyjadrovaním predp…
@megdesign Každému odpovedám tak, ako odpovedá mne :) sa pozri na tvoj prvý príspevok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@megdesign Každému odpovedám tak, ako odpovedá mn…
@fero1821 bolo ti tu napísané, že nieje holodom, ako holodom. Ja som ti to citáciou potvrdil. Všetko záleží na zmluve o dielo, čo sa za pojmom holodom skrýva. Ale tebe je to škoda vysvetľovať. Miesto toho, aby si napísal, čo je v rozsahu holodom v CP, radšej hejtuješ ostatných. Komu niet rady, tomu niet pomoci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@fero1821 bolo ti tu napísané, že nieje holodom, …
@megdesign Ak niekto napíše, že či je v holodome komín..podlahovka a podobne, tak sorry ale potom aani nevie, či má kuchyňa sporák.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@megdesign Ak niekto napíše, že či je v holodome …
@fero1821 aha, cize holodom, ktory bude mat krbove kachle alebo krb (tym padom ma komin) a teplovodnu podlahovku podla teba holodom je a ten, co nebude mat krb ani krbove kachle (tym padom asi ani komin) a infrapanely podla teba holodom nieje... No ok teda.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@fero1821 aha, cize holodom, ktory bude mat krbov…
@megdesign Ty si teda riadne mimo :D Sorry už končím debatu. Nevieš podstatu o čom je reč. Čo má kachľa s holodomom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@megdesign Ty si teda riadne mimo :D Sorry už kon…
@fero1821 😀
Odpovedať
Máš výkaz výmer? Ideálne by bolo, aby si ho sem dal a vyznačil v ňom položky, ktoré sú v uvedenej cene zahrnuté. Ak ho nemáš, odporúčam ti poriešiť si ho. Aby si nebol prekvapný, keď za tebou firma príde napr. s tým že jej máš zaplatiť za likvidáciu odpadu, vyvezenie zeminy na skládku a podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

Máš výkaz výmer? Ideálne by bolo, aby si ho sem d…
@ralf364 Bude rozpočet :) Bude tam rozpísané všetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@ralf364 Bude rozpočet :) Bude tam rozpísané všet…
@fero1821 tak sem hoď potom rozpočet a dá sa na to pozrieť :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, firma nám nacenila holodom rodinného do…
@fero1821 čo pomôže že sused postavil dom 135m2 za 135000 do obývateľného stavu, keď tie firmy ktoré mal nepôjdu robiť inam a nedá sa ani objektívne porovnať čo všetko je v tom dome. Je rozdiel v cene aj či je to na rovine alebo treba viac betónu, betónová/pálená škridla, podlahovka/radiátory, sadrová/vápenno-cementová omietka, typ poteru, typ okien - už tam sa dá spraviť rozdiel niekoľko tisíc. A ďalší sused má tepelné čerpadlo za 4000 (výpovednú hodnotu by to malo keby poviem aký typ, značku a výkon). Ale keď stačí cena, tak takúto cenu mal on.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@fero1821 čo pomôže že sused postavil dom 135m2 z…
@marsdm presne tak, jeden HS portal a cena je uplne inde idealne sem hodit anonymizovanu cenovu ponuku vratane jednotlivych poloziek a lokalitu a potom sa da na to pozriet. Mne osobne ta cena pride aj na ultra-low-cost celkom nizka, ale ja som z BA, takze tu to je trosku ine
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@marsdm presne tak, jeden HS portal a cena je upl…
@zacik Ja som z východu, firma stavia pocelom Slovensku a je naozaj seriózna. Čiže nejde o babrákov alebop odvodníkov. Áno máte pravdu cena je priateľná a máte pravdu záleži na materiáloch. Uvedomujem si, že idem stavať z dostupnejších materiálov a nie to najdrahšie čo existuje, no taká je doba. Ale máte firmy férové, ktoré ponúkajú pomer cena výkon celkom férovo. Potom máte firmy, ktoré chcejú zarobiť a ceny majú o 30% vyššie. Rozumiem, že cena môže byť rozdielna v desať tisícoch. Skôr som chcel skúsenosti. Ale poviem to takto. Dom ako som uviedol je 120 m2 zastavanej plochy, 94 úžitkovej. Je to kocka na rovine. Čiže žiaden kopec ani nič podobné. Múry budú z porfixu, strešná krytina bude škrídľa betón, väzníkový krov, izolácia vata, tepelko bude pravdepodobne LG (výkon predpokladám, že 7kw-cena ako som vravel okolo 6000 eur). Kúrenie podlahové teplovodné. Mne cena príde férová. Neviem kebyže idem pri dnešných cenách stavať svojpomocne, či by ma to nevyšlo porovnateľne. Prípadne koľko by som ušetril. Myslím, že max 20 tisíc s tým, že výsledok neistý.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?