Osadenie skrinky plynomeru bez mojho vedomia

Profilova fotka
Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prace a co nevidim... Dakto mi spravil v plote dieru a osadil skrinku na plynomer bez mojho vedomia a predchadzajucej dohody! Odhliadnuc od toho ze plot je stary a ze ho chcem rekonstruovat tak osadili mi to do murika ktory chcem burat a presne nad pripojkou novej kanalizacie, a to este na svojej strane presne tam kde to zabodli do zeme musim spravit pre kanalizaciu cistiacu sachtu... Ide mi tadial este aj opticky kabel na internet a ten minuli asi o 1 cm co som pozeral... Teraz absolutne netusim co mam vlastne robit...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prac…
@y2k to akože niekto prišiel k tvojmu plotu a povedal si tu dám skrinku ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prac…
@y2k Máš 2 možnosti: 1. Umiernene zistiť, kto za tým umiestnením skrinky je,... možno to je nedorozumenie, omyl,... atď... a potichy, kamarátsky to vyriešiť. alebo 2. Dať okamžitý podnet na stavebný úrad na odstránenie čiernej stavby a súbežne s týmto aj podanie na políciu z titulu neoprávneného zásahu do vlastníckych práv a spôsobenej škody na majetku. Pripráv si vyčíslanie svojej škody a pritom hodne preháňaj - zničený "štýlový plot", poškodený základ, atď. atď... No a kvôli zničenému "štýlovému plotu" si Ty teraz nútený ho celý zbúrať a postaviť nejaký nový, moderný (ktorý si Ty nechcel) 😉 . Zabehni aj za poskytovateľom/správcom optiky, nech hneď prídu prekontrolovať prívod, lebo máš sporadické poruchy na príjme. Na polícii by som asi povedal aj, že okolo skrinky miestami cítiš niečo ako smrad plynu (nech to klasifikujú aj ako všeobecné ohrozenie). Asi by som bol v podobnej veci sviňa, lebo také niečo ma vie vytočiť, ako si niekto sám robí čo chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k je to tvoj plynomer/tvoja pripojka? Plot je hranica pozemku, alebo je to na tvojom pozemku/na obecnom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@y2k je to tvoj plynomer/tvoja pripojka? Plot je …
@mgx Sú to otázky síce k veci, ale tým sa nevýlučuje to, že i keby jeho plot bol postavený na obecnom pozemku, nik nemá právo mu spôsobovať škodu, aj napr. tým že si tam vyreže dieru a osadí plynomerovú skrinku. Celé toto sa mi však vidí nejaké divné a taký postup už obce, alebo firmy nezvyknú robiť. Asi nám @y2k nepovedal všetko, príp. niečo podcenil, zanedbal. Napr. nereagoval na predchádzajúce výzvy, rozhodnutia a pod.... Neviem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prac…
@y2k veď to vyzera ako normalna domova pripojka na plyn, ktoru si niekto musel obj. na SPP...
Odpovedať
Mne to pride, ze tam plynomer uz mal, len mu ho dali do novej skrine... A mozno bez ohlasenia...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od audinak:

@y2k to akože niekto prišiel k tvojmu plotu a pov…
@audinak Nie niekto, ale SPP...inak ostatne sedi @mgx Moj fungujuci plynomer je za plotom v tej starej plechovej budke, pozemok pod plotom aj za plotom je moj, obecny je az chodnik... @petersd Minuly tyzden som si nasiel v schranke vseobecny papier ze bude prebiehat rekonstrukcia plynovodu a z tohto dovodu bude rozkopana ulica, ze budu menit aj pripojky ale predtym ze ma budu majitelov kontaktovat aby sa dohodol dalsi postup....nebolo to adresovane mne priamo Nikto ma nekontaktoval o nicom som ani len nevedel co a ako a kedy sa udeje @minoo Ano presne tak, plynomer tam uz roky mam
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od y2k:

@audinak Nie niekto, ale SPP...inak ostatne sedi…
@y2k ....SPP si najala firmu čo robí rekonštrukciu (všetky plynomery prístupné z ulice) a externá firma si najala živnostníka🙃.....ten zazvonil a keď nikto neotvoril tak to urobil ako uznal za vhodné 🙃......normálny postup v našej východnej gubernii.🤣 Vyreklamovať a preložiť na správne miesto....nech sa Ti v živote nič horšie nestane.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@y2k ....SPP si najala firmu čo robí rekonštrukci…
@eagleowl Je to bohuzial presne tak ako pises... Bez rozmyslu, bez konzultacie....len s tym rozdielom ze ani nezvonil...a ze moj plynomer nie je pristupny z ulice, ale po novom bude Mam smart zvonec
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@mgx Sú to otázky síce k veci, ale tým sa nevýlu…
@petersd Volal som s pravnikom... Maju bohuzial u nas pravo na znicenie tvojho majetku, pretoze robia ukony nevyhnutne na zabezpecenie zivotnych sluzieb... Na sude by som neuspel, vraj
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prac…
@y2k Na druhej strane buď rád. Nemusel si za montáž platiť. Ja som si ešte aj tú skrinku musel kúpiť. Keď budeš robiť nový plot, tak skrinku jednoducho zapracuješ do plota.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@y2k Na druhej strane buď rád. Nemusel si za mont…
@chrobak7 Hneď v úvode autor témy píše, že na tom mieste mu plynomer zavadzia kvôli rekonštrukcii kanalizácie, šachty a vedia tadiaľ aj optický kábel. Za toto má byť rád? 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od y2k:

@eagleowl Je to bohuzial presne tak ako pises...…
@y2k veď to že keby si mal starý prístupný z ulice tak ti ho nebudú dávať inam
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@y2k veď to že keby si mal starý prístupný z ulic…
@eagleowl Mne to je jasne vsetko... Len ma zaraza pristup a realizacia... Keby mi napriklad naozaj presekli ten kabel by som takyto kludny nebol veru @chrobak7 Ja sa nestazujem na to ze to bude tak ako treba... Ale na sposob, postup a tak vsetko okolo v tomto state Uz s kanalizaciou som si co to vytrpel... A o hracom poli na piskvorky namiesto cesty co nam vznikne radsej uz ani nepisem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

@eagleowl Mne to je jasne vsetko... Len ma zaraz…
@y2k Ale fakt mi nejde do hlavy jedna vec. Že to dokazali umiestniť rovno nad kanalizačnou prípojkou. Ako si písal že robili aj kanalizáciu predtím tak to tam nie je vidieť že zrovna tam je kopaná kanalizácia? A na fotke nie je vidieť žeby rozbili chodník ani plot, to znamená že museli robiť pretlak - štartovacia jama/ koncová jama. Čiže museli vykopať jamu aj u teba za plotom kadiaľ pretlačili trubku a potom zapojili do skrinky. To pri kopaní tej jamy nevideli že tam je prípojka a ani opto kábel? Nejake to je celé divné. Nebol niekto zo susedov pri tom aby ti povedal ako to vlastne bolo?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@y2k Ale fakt mi nejde do hlavy jedna vec. Že to …
@kajo873 Zatial je osadena len skrinka, plynomer tam este nie je a este dlho ani nebude... Kanalizacnu pripojku je vidiet len na rozkopanej a zaflakovanej ceste, plus je oznacena na muriku, a maju samozrejme aj oznam ze maju na nu davat pozor... Ale kedze realnu pracu vykonava "Ferko" ktoremu toto je vsetko jedno, iba majster povedali osadit budku... Tak to aj tak vyzera...
Odpovedať
a to je koho plynomer? nie je susedov? lebo kedysi tahali tzv podruzne pripojky ci jak sa to vola. ak je to vycurany smerak a nechce si rozbit svoj plot, umiestni to potajme susedovi. ak to tam nechces jedine riesenie vymontovat a fyzicky konfrontovat, urady s tymto nic nebudu robit, ani fizli, sud je dost rizikovy, moze rozhodnut akokolvek
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ppo:

a to je koho plynomer? nie je susedov? lebo kedys…
@ppo Nie nie, toto je (bude) moj
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

@ppo Nie nie, toto je (bude) moj
@y2k a je tam už aj potrubie, či len skrinka? Keby nie je napojená, tak sa dá ešte posunúť kde by lepšie vyhovovala. Ak ešte len budú robiť prípojky, tak na plot dať kľudne papier v obale (nech ho počasie nezničí), s upozornením že tadiaľ idú káble a kanalizácia. Stačí že príde kopať zas niekto iný a už sa info nedostane ďalej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

Je toto normalny postup? Dnes pridem domov z prac…
@y2k bol by som zvedavy keby ste mali betónový plot co by urobili 🤣
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od y2k:

@eagleowl Mne to je jasne vsetko... Len ma zaraz…
@y2k prístup a realizácia zodpovedá mentalite a manierom našej východnej gubernie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

@kajo873 Zatial je osadena len skrinka, plynomer…
@y2k ok, takže keď to chápem, "len" osadili skrinku a zničili plot. Ale ešte neťahali potrubie. Nemám s tým skúsenosť ale skusil by som osloviť SPP, popísal by som im čo sa stalo a myslím že by sa dalo s nimi dohodnúť. Len teda máš zničený plot.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@y2k ok, takže keď to chápem, "len" osadili skrin…
@kajo873 Ano tak, osobne ma plot az tak netankuje kedze planujem jeho rekonstrukciu ale ide o princip... A najma o to ze nikto sa nespyta nic a svojvolne mne spravi kopec problemov - buduca sachta na kanalizaciu, prerobenie plota, a ked si predstavim ze by mi sekli tu optiku... Proste v civilizovanom svete taketo jednanie nema miesto, podla mna a stale nedokazem pochopit ze dnes takto fungujeme... PS: keby mam plot uz prerobeny a takto mi sekli nejaku novu vypln, asi by som vravel inak
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

@kajo873 Ano tak, osobne ma plot az tak netankuj…
@y2k chyba teda nastala že nedali rovno nákres kde cca bude nová skriňa alebo info nech si majiteľ vyznačí kde má/nemôže byť alebo teda stačilo zvoniť, keď bola realizácia skôr než tieto informácie. Inak neviem či to dali od oka alebo mali na to dôvod, takže asi najlepšie osloviť SPP. Teraz sa s tým dá v pohode pohnúť, keď sa odskrutkujú zrezané drevá a posunú sa aj so skrinkou inde a tie tri celé drevá sa vrátia sem. Nech tam nie je zbytočne diera, kým sa spraví nový plot. A tipujem že zvonili tým, čo majú pevné ploty, lebo tam by asi tak ľahko neišli do rezania.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@y2k chyba teda nastala že nedali rovno nákres kd…
@marsdm U mna ani nezvonili to je to...aj ked doma som nebol Inak ano, osadili to tak ako sa im prave hodilo, nad nicim nepremyslali... Jedine kriterium vraj bolo aby to bolo co najblizsie k povodnemu plynomeru aby potom neskor tahali co najmenej potrubia... A ako pisem, ide o princip ci takyto pristup je OK vobec
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od y2k:

@marsdm U mna ani nezvonili to je to...aj ked do…
@y2k Takýto postup rozhodne v poriadku nieje. Je to taký slovenský mámvpičizmus toto. Jednanie so zákazníkom na úrovni z čias socíku - bude to tak a ty trim pysk. A urobí to tak ako je jemu najľahšie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?