Potrebujem latrínu?

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v tej istej dedine, kde idem stavať. Potrebujem na pozemku latrínu? Predpokladám, že firma si zabezpečuje socialne zariadenie sama alebo sa mýlim?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v…
@fero1821 No ak nechceš, aby si na stavbe nachádzal vrecia od malty s prekvapením, tak by som latrínu urobil. Slušné firmy si to vyriešia sami, ale nie sú všetky firmy slušné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v…
@fero1821 v zmluve nemas zmienku o zariadeni staveniska? Pytaj sa co si chcu priniest a kde to polozit. Nech ti pripadne zoznam. Nezacinaj ty s konkretnymi
Odpovedať
Tieto záležitosti bývajú zmluvné ošetrené, alebo je to dobré tam mať. Zrovna tak aj riešenie stavebného odpadu atď... Ozaj, otazocka.... Neviete koľko stojí prenájom TOITOI a podobne?
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca -> https://www.modrastrecha.sk/forum/vol... zavisi kolko ludi, kolko krat za mesiac servis. Ja osobne doporucujem napr. johny. https://www.youtube.com/watch?v=frkmF... Latrinu musis vyvazat, je to totalne humus. Toitoi/Johny je super...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v…
@fero1821 co pozeram po okoli tak kazda firma si vozi toitoi. Je na to firma tusim johnyservis alebo take nieco. Zarataju si to do ceny. Ak nebudes mat nejakych rumunosrbov bez povolenia tak sa o to asi nemusis starat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@frantisekca -> https://www.modrastrecha.sk/forum…
@mgx Ďakujem. Ak by to bolo stále tých 60€/mesiac, tak výborná cena... Ale viem, že záleží aj od vzdialenosti atď... Na nete sa mi nejaký cenník nepodarilo dohľadať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@mgx Ďakujem. Ak by to bolo stále tých 60€/mesia…
@frantisekca Možno je to humus, ale vykopať dieru a nad to postaviť klasickú latrínu, to mám za 60 € aj dve a budú fungovať kľudne dva roky bez vyvážania. A čím dlhšie to tam hnije, tým menej to smrdí, potom sa to akurát zahrnie hlinou a je to. Toika je samozrejme super, ale záleží ako dlho bude stavba trvať. U montovaného domu kľudne dajte to.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v…
@fero1821 Ked zacnes riesit uhrady faktur firme, ziatis co za to platis a kupis latrinu za 200evri all inclusive. Byva to ale schovane pod nekalým inym vydavkom. Radsej sa dopredu dohodni ze netreba toi a nech ti zlavi z faktur. Latrina je nielen ekonomickejsia ale ostane tam stat 2 roky a nevadi jej ze cez zimu sa nic nerobi. A mozu ju pouzivat aj dalsi zivnostnici neskor, ked uz budes riesit profesie. Pozri si co toi stoji na mesiac a bude ti to vsetko jasnejsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@frantisekca Možno je to humus, ale vykopať dieru…
@roman_ pokiaľ sa použijú baktérie tak je to takmer bez zápachu a odporúčam pred zahrnutim zasypať vápnom 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca cennik na webe neni nikdy, musis sa dohodnut (dolezita je dlzka prenajmu, interval servisu). Dalsie riesenia su: kupit vlastnu budku (bazos od 150e, nova 500e+), v cechach je dobry vyrobca ceske toalety, kde mas aj konfigurator, ale cena 1000e. https://dom.bazos.sk/inzerat/16227240... Ak stavas kratko/rychlo a na stavbe je 10 chlapov, je latrina cista hlupost. Budes ju kyblovat casto :). Tam je lepsie zaplatit si prenajom a vyvoz raz za 2 tyzdne/tyzden. Ak si v nejskorsej faze alebo uz len po 2ja profesisti, tak bud lacna latrina alebo vlastna toi s mesacnym servisom. Ten sa da dohodnut u hocikoho, aj ked mas vlastnu budu. Na konci stavby predas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@frantisekca cennik na webe neni nikdy, musis sa …
@mgx Prečo kyblovat? Čo mu bráni o dva metre vedľa vykopať ďalšiu? Problém by som videl v prípade že zvažuje vlastnú studňu. A toika cez leto v horúčavách rano je hnus. Vývoz každý týždeň inak ani nebudem popisovať následky...
Odpovedať
Ďakujem za názory. Podľa vašich vyjadrení by si to firma mala zaobstarať sama. Uvidím aké bude znenie zmluvy. Celkovo tá firma stavia rýchlo, preto mi príde latrína zbytočná a my sme z tej istej obce, preto je pre mňa zbytočné ju tam vôbec dávať pre vlastný účel.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, ideme stavať firmou dom na kľúč. Bývam v…
@fero1821 pozri sa do zmluvy, ale co viem aj co som doteraz vsade videl, firmy si tie TOI TOIky vacsinou dovazaju automaticky, avsak uz na tvoje naklady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Ďakujem za názory. Podľa vašich vyjadrení by si t…
@fero1821 tak ale preboha aj oni su ludia bezohladu na to ci stavaju rychlo alebo pomaly 😀 volanie prirody neovplyvnis, ked raz musis tak prosto musis 😅
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od monicka118:

@fero1821 tak ale preboha aj oni su ludia bezohla…
@monicka118 To je samozrejmé, ale ešte to neznamená, že potom musíš mať označkovaný celý pozemok a nachádzať poklady po nich aj po dokončení roboty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od monicka118:

@fero1821 tak ale preboha aj oni su ludia bezohla…
@monicka118 Ja to myslím tak, že oni si ju zabezpečia pravdepodobne. Pokiaľ nie, tak nie je problém aby napr. prišli k nám domov ak by to bolo fakt súrne. Ale dik
Odpovedať
Nemáte niekto skúsenosť s chemickým WC na stavbe?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?