Expazna nádoba alebo frekvenčný menič

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Potreboval by som poradit. Mam vrtanu studnu 25m a v nej čerpadlo SETTE 4 QUATRO. Studňa sa bude používať len na automatickú závlahu trávnika cca 500m2 a jeden zahradny kohútik. Neviem sa rozhodnúť ci dat frekvenčný meníš alebo 100l expaznu nádobu. Studňa je ďaleko od dom 50m a preto všetko musí byť umiestnené v šachte kde bude určite velka vlhkosť.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od marekjahoda:

@neutrino https://www.alibaba.com/product-detail/…
@marekjahoda prosimta aspon nevod ludi za nos. Ten menic INVT co sa predava tu je sice zvonku ten isty ale na svk tu firma v NM napaluje donho vlastny software ktory je specialne upraveny na cerpadla. Riesil som s nimi po telefone neake nastavenia a viem ze su naozaj v obraze. Aby si tu zbytocne ludom nenahovoril 100€ menic ktory im nebude fungovat tak ako ten co sa tu predava.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirec1:

@marekjahoda prosimta aspon nevod ludi za nos. Te…
@mirec1 ale nooo... zase nalejme si cisteho vina... menic INVT ale nieje to INVT ale je to vyrobok firmy z NM tak - resp. firmver? toto si chcel povedat? ano, mozu sa vyznat - lebo kto sa s tym trosku pohra, bude sa vyznat. Ano, mozu si tam davat vlastny firmver - toto ja naozaj neviem - ale v konecnom dosledku ked ta elektronika ma nejaky limit, tak to mi snad nechces povedat ze si firma z NM dupla a cinan co to robi po milionoch kusov poslal na SK pozmeneny model ktory ma veci inak. Vo vseobecnosti je v tomto threade nejaka divna mantra - ze vsetky tie menice co sa tu draho predavaju su nejakym sposobom "slovenske". Chlapci, nechcem vas urazit, ale to, ze si niekto: - zmontuje FM (vybo) z modulov vyrobenych v cine a napcha to do krabicky (vyrobenej v cine) a pripadne si tam da upraveny soft (nakodovany v cine, doladeny v SR) - alebo firma z NM zoberie cely cinsky FM este aj s cinskou znackou a da do neho upraveny soft (nakodovany v cine, doladeny v SR) tak to z toho nerobi slovensky vyrobok - a uz vobec nie kvalitny produkt... (mal som tu moznost riesit problem s tym vybo FM - nevedeli o tom nic - ani ho*no) Z mojej strany som tu uz povedal dost, howg.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirec1:

@marekjahoda prosimta aspon nevod ludi za nos. Te…
@mirec1 "firma v NM napaluje donho vlastny software" - tak o tom velmi pochybujem :D to mas odkial takuto informaciu? nie si to ty co tu teraz vodi za nos?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirec1:

@marekjahoda prosimta aspon nevod ludi za nos. Te…
@mirec1 zrejme si ani neuvedomujes ako absurdne to znie - cinska firma INVT nadizajnovala produkt menica, klasicky zaobfuskovali co sa dalo, firmware im bezi urcite na nejakom cinskom mikrokontroleri, kde musis na NDA upisat este aj vlastnu babku aby si sa dostal aspon k zakladnemu datasheetu v cinstine. Ale nejakej slovenskej firmicke dodali kompletne specifikacie a povedali - kludne si urobte vlastny firmware a predavajte to pod nasou znackou, no mozete si na to nalepit svoju nalepku :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@mirec1 zrejme si ani neuvedomujes ako absurdne t…
@gashtaan by si sa divil. Staršie frekvenčné meniče u nás v práci ABB ACS600 a aj ACS800 má náš engineering v nich upravený soft. Keď zoberiem ten FM zo skladu, dám na stroj, (starý napríklad odišiel do kremikoveho neba) nechce mi komunikovať z PLC. Musím do neho dať fw, ktorý je upravený na komunikáciu Suconet, aby mi FM s PLC komunikoval... A dokonca keď si otvorím parametre, je ich tam oproti default fw o dosť viac, keď dám compare...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@gashtaan by si sa divil. Staršie frekvenčné meni…
@megdesign beriem spat, pozeral som nejake fotky dosiek z INVT menicov a zda sa, ze bezia na TMS mikrokontroleroch od Texas Instruments. Nie je to teda taka ta low-cost cina... Nie su tie spominane menice na skladoch len zo zastaralym firmware, ze ich len treba updatnut na aktualny? Ze by slovaci vyrabali vlastny firmware mi stale pride trochu pritiahnute za vlasy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@megdesign beriem spat, pozeral som nejake fotky …
@gashtaan nie nie. Sú to síce obsolete parts, ale ešte máme skladom z Origo fw. Úpravu robili Belgičania...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@gashtaan nie nie. Sú to síce obsolete parts, ale…
@megdesign a ti Belgicania su akoze tretia strana, ci ide o nejaku spolupracu s vyrobcom? Zaujima ma to, pretoze sam sa venujem programovaniu alternativnych firmware (aj Archimede IMMP elektroniku som reverzoval na tento ucel) a teda viem, co to obnasa, ked to clovek robi na vlastnu past.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@megdesign a ti Belgicania su akoze tretia strana…
@gashtaan to je divízia engineering vo firme kde pracujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@mirec1 "firma v NM napaluje donho vlastny softwa…
@gashtaan vidim ze si si uz sam priznal chybu takze to nejdem dalej komentovat. Ja som potreboval konkretnu vec ci by sa to dalo dorobit (vypnut cerpadlo pri vode v technickej miestnosti), riesil som to s firmou kde som kupil menic, oni ma spojili s tou firmou z NM. Vyriesili to ku mojej spokojnosti, ale museli mi prepalit software (mal som starsiu verziu, zaplatil som za to). Bolo to cca 2 roky spat ale viem teda ze realne neake veci vedia upravit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirec1:

@gashtaan vidim ze si si uz sam priznal chybu tak…
@mirec1 za mna ti len aktualizovali firmware na novsiu verziu od vyrobcu, nie upravili firmware podla tvojich poziadaviek... skor mi pride divne, ze stara verzia vypnutie cerpadla na zaklade externeho vstupu neumoznovala, ved to je zakladna vec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@marekjahoda https://www.mtmelectric.sk/gd20-2r2g…
k tym INVT menicom... komunikoval som s distributorom pouzitie s jednofazovym cerpadlom. Je to mozne len s radou menica GD20-x-SS2-EU, no tu oficialne nikto nepredava, dokonca ani vyrobca ju nema uvedenu v katalogu ci datasheetoch, nikde nic. Jedine co k tomu existuje je 2 stranovy dokument v otrasnej anglictine. Distributor tuto radu zohnat vie, dodacie doby su 60-70 dni.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?