Stavba malého domčeka

Dobrý deň chystáme sa na stavbu malého domčeka na krátkodobý prenájom práve čakáme na vydanie stavebného povolenia poraďte nám vaše pohľady z čoho stavať Ytong vs tehla krov máme vaznìkovy ale zatiaľ čo sme dostali cenové ponuky cca 5000€ iba za krov sa mi to zdá dosť rozmýšľam či by sa neoplatil klasický krov neviem či by tam tým pádom bolo dobré dať nosnú priečku.Za všetky komenty vopred ďakujem
Odpovedať
Ja ti odporucam pri katalogovom projekte si skontrolovat realnost rozmerov vybavenia (podla toho cim to budes realne zariadovat), aby si predisiel nepriemnemu prekvapeniu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

Ja ti odporucam pri katalogovom projekte si skont…
@minoo ďakujem takže všetko reálne rozmery aby sa dali zakomponovať. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin808:

Dobrý deň chystáme sa na stavbu malého domčeka na…
@martin808 to ci by sa Vám oplatilo ísť do nosných stien ( podla dispozície by boli min 2 nosné steny potrebné, aby sa tam dal klasický krov), by ste si uz museli dat presne naratat rozpoctarovi Lebo nosna stena znamena viac betonu do zakladovych pasov, potom 25-tky nosne tvárnice, nosne preklady a aj plus cena dreva na klasický krov... je tam viac materialu a aj viac a drahsej prace Moj osobny nazor je taky, ze ten cenovy rozdiel bude oproti vaznikovemu krovu minimalny....ale cas vystavby bude kratsi a prace bude menej
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mellie111:

@martin808 to ci by sa Vám oplatilo ísť do nosnýc…
@mellie111 Ďakujem za názor
Odpovedať
....ohľadom komína či vybrať ten Uni v ktorom sa tahá komìn na tuhé palivo a v šachte sa tahá komìn z kondenzačného kotla alebo jednoduchý komìn a plynový kondenzačný ťahať extra iba tou rúrou nad strechu ktorá alternatìva je lepšia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin808:

Dobrý deň chystáme sa na stavbu malého domčeka na…
@martin808 mám pocit že väzník si ľudia dávajú lebo to vychádza o niečo lacnejšie než krov, keďže ako bolo spomenuté pri väzníku nemusia byť vnútorné nosné steny čiže menej betónu, iba nenosné priečky čo im pridá aj pár cm priestoru. Ale za mňa platí že treba si dať naceniť väzník aspoň dvom firmám a keď sa dá tak aj ten krov kľudne. Pri krove by sa možno aj dal nejaký väčší priestor hore ešte vytvoriť, pri väzníku len menšia plocha na odkladanie vecí. A nepoznám nikoho kto by mal pri sebe krb aj kotol, takže možno nebude veľa skúseností ale hádam sa niekto nájde. Ak nie tak možno sa tiež rozhodnúť podľa ceny alebo či je tam nejaká výhoda.
Odpovedať
Ďakujem za postrehy
Odpovedať
Tehlu mas lacnejsiu a nie je taka hakliva na praskanie omietok v interieri ako ytong (teda ak nepouzijes potom speci omietky urcene na ytong) Terasa prekryta tymito lexanmi a inymi priehladnymi materialmi sa brutal prehrieva. Lepsiu mas veziu so strechou prekrytou terasou... ale to uz je potom asi iny projekt.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Tehlu mas lacnejsiu a nie je taka hakliva na pras…
@mucha999 Ďakujem za názor
Odpovedať
Rozmyšlam či sa neoplatì viac TČ vzduch vzduch s dvomi jednotkami + krb možno by to malo vykuriť bude to domček na prenájom možno by to bolo dobré a lacnejšie riešenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin808:

....ohľadom komína či vybrať ten Uni v ktorom sa …
@martin808 nás 2 kominy s priemerom 200 o vyske 8,6m od firmy Stadreko vysli cenovo rovnako ako jednoprieduchovy komin s priemerom 200 o vyske 6,5m stoji od Schiedelu To je len postreh k cenam materialov od roznych vyrobcov Ja osobne by som na stavbu zvolila porobetonove tvarnice- rychlejsie a lacnejsie vydrazkovanie tras na vodu, odpad, elektriku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin808:

Rozmyšlam či sa neoplatì viac TČ vzduch vzduch s …
@martin808 Pri tak malom domceku by to aj mohlo fungovat. Otazka je ci s tym splnis energeticku triedu. Treba sa spytat projektanta. Rozhodne to bude lacnejsia verzia ako s TC. Ale zas budes musiet robit porealizacny projekt ku kolaudacii ked vela veci pomenis voci tomu co ti schvalia v st. povoleni. To je par tisic navyse. Ale to sa tyka len zmien, ktore vidno. Aky si dal krov vidno nebude, tehlu tiez nie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Je tu niekto kto by mi vedel prekresliť krov na klasický a skubìkovať aspoň približne ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?