Som smutná

Ahojte, pisem tu svoj príbeh možno to iným otvorí oči a iným pomôže sa spmatat!!! Taka som dnes nahnevana ze to nema brehy. Byvame v podjame a sme rodina s detmi (platime načas a o byt sa starame ako o svoj vlastny- čokoľvek treba vymeniť kupit,spraviť tak to urobime a nepytame nic nazad, ved logicky to užívame. Deti chodia do školy (obe na zakladnej škole) platime mesacne 950e (nejde o to ,to je pohoda mame peniaze len hypoteku nam nedaju pretoze manzel bol v registri neplaticov pre hlupu stedru kartu).A teraz k veci a na otázku ku Vam: naposledy sme mali oslavu, ano boli sme dlhšie hore a hlucne (teda sedeli sme 6ti v obyvacke a debatovali a popijali vino). Prisla statna policia a mna skoro porazilo, ved preboha nik u nas nezjapal nebil sa, deti spali vedla v detskej..a ze vraj susedia nas chcu riešiť pravnym spôsobom ..to vážne pre jeden vecer existuje precedent, zakon kde nas vyhodia lebo sme mali oslavu? Navyse nefajcime, kamarat co fajčí bol fajčiť na balkone ale spak išiel do koša a bolo nam oznamene ze hluk ide casto. Ja robim nocne z domu (pracujem pre IT develops niekedy volame od 2hej do 4 tej rana a riešime veci a ani som nahlas ale moja praca IT security je prave z domu lebo office mame v Istanbule.je ozaj jeden hlupy večer kde prisla polícia o 23.33 dôvod na vystahovanie? Ak ano,tak sa ospravedlnim susedom a odidem..ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vikky36:

Ahojte, pisem tu svoj príbeh možno to iným otvorí…
@vikky36 Neplaš sa. Ak aj nie je to trestný čin. Počkaj čo sa udeje, musíš byť predvolaná na podanie vysvetlenia (takže povedz že chceš vidieť spis a tam je meno sťažovateľa) , treba tvrdiť že ste neboli hluční. Mal by byť zápis o návšteve polície. Ak nie je tak vás neriešili... Susedia by sa mohli sťažovať majiteľovi že ste boli hluční a predpokladám že ten by sa vás na to spýtal. Tereticky by vám mohol dať výpoveď ak máte zmluvu ale nepredpokladám...
Odpovedať
Presne tak, ak budete predvolani, mate pravo nahliadnut do spisu. S tym suvisi meno "stazovatela", ak vam uz nie je zname. Zvysok plati tradicny postup - policia DOKAZUJE vam, ze ste nieco spravili. Nie Vy im, ze ste nespravili! Kedze nebudu mat zaznam z overeneho merania hluku v danej chvili (na tri betony nebudu mat), mozte to hodit za hlavu. Zaklad je vsetko popriet, k nicomu sa nepriznat. Dokazuju oni, nepriznavate sa vy!!!
Odpovedať
Nech ti to je poučením. Nabudúce policajtom neotváraj a máš po probléme.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdenkonr:

@vikky36 Neplaš sa. Ak aj nie je to trestný čin. …
@zdenkonr ja nemam problém uznat ze sme boli hlucny, lebo sme boli..a sa velmi ospravedlnujeme celemu bloku ale bolo to raz! A nam prislo ze nas rieši pravne oddelenie a ze je problém..preto sa pytam, čo môžem urobiť lebo ozaj ma to velmi mrzi..toto som nechcela
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vikky36:

@zdenkonr ja nemam problém uznat ze sme boli hlu…
@vikky36 Takže máte dajaký papier že právne oddelenie ? Aké ? Bytového družstva ? Máľ papier z toho právneho oddelenia alebo jpp ? Ak máš výčitky daj dole na papieri ospravedlnenie obyvateľom (a odfoť to akoto je na nástenke), a ventuálne to môžeš neskôr použiť ako prejav dobrej vôle.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdenkonr:

@vikky36 Takže máte dajaký papier že právne oddel…
@zdenkonr nie nemam nič, ani od majiteky bytu, nemam jednu staznost ze musime resp. Máme nieco zmeniť, a dost ma to vystrasilo, lebo chápem, že sme v podnajme a čiže môžeme veľké H. Ale viem aky je veľký problem najst si podnajom ked mas deti..je to takmer nemožné..čiže preto sq bojim.. už sa normalne bojím prdnut aby to nebol pruser :(
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vikky36:

Ahojte, pisem tu svoj príbeh možno to iným otvorí…
@vikky36 a ty co tu stresujes? Jediný kto ta môže vyhodiť z podnájmu za takúto banalitu je majitel a ten vam nieco povedal? Ak nie všetko ostatné je irelevantné a kľudne spavaj....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vikky36:

Ahojte, pisem tu svoj príbeh možno to iným otvorí…
@vikky36 .. normálne na Vás zavolali políciu, ak by prišlo k nejakému predvolaniu, tak za rušenie nočného kľudu zaplatíš neviem..30€??... a funguješ ďalej. Ak niekto príde podať podnet na takýto prípad, bol by trosku na hlavu. Myslím si, že nervy, ktoré susedia mali ich donútili takéto niečo povedať a tam to konci. Nikomu sa neospravedlnuj, nikde nič nepíš, tým čo bývajú vedľa nad a pod sa smej do oči... a ži usmiata ďalej...
Odpovedať
Odkiaľ viete, že vás rieši právne oddelenie? Aké právne oddelenie? Bytového družstva? Máte to na papieri, či vám to niekto povedal? Kto?
Odpovedať
...no,nerob si z toho hlavu.Som v De (vyrastali nam tu tri dcéry,a to bol záhul,chvala bohu pod nami bývali moji spolupracivníci,tak sa nesťažovali na rambajz...)veľmi dlho , a toto sa tu rieši na každodennom poriadku.Ktosi si v byt jednotke ,,uprdne"...a je z toho rošošo. Ale mne to skôr príde,že ten váš ,,déjchanek"bol posledný kliniec do rakvy od suseda.Si tu písala,že precuješ z domu a telefonuješ skoro do rána....nié je toto ten problém,že dakoho to veľmi otravuje,to mumlanie v noci za stenou,to vie byť extrémne otravné,keď je noc ...všade hrobové ticho ,a od vedľa počuť stále tlmené hlasy.Bolo bybfajn zistiť,či toto nié je tá príčina Ale hlavne ,netreba si z toho nič robiť...a ide sa ďaléj!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vikky36:

Ahojte, pisem tu svoj príbeh možno to iným otvorí…
@radusko01 Presne toto som chcel napísať, ale si ma predbehol. Celý príbeh je opísaný a predstavený iba optikou "ukrivdenej" @vikky36 . Za celý život som sa ale nestretol s prípadom, žeby niekto - na niekoho v podobných situáciách hneď volal štátnu políciu, ak sa to stalo prvý krát. Dokonca ani susedia, ktorí sa neznášajú, riešia vzájomné problémy až vtedy, keď sa opakujú. Teda myslím si, že aj v prípade @vikky36 to bola udalosť, ktorá sa v minulosti už opakovala. (veď niekde vyššie to aj ona sama pripustila). Po nociach pravidelné dlhé telefonáty, občas hlučné párty v byte, a ktovie čo ešte(?),... nuž čo mohla čakať od okolitých susedov? Zrejme nevie a možno ani nedokáže objektívne zhodnotiť, ako jej konania vplývajú a ovplyvňujú obyvateľov. A teraz, keď niekomu už pretiekla trpezlivosť sú už len slzy a pocit bezprávia....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@radusko01 Presne toto som chcel napísať, ale si …
@petersd zasa nerobia sa party v byte kazdy víkend dokonca ani kazdy mesiac, so susedmi sa tamer nevidime .ano prave som nad tym premyslala ze asi nocna praca vadi (nemam problem to riešiť našla som si kancelariu na podnajom) susedia raz pred rokom boli upozornit ked sa deti bili a kricalu po sebe pre hracky ale nikdy viac. Majitelia su super ludia len oni nam posali ze susedia chcu riešiť veci pravne, cize nemame nic este. Sme tu uz 4ty rok, a rozhodne ziadny problem nikdy nebol.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?