Keramicky dom

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím. Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s keramickým domom. Na Slovensku som našiel zatiaľ firmu ANVIK a CERAMICHOUSE. Má niekto skúsenosti s týmito firmami a vie mi niekto povedať približné ceny hrubej stavby alebo holodomu? Vopred ďakujem za odpovede
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od hrehusa:

@andrew87 Polsko je plne vyrabacov panelov. k nam…
@hrehusa tie panely su od Thomas PRAEFA, v Polsku maju fabriku, kde vyrabaju tie panely snad pre polku EU. Co uz na betonovom panely s keramzitom sa da pokazit? Staci dobre uvibrovat beton, dat spravnu vystuz a jeto. Ja tu nechcem nikomu robit reklamu, uvidim buduci rok ze ako to s nimi pojde, ale videl som nazivo zopar domov od nich, aj v dokoncenom stadiu, aj v stadiu hrubej stavby a neviem co by som im vytkol.
Odpovedať
Ked vidim vsetky tie bytovky hlavne v BA a okoli ako sa vo velkom stavaju z liateho betonu, vsetko salovane vratane stien a stropov, tak mi napadlo, ze ci by sa nedal takto odliat bezny rodinny dom, ze o kolko by to vyslo drahsie oproti klasickej murovanej stavbe.
Odpovedať
@marcod Dobrý deň. Prosím pekne o informácie, či Vy už máte dom postavený?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrew87:

Idem stavat dom z ANVIK, momentalne sa pracuje na…
@andrew87 vidím že ste nadšený prajem vám nech sa vám to podarí, ale u nás veľké sklamanie.Zaleži tiež na tom v ktorom regióne budete stavať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dwh:

Ked vidim vsetky tie bytovky hlavne v BA a okoli …
@dwh Aj také sa u nás robia. Buď sa postaví debnenie a zakydá sa to betónom, alebo sa použije polystyren ako stratené debnenie od firmy Isorast napríklad, či od firmy Velox, ale to je iný materiál. Ale jadro sa tiež vyleje betónové. Isorast to spája aj so stavbou zákl. dosky na XPS. U Veloxu netuším ako to je. Ale v akej kvalite tieto firmy robia, to netuším, nie je o nich ani nejako veľmi písané, resp. som to akosi teraz nezisťoval. Ale systém ako taký sa mi pozdáva. Láka ma postaviť dom prakticky ako betónový monolit. Od základov až po strop.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakabkodano:

@marcod Dobrý deň. Prosím pekne o informácie, či …
@jakabkodano Ano, uz druhy rok to v nom tahame :)
Odpovedať
Bol som sa pozrieť na dom v štádiu hrubej stavby od ceramic houses v česku a teda bohužiaľ nie. Kvalita je v porovnaní s anvikom nahovno, vedia urobiť iba jednu zmes, kdežto anvik vie robiť rôzne zmesi pre rôzne použitie (stropy, steny, priečky, steny pod zemou). Inak stavba celkom sfušovaná, panely na krajoch ozobané, tam, kde sekali drážky, ktoré neboli v projekte to bolo vysekávané snáď dlátom, tri dni po vyliatí anhydritu tam pozvali 40 ľudí na preliadku, okná osadené priamo do ostenia, žiadne predsadenie, žiadny parapet, hrôza. Áno, bola z vonku nalepená vata 3 cm, ktorá je tam v tejto fáze úplne zbytočná, možno až kontraproduktívna. Korunu tomu nasadil pán, ktorý to tam predstavoval, celý čas pri vysvetľovaní žuval jednu krovku za druhou, keď sme sa pýtali rýpavé otázky, tak zalistoval v papieroch, že majú zakázok dosť a že nás vlastne nepotrebujú.. Inak pre zaujímavosť, nacenenie od Anviku rok staré, 100k € za dvojposchodový dom pôdorys 9x8 m, čiste steny, stropy a schody. Ostatné kvôli vzdialenosti (Česko) by sme riešili miestnymi firmami. Bohužiaľ sa medzičasom zbláznili úroky, takže za 6% úrok nám pri rovnakej splátke dali o 100k € menej ako rok predtým, takže sen o rýchlej výstavbe domu sa rozplynul a šli sme do svojpomocného VPC.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

Bol som sa pozrieť na dom v štádiu hrubej stavby …
@roman_ dobre si urobil, Anvik su amateri, ani meter nevedia pouzivat /zial mam osobnu skusenost/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od andrew87:

Idem stavat dom z ANVIK, momentalne sa pracuje na…
@andrew87 kasli na Anvik, majitel je poriadny chrapun, to zistis az pri reklamaciach. panely su dobrej kvality, ale stavba nieje rovna a nema prave uhly ako tvrdia. Ja som s nimi staval, neodovzdali mi ziadnu dokumentaciu, ani stavebny dennik, ani vytycenie stavby, na schodisku vyrobili o jeden schod menej, ani jeden odpad nesedi s projektom, zakladovu dosku spravili v rozpore s projektom a nezalial mi do nej ani externe nasavanie vzduchu pre krbovu vlozku. daj ruky prec
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rapidek:

@andrew87 kasli na Anvik, majitel je poriadny chr…
@rapidek kedy ste s nimi stavali? Ja som videl od nich stavbu a bola rovná na milimeter. Pri reklamáciách je to tak s každým, pevne dúfam že žiadnu reklamáciu riešiť nebudem. Aké dokumenty ste od nich chceli? Pokiaľ viem tak dodajú zoznam všetkých tých panelov a projekt, neviem čo viac by mali dodať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od andrew87:

@rapidek kedy ste s nimi stavali? Ja som videl od…
@andrew87 firma čo berie zákazky po celej SR podľa mňa musí mať super manažment atď... väčšina su fušeri čo zoberú prachy a potom zháňajú miestne firmy a živnostníkov ako subdodávky ... v reále človek takej firme zaplatí omnoho viac, ako keby si stavbu menežoval sám, s miestnymi firmami a živnostníkmi z okolia, ktorí to majú "za rohom" ... ja osobne by som išiel do stavby ak firmou tak miestnou malou, živnostníci atď... dá sa aj ušetriť aj zjednávať aj dohodnúť ... na rozdiel od "veľkých" firiem, kde budeš mať síce perfektne napísanú zmluvu o dielo na papieri... ale mne neide o lajster ale o reálnu robotu a sumy peňazí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@andrew87 firma čo berie zákazky po celej SR podľ…
@dexter89 z časti máte pravdu, ale čo mám od známych ktorú stávok domy, tak len nadavali na miestnych robotníkov ako im zfusovali stavbu. Mňa práveže oslovila technológia stavby domu z tých panelov, ja tam vidím viac vyhod ako nevýhod. Je montážne že firma na tom musí zarobiť, ale to aj ti živnostníci.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od andrew87:

@dexter89 z časti máte pravdu, ale čo mám od znám…
@andrew87 no hej ale stavebná firma so sídlom niekde v BA ťažko bude mať zamestnancov v Trebišove ... Napr .. jedine čo spraví je že si najmä fušerov ako subdodávky v mieste stavby ... Takže preplatis to hneď 2x firme aj fuserom ... Ja som tiež pred 4 rokmi uvažovali že budeme stavať tou technológiou ale nakoniec sme od toho upustili ... Na sk to nie je až tak rozšírené a tie 2 firmy čo to tu robia nemajú dobre recenzie takže do risku sa mi ísť nechcelo .. našli sme miestnu malú firmu čo mala dobre recenzie a s nimi postavili klasický murovany dom ,ešte aj lacnejšie ako z tých prefabrikátov
Odpovedať
Keramicky dom mi stavala firma RIGIPSHE a maximalna spokojnosť. Doma je hlavne teplo v zime a všetko dotiahnute. Volám im vždy keď potrebujem niečo okolo domu a nikdy nebol problem. Veľmi sú ústretoví. Presne je všetko podľa požiadaviek. Keďže pracujem v službách viem ako to je a vždy sa najde niekto kto kritizuje a je odborník na prácu iných, hlavne vtedy ked niekto niečo povedal. Keď chcete vidieť tak choďte na obhliadku aj ja som najskôr bola a potom sme sa rozhodli pre tento dom a som spokojna. Poradili nám najskôr projektanta, ktorý vypracoval projekt podľa našich predstáv. Anvik dodal panely Praefa ostatné zabezpečovala firma Rigipshe a niečo málo svojpomocne, ale vždy keď sme potrebovali poradiť firma poradila pripadne aj prišli pozrieť či je to takto v poriadku. U nás maximalna spokojnosť. Domček môžete vidieť aj realne ak je zaujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od westcoast:

Keramicky dom mi stavala firma RIGIPSHE a maximal…
@westcoast Môžem prísť osobne k vám na obhliadku???
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@westcoast Môžem prísť osobne k vám na obhliadku…
@frantisekca OK dohodneme sa
Odpovedať
@Andrew87 Dobry den prajem. Praveze sa da vela pokazit aj na odlievanych stenach. Vsade vstupuje ludsky faktor. My sme si pri vybere dodavatela spravili detailny prieskum (samozrejme, ze nie len na modrejstreche) a vybrali sme si spolocnost, ktora nie je len "priekupnikom" panelov, ale priamo vyrobcom. Postavili nam za 3 dni krasny dvojspalnovy domcek, po akom sme vzdy tuzili. Snazili sme sa mat vsetko dohodnute vopred, ale aj dodatocne mensie upravy nam ochotne odkomunikovali, ci uz slecna obchodna manazerka, alebo pan pri vystavbe. Toto ti predajca malokedy, takyto servis poskytne. Samozrejme Vam prajem, aby vsetko islo podla predstav a aby sa Vam dobre byvalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od parcik:

@Andrew87 Dobry den prajem. Praveze sa da vela po…
@parcik a môžte uviesť názov spoločnosti?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hvastova:

@parcik a môžte uviesť názov spoločnosti?
@hvastova Posielam Vam spravu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
dobry den. kupili sme novostavbu a planujeme v nej spravit upravy. aky je postup?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kremlinka:

dobry den. kupili sme novostavbu a planujeme v ne…
@kremlinka Zdravim. Bolo by fajn to trosku specifikovat. Ak sa jedna o zmeny v keramickom montovanom dome, mali by ste kontaktovat firmu, aby Vam zmeny potvrdila. My sme robili len mensie zasahy ako su rozvody pre elektriku a vsetko v pohode. Dom mame od Ceramic houses.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marcod:

@kremlinka Zdravim. Bolo by fajn to trosku specif…
@marcod no problem je, ze ten od ktoreho sme dom kupili, udajne firme dlzi peniaze. tak asi nebudu nadseni, ked sa im ja ozveme... v kazdom pripade, uz nam aj ini podarili to iste. vyskusame teda.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kremlinka:

@marcod no problem je, ze ten od ktoreho sme dom …
@kremlinka Ak chces robit nove dvere alebo okno, urcite to prever s firmou. My mame dom od Ceramic houses a nebol s tym sice problem, ale nebolo to ani jednoduche. Steny maju vysoku pevnost a nevidis kde bol spoj. Urcite nechces nieco posrat hned na zaciatku 😀 Inak super volba, my sme s domom aj s firmou spokojni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vitako:

@kremlinka Ak chces robit nove dvere alebo okno, …
@vitako vdaka moc za radu. volali sme nakoniec do firmy. mega prijemni a ustretovi. dohodli sme postup, dostali sme instrukcie. tak drzte palce. a hej, no, na ich domy mame pozitivne reakcie, preto sme ho aj kupili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@westcoast Môžem prísť osobne k vám na obhliadku…
@frantisekca môžte aj k nám na obhliadku domu. Stavala nám firma rigipshe. Začali sme stavať v marci 2023 dodnes nemáme dokončený dom ani všetky papiere a revízie nám nechcú dať.Su to obyčajní podvodníci. Kľudne vám pošlem aj foto aj sa môžte prísť pozrieť na tú amatérsku robotu.Čoho sa chytili to urobili zle. Ani zmluvu nám nechceli dať . Zo začiatku boli veľmi ústretoví ale keď sme začali byť nespokojní a žiadali nápravu začali byť arogantní a keď sme žiadali polozkovity rozpočet,aby sme vedeli za čo platíme tak nám ho nechceli dať, že čo to za hlúposti od nich chcem. Nikomu v živote ich neodporucim.Dom sme mali mať hotový do 5 mesiacov a ani po roku nebyvame
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vedma74:

@frantisekca môžte aj k nám na obhliadku domu. St…
@vedma74 Ďakujem. Ale ja by som rád videl u niekoho, kto je tak moooooc spokojný so stavbou, tak ako tu (zväčša čerstvo zaregistrovaný) prezentujú... Žiaľ, oni nereagujú, preto ich považujem za podvodné profily, ktoré tu robia skrytú, podvodnú reklamu. Iba má to utvrdzuje v tom, že to tu, na Slovensku nik poriadne nevie urobiť, čo tu na fóre potvrdilo už viacero ľudí aj s foto dokumentáciou... Ďalšia kapitola sú financie, ako tu bolo popísané, že vytrieskavajú financie nad dohodnutý rámec, práve ako spomínaš, kôli chýbajúcemu položkovému rozpočtu atď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@vedma74 Ďakujem. Ale ja by som rád videl u niek…
@frantisekca kľudne môžem poskytnúť aj fotodokumentáciu nech ľudia vidia, nemám s tým najmenší problém lebo si tu nevymýšľam ale bohužiaľ konštatujem z vlastnej zlej skúsenosti
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?