Drevená podlaha a podlahové kúrenie

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Chcem sa spytat ci mate doma drevenu podlahu a podlahove kurenie. Najradsej by som volil drevenu podlahu kedze s nou skusenosti uz mame, ale v kombinacii s radiatormi nie podlahovkou. Dava sa drevena podlaha aj na podlahove kurenie? Aky to ma efekt co sa tyka nabehu tepla, zotrvacnosti, nakladov na kurenie ( viac, o kolko ak ano v porovnani s laminatom ) a inych plusov a minusov, ktore ma pravdepodobne ani nenapadnu. V dome bude plynove kurenie. Pripadne viete odporucit zo skusenosti vyrobcu takejto podlahy ak mate a ste spokojni? Mate niekto skusenost aj s firmou SAXO parket? Dakujem pekne za vase rady
Odpovedať
1
4
5
@peto125 ,,vinilové podlahy, kvalitné, stoja toľko čo aj drevenné" Možno drevené tie najlacnejšie, lebo drevená podlaha strednej triedy je od 60 € hore.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign na co by som si studoval? Nic sa neda presne nasimulovat. A kedze sa ti vrati do kotla teplejsia voda, tak ju o tolko menej musis znovu zohriat. Nie nahodou? To teplo sa ti nema kde stratit. A v dnesnych super izolovanych domoch nepotrebujes tolko kurit ze by ti to drevo neprekurilo. Ked ma laminatka 10 alebo 12 mm tak to tiez neni ziadna vyhra a to uz zrazu nikoho netrapi. Lebo stoji haliere. Proste natrepal si tu dristy co si si len nastudoval na nete a aj z toho si si povyberal vo len tebe pasuje aby si tu mohol mudrovat. A potom sem pride niekto oplaseny co sa nevie rozhodnut a hned tu naleti tebe na tieto dristy a da si do domu gumolin. A sam seba presvedci o tom jaky je s tym len velice spokojny. Lebo co az by nahodou zamrzol v dome kvoli tomu drevu na podlahe
Odpovedať
Profilova fotka
@peto125 ked je v dome mix, tak to je na prd. Tak to ma svagor. A este aj termostat ma tam kde je dlazba. Samozrejme ze ma v izbach s plavackou zimsie. Keby nebol mantak a pohra sa s regulaciou na podlahovke, tak by to mohol vyladit. No mne je to jedno. Ja sa mu do toho nemontujem. Ci sa rozhodnes pre hociktoru podlahu, daj rovnaku do celeho domu
Odpovedať
@pipulkoo že ty si videl vinyl maximálne tak v letáku z Obi? Lebo keby ho reálne odskúšaš, netrepal by si tu somariny. Keď pôjdeš do HC, z TO pôjdeš cez nás, zastav sa a predvediem. :-) Vráti sa ti do kotla..., ale žiaľ termostat nemáš pri kotli, ale v obývanej miestnosti. A čo mám z toho, že mi teplo pomalšie prestúpi cez podlahovú krytinu? To teplo sa mi síce vráti do kotla, ale žiaľ termostat v izbe bude pýtať kúriť, lebo veď teplo neprestúpilo, ale vrátilo sa do kotla.... Úplne super, že? 😆
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign preco by som nevidel? a co mam prist k tebe obdivovat? vinyl? :-D na tom neni co obdivovat. Ale to teplo ti prejde aj cez drevo. Preco by nepreslo? Len to nebude tak rychlo. Alebo mozno aj bude. Zalezi od hustoty dreva ake je pouzite v podlahe. A aj drevene podlahy su prisposobene podlahovke, lebo aj samotni vyrobcovia podlah vidia tieto dristy co sa tu denno denne rozoberaju a znizili hrubku podlahy a tym dosiahli vyrovnane parametre ako ma napriklad laminatka, ktora absolutne nikoho netrapi ze je tiez izolant lebo je tiez z dreva, len ma na vrchu laminaciu. A co uz nikde nepojde z toho kotla? Zostane tam a prisiel si on? Proste je tam len dlhsi nabeh pri prvom zopnuti kurenia. A to je niekedy v jeseni a potom uz mas akurene a uz sa len udrziava teplota tak isto ako pri tvojom vinyle. Len nie napriklad s 25 stupnovou vodou ale s 27 stupnovou. Ale tvoja podlahovka moze mat spad 5 stupnov a vracia sa ti do kotla len 22 stupnov a drevena podlahovka moze mat spad len 3 stupne a tak isto sa ti vracia 22 stupnova voda. Tvoj kotol musi zohriat o 5 stupnov a moj o 3. Teraz co? Ale toto vsetko sa deje iba pri nabehu. A vsetko su to picoviny haliere. Fajciar prefajci 10krat viac ako by som ja prekuril keby to bolo aj tak ako ty vravis. A koho to trapi? Len ty tu musis prist a mudrovat tu ake je drevo na picu. Pritom by si bol mozno prekvapeny keby si ho mal v celom baraku.
Odpovedať
@pipulkoo ja som drevené parkety mal a prekvapený som nebol. Pre mňa za mňa si daj aj bublinkovú fóliu na zem. Ja nemudrujem aké je drevo zlé. Píšem o tom, že proste podľa údaju sucinitela tepelnej vodivosti je na tom drevo horšie ako dlažba alebo vinyl. To je všetko. Len žiaľ tomu ty nepochopíš nikdy.
Odpovedať
podlahove kurenie s plavajucou/lepenou/ drevenou podlahou= luxus, krasne a prijemne furt...... dlažba alebo vinil a podobne plastove a laminatove materialy= lacne a viac studene ked sa nekuri....... uplne najlepši material v dome je podlahovka s drevenou podlahou + stenove kurenie.
Odpovedať
@ruren netrep s cenami. U mna ani jedna nestala 60 a viac a to mam 1.triedu, zaruka 30 rokov. Najlacnejsiu drevenu som kupil za 22 eur a vobec nevyzera zle.
Odpovedať
@pistikus To si nakupoval v bazáre? Zdržglož To ťa poriadne ojeb.... s tou 1. triedou
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren hehe presne tak, ved preco skoro vsetky podlahy maju dekor dreva? aby sa to aspon trochu podobalo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign uznaj ze je to trochu zvratene vyberat si podlahu podla sucinitela teplotnej vodivosti, to je ten posledny dovod preco by som voli nieco ine naco mam,, laminatka s podlozkou bude na tom rovnako ako drevo s jadrom z listnateho stromu, a laminatku ma teda sakra vela ludi na podlahovke, @pipulkoo ja len nepochopim ze preco ten vynil dnes sekaju na obdlzniky ked to vedia predavat aj v celych rolkach, co bolo aspon super na instalaciu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@jblaze Vinil v pásoch je hrubý 4mm a klikuje sa ako plávačka. Do rolky ho nezroluješ. V rolkách je hrúbka 1-2mm. Ver mi, že je jednoduchšia pokládka v pásoch, ako v rolke... 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Zdravím , mám dilemu mám elekt. Podlahové kúrenie v byte a chcel by som dať peknú drevnú podlahu 11mm ... ale môj Elektrikar sa mi to snaží jednoznačne vyhovoriť ... lebo je tam riziko prehriatia a zlej tepelnej vodivosti ... že mám zvoliť radšej dlažbu .... ale mna to aj tak stále láka k drevnej dúhovej podlahe .... ďakujem za rady 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
No kam sa strati to teplo? Lebo vacsi tepelny odpor mi len predlzuje cas prestupu rovnakej energie, takze podla logiky mozes mat aku chceš hrubu podlahu na podlahovom kureni len ten odpor musi byt mensi ako odpor straty tepla cez vonkajsiu obalku domu, teda pri napr. Pasivnom dome mozes mat kludne aj 50mm masiv podlahu a musi to fungovat bez navysenia energii za vykurovanie.
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?