Nazor na projekt domu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, som v stadiu riesenia projektu domu. Vzhladom na pozemok a regulativy obce je toto jeden z naj navrhov co sa podaril. Bol by som rad, ak niekto vidi to co ja nie a vedel by ako este vylepsit tento projekt. Chceli sme vzdusny priestor. Viem je tam vela chodieb, ale chodbu napravo od kuchyne beriem skor ako sucast dennej casti. chodba do pracovne ma 150cm, z dovodu ze je to vstupna chodba a posobi to vzdusnejsie, ked sa otvoria dvere zo zadveria. V dome bude riadene vetranie. Poziadavky boli, aby kuchyna nebola spojena s obyvackou, ale ani uplne oddelena. Sucastou domu je dielna, kedze som sa chcel vyhnut stavby zahradneho domceka v buducnosti a takto sa to vsetko naraz postavi. Najviac som si nie isty rozlozenim kupelni. Na poschdie by sa hodilo samostatne WC, ale uz nemam kde umiestnit vchod do neho a vzhladom na to ze v dome su spolu tri WC, tak to nevidim ako velky problem. Terasa je sikma z dovodu maximalneho vyuzitia pozemku. Dom bude mat pultovu strechu nad poschodim, aj nad castou kde je kuchyna (regulativa obce, inak by bola plocha). Nad obyvackou bude otvoreny strop. Okno na schodisku je myslene ako vysoke uzke okno, ktore zacina na urovni podesty vo vyske cca 150cm a pokracuje cez cele druhe podlazie. Nebude to velke okno? Bojim sa ze z ulice bude vidno do domu do dennej casti, ked bude tak nizko. Predna cast domu je orientovana na sever. Nejake tepelne zisky som neriesil, kedze z juznej strany je potok a okolo neho velmi vysoke stromy. Prikladam aj vizualizacie ako by to mohlo vyzerat.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od andrew87:

Ahojte, som v stadiu riesenia projektu domu. Vzhl…
@andrew87 padlo tu už veľa rozumných argumentov. Ja len taká poznámka, že 300 000 budete mať len tak tak na tú stavbu, ktorú tma máte. Podľa mojich skúseností na okolie vám už peniaze z rozpočtu nezostanú. Pri tak veľkej investícií by som ešte veľmi premyslela ten projekt. Ono každý má svoj životný štýl, ale za mňa zo skúseností minimálne teda ten stôl je strašne ďaleko od kuchyne ... Brat má tiež veľkú vzdialenosť a vôbec nestoluju za stolom, ale v kuchyni pri pulte. Pretože je nepraktické chodiť k stolu tka ďaleko. No a celé je to ake malo kompaktné a necelistve. Najmä z vonku to vyzerá veľmi zlepene ... Nuž ale aj to vaša voľba, prajem veľa zdraru, stavba je skúška nervov a financií 💪
Odpovedať
Ako nechcem kafrat do projektu, ale podla mna to wc na poschodi by si mal poriesit, a to z praktickeho dovodu, hore na poschodi sú izby, obyvatelia poschodia. resp deti, neprajem zle, ale co ked budu mat nejake ochorenie, alebo zdravotne problemy, a budu musiet lietat napriklad v pripade nejakej virozy na wc, behat hore dole po schodoch na wc z poschodia na prizemie nie je najlepsie riesenie, alebo napriklad trepnem bude mat zlomenu nohu, neviem si predstavit ako obyvatel horneho poschodia pojde o barlach dole schodmi , a to napriklad aj niekolko krat za den. Dotycnemu potom nechas kybel na potrebu?
Odpovedať
Profilova fotka
Nečítal som celé, ale z toho čo som prečítal si vlastne spokojný smelo do toho. Ľudia Ti tu dobre radia. Za mňa záchod a umývadlo na stene kde je stôl by som prehodil na šatníkovú stranu. Neviem aká bude výška stropu, ale nad schodisko by mohlo vojsť záchod. Spodný záchod bez okna. robia to tak ľudia ale ak sa dá dať okno prečo do toho neísť. Ja som nakniec Šupol druhý zachod do technickej miestnosti ku práčke a sušičke a neľutujem. Dokonca je veľmi oblúbený. Kludne aj tu by som pospájal niektoré miestnosti. Dvere sú neni zrovna lacná záležitosť. Ale ko píšem vyššie ty si už rozhodnutý smelo do toho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrew87:

@marsdm ja s atoho hluku aj tak bojim, ale mat ep…
@andrew87 tak len som skúsila načrtnúť niektoré z rád, ktoré tu boli a ozaj to mení hneď viac vecí. Dielňa by bola od ulice, lebo mi tiež príde lepšie brať bicykle odtiaľ než zboku a ešte aj by sa dali dať dvere do domu. Vrch môže ostať alebo by sa to zmenilo keby sa presunú schody k obývačke, čo by ju ešte viac otvorilo, ak by boli konzolové. Kúpeľna by sa tiež upravila, aby tam mohlo byť to wc pre hostí a v tom vyklenku buď sprcha alebo wc. Okno na schody by už nebolo z ulice a izby spredu by mali rovnaké okná. Hore by vznikla taká užšia kúpeľna a dlhá izba, ktorá by sa mohla len nábytkom opticky predeliť. Ak by mali byť tri normálne izby, tak by to bolo lepšie rozšíriť. Technická by bola s práčovňou vedľa kuchyne. Len tá kuchyňa mi tam nevychádza veľmi. Hodil by sa tam taký veľký ostrovček uprostred, keďže je to taká veľká plocha. A terasa je v strede medzi kuchyňou a obývačkou, ale prekrytá jednou pultovou strechou až na obývačku. + Na pôvodnej terase je vírivka, lehátka a miesto na saunu raz niekedy 😀 tam sú ale vyššie ceny na realizáciu lebo je väčšia terasa aj strecha, ale aspoň ušetrené za ďalší riad na terasu 🤔 Hádam sú cca v mierke tie čiary miestami 😁
Odpovedať
Súhlasím s ostatnými - dá sa z toho vybúchať viac...zvonku to vyzerá také pozliepané. Obhajuješ ten projekt zo všetkých strán a vysvetľuješ dôvody, prečo to nemúže byť urobené lepšie ... ale môže. My sme sa s projektantkou motali rok, menili ... skrátka niečo nám stále na tom projekte "nerezalo" Skončilo to tak, že keď bol kompletne hotový, rozhodli sme sa nepožiadať o stavebné povolenie (hoci to znamenalo, že prídeme o peniaze za projekt) a nemohli sme urobiť lepšie!!! Našli sme projektanta, ktorý na prvý šup splnil všetky naše predstavy a my sme nemuseli meniť nič, už bývame a neľutujeme naše rozhodnutie :-) naopak odporúčame ho všetkým, ktorí si musia dať "odobriť" projekt iným na fóre, lebo to znamená, že majú pochybnosti ....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@andrew87 tak len som skúsila načrtnúť niektoré z…
@marsdm dakujem za tu namahu to prekreslit. Su tam nejake veci co by mi vadili, napriklad ze cez satnik sa nejde do kupelne, kedze mame doma sposob zivota, ze rpiatelka vstava podstatne skor ako ja, tak by sme sa navzajom rusili. @emmahardt skusim este ineho architekta, predsa dat nejake 3 tisicky je nic v porovnani s tym ze za dom chcem dat 300 tisic.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrew87:

@marsdm dakujem za tu namahu to prekreslit. Su ta…
@andrew87 rozumné riešenie 😉 architektonická štúdia býva lacnejšia a odporúčam vybrať si podľa projektov, ktoré už robili. Niektorí majú špecifický štýl, ktorý môže presne sadnúť alebo rozmanitý, že sa vedia trafiť. 1000€ sa počas stavby použije niekedy aj na menej dôležité veci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@andrew87 rozumné riešenie 😉 architektonická štúd…
@marsdm bude to pre taky velky dom asi 2500 eur, ale kaslat na to. Co tak pozeram ceny inych studii, tak je to pomerne dobra cena. Bezne pytaju od 12 eur za m2 za studiu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrew87:

@marsdm bude to pre taky velky dom asi 2500 eur, …
@andrew87 tak to sa asi zdvihli ceny alebo sú tu známejší architekti. Teraz som pozrela tri spoločnosti, ktorých práce sa mne páčia a jeden nemá cenník zverejnený, druhý cenu ako sme dali za celý projekt dokopy (a to ešte všetci pozerali že aký drahý projekt pre SP) a tretí okolo 1500. Ale sú aj iné, kde sú ceny 5-10€ podľa rozsahu a podrobnosti, ale lepšie vybrať niekoho kto by už celý projekt spravil.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@andrew87 tak to sa asi zdvihli ceny alebo sú tu …
@marsdm dostal som ďalšie dve ponuky jedna za 1400 a ďalšia 1650. Záleží čo v nich všetko je. V tej za 2500 mám vizualizáciu v ktorej sa môžem pohybovať vo vnútri domu. Pre lepšie predstavu hlavne koli žene to asi bude lepšie, mne osobne bybstacio pôdorys :) Projekt mi bude robiť firma ktorá bude stavať hrubú stavbu, mám to v cene a oni si sami riešia aj statiku, keďže dom bude z betónu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?