Poter

Dobrý deň, Robili nam poter v oktobri a teraz sme zistili, že nam nedali poter 8 cm ale len 5. Aky to može mať dosah na podlahové kurenie? Povedali nam,že pridu dorobiť 3 cm poteru ale nie je to už riziko? Tvrdia nam, že je to málo a že to môže popraskať? Je nejaka alternativa ? Ďakujem
Odpovedať
5cm je minimum, čo sa dáva. Nemalo by sa nič stať. Dorobiť 3cm poteru na existujuci 5cm poter je podľa mňa kravina jak oči... Ten vrch skôr či neskôr popraska.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriellak61:

Dobrý deň, Robili nam poter v oktobri a teraz sm…
@gabriellak61 5 je dobré. Dobetonovat 3cm počujem prvý a dúfam že aj posledný krát 😉
Odpovedať
Ale tých 5cm má byť nad trubkou, nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Ale tých 5cm má byť nad trubkou, nie?
@frantisekca Nad rurkou 35 mm.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriellak61:

Dobrý deň, Robili nam poter v oktobri a teraz sm…
@gabriellak61 na podlahove kurenie nie, ale ako vyriesite chybajuce 3cm pri vchodovych / balkonovych dverach?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@gabriellak61 na podlahove kurenie nie, ale ako v…
@minoo ani by to tak nevadilo tych 5 cm poteru, lenze v kupelni nam trci teraz odpadova rura ktora mala byt zaliata tych poterom a teraz okolo steny nie je mozne dat dlazbu, aby to bolo zakryte :(
Odpovedať
Profilova fotka
@gabriellak61 hm, a to ze mate poter 5cm namiesto 8cm ste zistili po polroku? Na objednavke mate co? Ak 8cm, nech dodavatel vyleje na svoje naklady v 2krokoch nivelacku, burat nedoporucujem narobite viac skody ako osohu. Dalsia moznost je polozit 2x 12/15mm fermacel/cetris dosky do lepidla. Poter 3cm ako druha vrstva moze prasknut, nemusi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gabriellak61 hm, a to ze mate poter 5cm namiesto…
@mgx ano nepremerali sme to hned az teraz nam to nesedelo kedze zastrcky sme mali 100 cm od podlahy uz s predpokladanym poterom 8 cm, ... a plus aj faktura bola ze nam urobili 8 cm poter. Najprv sme chceli doriesit ten odpad ze zavolame vodarov nech nam to so steny vysekaju a teraz sme zislili ze chyba je v poteri, nakolko nie je 8 cm ale 5.
Odpovedať
Aký poter to je? Ak anhydritový tak myslím nad rúrkou podlahového vykurovania môže byť jeho povrch 30-35mm.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriellak61:

@mgx ano nepremerali sme to hned az teraz nam to …
@gabriellak61 nebola to náhodou firma od Galanty?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriellak61:

@mgx ano nepremerali sme to hned az teraz nam to …
@gabriellak61 ja si myslim, ze ked problem je len jedna rura, ktora sa da vysekat/zasekat, bral by som to ako stastnu nahodu, lebo tie 3cm poteru naviac by ti zbytocne predlzili nabeh podlahovky. Aj ked uplne nerozumiem, ako to mohlo vyjst ku prahom dveri, balkonu, jedine, ze by ste ich nemali osadene v spravnej vyske a poter vam dorovnali k nim... Ze su vypinace +3cm nicomu nevadi...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gabriellak61 hm, a to ze mate poter 5cm namiesto…
@mgx Dá sa to ešte trochu inak a myslím že aj lacnejšie😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pokial ide o hajzlovu ruru, tak to mozno ani nebude treba riesit. Tie manzety maju dost veľkú volu (myslim ze 7cm), takze problem nevidi.. no a pod balkonom 3cm to znamena co? Akoze by ti tam trebalo dorobit 3cm pasik omietky?
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari piesok? ale uz som 3cm dobeton robil, neprasklo to.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Pokial ide o hajzlovu ruru, tak to mozno ani nebu…
@arcticcode myslel som to tak - teda predpokladam, ze smerujes otazku mne, lebo ten balkon / vch. dvere riesim len ja, ze najprv osadis dvere, okna, potom robis poter a mal by byt v takej vyske, ze ked polozis podlahu, tak ti vijde akurat ku prahu dveri, ramu balkonu... Lebo mat pri prahu vch. dveri 3cm schodik mi nepride prakticke...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@profistavbari piesok? ale uz som 3cm dobeton rob…
@mgx Pokial súčasne natiahnete lepidlo na hrebeň a na lepidlo hneď tenkú vrstvu betónu tak je to 👍👍👍😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@arcticcode myslel som to tak - teda predpokladam…
@minoo Tak to už je podľa mňa detail... Ale neviem, každy mame ine preferencie. Ja mám asi 1,5cm balkonove dvere od podlahy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@gabriellak61 ja si myslim, ze ked problem je len…
@minoo balkony na hornom poschodi nemame, vsetko su tam male okna.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?