Polystyren pod sprchovým kutom

Ahojte, chystam sa na betonovanie sprchoveho kutu 100x90cm so spadom, no pri priprave som si vsimol ze spodny polystyren dosť pruzi, vytiahol som ho a bol polozeny na vodovodnych trubkach + v rohu nebol ziadny podkladovy polystyren, preto to aj pruzilo, druha vrstva v rohu sa nemala o co opriet.Hrubka prvej vrsty polystyrenu je 6cm, druha vrstva ma 10cm. Ako by ste postupovali aby 10cm vrchny polystyren nepruzil? Vyplnim tu dieru polystyrenom a napadlo ma okolo trubiek vyliat termomaltu abo pod.... Dalsia vec co ma zarazila je vyska odpadoveho potrubia, je dosť vysoko a je na nom nastriekana pena. Ako by ste postupovali? Dakujem
Odpovedať
ze termomaltu :D ake plytvanie eurom ...poste to vyplnit pieskom ... toto robila nejaka firma / zivnostnik alebo svojpomoc ? asi jedno z tych prvych ked to pocudovanie, ze to pruzi ... vysku tazko z fotky niekto posudi ...nevie ako to cele je aktualne, ako to bude ...atd
Odpovedať
Robila to firma, kupili sme holodom. Ono to bude pruzit jasne, ale v tom rohu ako to nieje nicim vyplnene, podlozene, sa to prepadava. Vyrezem tam polystyren 6ku na dorovnanie prvej rady + dosypem pieskom okolo trubiek, to je dobry napad. Ide mi o to ked sa vybetonuje sprcha aby to netancovalo... Dilataciu treba davat po celom obvode alebo iba 2strany - na steny? Dakujem
Odpovedať
diletacia je zbytocna ... akurat vam tam popraska nasledne hydroizolacia ...ved ten sprchac nieje 4x4m
Odpovedať
Profilova fotka
ak chces trosku tep.izolovat, tak liapor 0-4. Ak ides po cene, bezny stavbarsky piesok. Na zarovnanu vrstvu 3cm XPS, pripadne cele vyplnit poterom (kupit vrecovany Estrich a zarobit v ruke). Na vrch poteru Mapei Mapegum alebo nieco podobne. ROhy a prechody osetrit hydroizolacnymi pasmi a 2ha vrstva Mapegum WPS.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?