Plávajúca podla s V4 hranou.

Dobrý deň. Chcem sa spýtať keď ste pokladali podlahu s V4 hrnou ukladali ste ju tak aby Vám sedeli "špáry"?? T.j celá a druhá rada 1/2 a zasa celá, alebo ako vám to vyšlo?? 🙂
Odpovedať
Neviem to lepšie vysvetliť. Ide o to ako to najlepšie a najkrajšie "ukáže".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jasmine2:

Neviem to lepšie vysvetliť. Ide o to ako to najle…
@jasmine2 záleží od tvaru a veľkosti miestnosti. Je to viac menej jedno, len k tomu kladeniu "na schody" by som povedal to, že sa treba držať odporúčania výrobcu, a to, klásť ďalšiu dosku až o 1/3 dĺžky. Teda buď pôjdeš o 1/3 alebo o 1/2. Bude to vyzerať podobne, obe pekne. NAJDÔLEŽITEJŠIE prepočítať si vopred zvyšky pri stenách, aby nikde nevyšiel pásik (po dĺžke) tenší ako 3cm alebo dorezok kratší ako 10cm (na konci, po šírke). Z toho možno rovno vyplynie čo je lepšia možnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
Aký máte dekor? Ak drevodekor, prikláňame sa k verzii 1/3 alebo aj "chaotickejšie", 1/2 je skôr lepšia na dlažbové dekory. Tiež ale záleží na dĺžke a šírke lamely. Ako správne píše @igor256, dobre si prepočítajte dorezy pri stene, aby neboli menej ako 30 centimetrov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jasmine2:

Neviem to lepšie vysvetliť. Ide o to ako to najle…
@jasmine2 konce nech sú dlhšie, a striedať každý rad, prvý začať od začiatku celý , druhý polovice a prípadné kratšie do stredu, kde to nebude vidieť, na začiatku to rozlož bez kliku aby bolo vidieť ako to vyjde, posledný skrátiť tak aby ostala aspoň pol cm medzera od múru, ja som tam dával i káble pre internet, z lišty trochu vyrezať kde prechádzajú, na schody som dával všade dlažbu správneho rozmeru na šírku schodu,to je viac namáhané, zakopáva sa alebo klže lebo jeden rad podlahovky je na schod málo a ten úzky by nedržal pevno aj ked sa dá do schodu, musí tam byť medzera
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?