Ktorý pozemok je lepší?

Dobrý deň, prosím Vás ktorý 900 m2 pozemok je lepší na stavbu rodinného domu? Plánovali by sme aj dvojgaráž s parkovacími miestami pred ňou. Západná orientácia smeruje od pozemku od 900 m2 ku 600 m2 Vďaka za každý názor.
Odpovedať
Ak za účelom stavby domu v blízkej dobe a stav je ako na obrázku, tak ani jeden...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Ak za účelom stavby domu v blízkej dobe a stav je…
@frantisekca Dobrý deň, samozrejme, že nie v stave ako je na obrázku. Jedná sa o budúcu stavbu so všetkým ako má byť 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivabereg:

@frantisekca Dobrý deň, samozrejme, že nie v stav…
@ivabereg Tak potom zbytočná otázka, že ktorý pozemok. Lebo pokiaľ pozemok není v intraviláne, nemá jednoduchú možnosť sa pripojenia na elektrinu (a vodu) a zároveň priamo nehraničí s verejnou komunikáciou (prípadne je k tomu vyčlenený vlastný pozemok na ktorom sa realizuje za vlastné náklady napojenie), tak je tam veľké riziko, že žiadna stavba RD v blízkej dobe tam nebude možná, alebo vôbec umožnená. Ani zmluva není všetko, lebo tá je platná, pokiaľ ju dodržujú obe strany. A ak jedna strana od nej odstúpi, alebo napr. spoločnosť zanikne, tak vymožiteľnosť zamrzne na bode 0 a s pozemku bude planina. A to aj v prípade, ak je v zmluve nejaký termín a aj sankcie... Od neexistujúceho sa nič nedá vymôcť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivabereg:

Dobrý deň, prosím Vás ktorý 900 m2 pozemok je lep…
@ivabereg ešte by to chcelo zakresliť kde všade je cesta a kde sa už nebude stavať alebo je niečo iné. Napríklad rozloha 700m2 je fajn, čiže ten pod žltým by mohol byť a dom s garážou situovať do pravého horného rohu čo najviac. Ten pozemok vlavo od neho by mohol mať dom pri ceste hore, čiže záhrada by bola vedľa tejto záhrady.
Odpovedať
V Lipt. Sliačoch v poli pred pár rokmi vykupoval týpek s reťazami pozemky na chov býkov po 50 centov, ešte sa ľuďom aj vyhrážal. Napodiv sa mu podarilo kúpiť pár parciel s väčšou výmerou, geodeti si zarobili na rozparcelovaní, vytvoril www stránku kde ich ponúkal. Pár predal, zvyšok posunul ďalšej s.r.o. a tým to pre neho skončilo. Kúpili si parcely niekde v poli, nie za malý peniaz, cesta ďaleko, siete v nedohľadne. Toto vyzerá podobne. Kus poľa, kde ešte vidno brázdy. Overte si či je tam vôbec prístup aspoň na zakreslenú parcelu, ktorú vlastní obec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivabereg:

Dobrý deň, prosím Vás ktorý 900 m2 pozemok je lep…
@ivabereg ani jeden.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivabereg:

Dobrý deň, prosím Vás ktorý 900 m2 pozemok je lep…
@ivabereg https://www.modrastrecha.sk/forum/sta... Tak tu máš hneď podobnú skúsenosť, o čom som tu písal... Tak opatrne vyberaj, či radšej sa ohliadni inam, kde už je všetko tak ako má byť a nie na sľuboch v zmluve.
Odpovedať
Pridam sa s podobnou skusenostou. Taketo pozemky kde sa " v blizkej dobe bude stavat" mam na Liptove 2. Obidva zamrzli a uz som sa zmieril s tym ze stavat tam budem mozno na dochodku, pripadne tam bude stavat moje dieta. Nastastie mam celkom dobru vyplatu a tieto investicne "chyby" som "napravil" tak, ze pockam nech to stoji kolko chce. Ale okrem tych pozemkov som nakoniec kupil este hotovy dom od developera kde teraz zijem. Holt mladost pochabost, clovek sa uci na vlastnych chybach. Takyto pozemok by som kupoval jedine ak sa jedna o lukrativne miesto alebo lukrativnu cenu a nehori ti to.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?