Ako obnoviť liatu minerálno cementovú podlahu?

Dobrý deň, vedel by niekto poradiť ako obnoviť minerálno cementovú podlahu? Podlaha má 40 rokov, je na poschodí rodinného domu s miernymi prasklinami, ako sa dom asi usádzal plus na pohľad je farba zošednutá.Dá sa to zrevitalizovať aj bez firmy, svojpomocne? Ďakujem za každý tip.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lucia0303:

Dobrý deň, vedel by niekto poradiť ako obnoviť mi…
@lucia0303 zaliať epoxydom,do epoxydu pridať béžovú farbu( možno sivú,bielu) drobnú bielu drť,nechať vytvrdnut,vziať uhlovu brusku s reguláciou otáčok,dať na minimum otáčky,začať brusom 60,120 ,220...pozor vždy to bude viditeľné,ale nebude puklina. Tou 120 a 220...možno 400 sa dá prebrusit celá plocha. Brusy najlepšie Hermes na kameň na sucho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@lucia0303 zaliať epoxydom,do epoxydu pridať béžo…
@willinko23 aj keď pozerám ťa drť by mohla byť béžová ak zoženieš.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od willinko23:

@lucia0303 zaliať epoxydom,do epoxydu pridať béžo…
@willinko23 ďakujem pekne za radu, ešte by ma zaujímalo čím zaliať diery, ktoré vzniknú po odstránení kovového zábradlia ( je zapustené do kameňa).Či klasickým epoxidom a drťou, alebo cenentom a drťou?
Odpovedať
@lucia0303 tak ide o opravu terrazza. Rozdeľuje sa opravy vonkajšie a vnútorné ( skôr ide o cenu pojiva). Kvôli ľahkej pigmentácii by som použil polyesterovy tmel. Oprava vlasočnice vyčistiť mechanicky môže byť aj gravirovacia brúska, odmastnenie zamiešame si tmel môžme okraje oblepit páskou - nemusíme. Polyesterovy tmel je brusitelny cca po 50-60min (podla výrobcu). Väčšie trhliny a diery: Pri dostatočnej dražke (zväčšiť ryhu, povysávať, odmastnit) vytvoríš zmes + kamenivo (kamenivo ide totožné ako je použité -žiadnu mini drť). Podľa tvrdosti kameňa použiješ brúsku na betón s príslušným kotúčom ( tažko mi povedať typ ale určite nie jedno alebo dvojjadrový skôr segmentový). Kotúč radšej mäkší ako tvrdí aby nestiepal kameň aj keď sa bude viac opotrebovavať. Najlepšie obrúsiť cca 0,5-1mm nad podkladom (ide stále o hrubé brúsenie) Jemné brúsenie pre oba prípady môžeš použiť suchý diamantový kotúč (už sa dajú bežne kúpiť). Následne mokrý diamantový lestiaci kotúč. Oba sú 125mm flexi s reguláciou otáčok!! Samozrejme môžeš si požičať aj lesticku na kameň. Vonkajšie praskliny by som opravoval epoxidovym lepidlom s možnosťou pigmentácie (pozor na podiel pigmentu % a základnom odtieňi epoxidu). Epoxidove lepidlo sa dá brúsiť po 24hod.. Tam je oveľa vyššia cena za zmes. Ak sa bojíš, že nezvadnes namiešat správny odtieň urob malú vzorku pred tým. Poprípade je možnosť si kúpiť aj malú či väčšiu tubu pigmentovanej zmesi s príslušným farebným odtieňom. Len treba mať: 1. Farebný vzorkovník 2. Typ terrazza a cez app si objednaš presný typ Len mínus je musíš si kúpiť aplikačnu pištol. Tmel/ lepidlo by som šiel do Akemi alebo Bellinzoni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dan8181:

@lucia0303 tak ide o opravu terrazza. Rozdeľuje s…
@dan8181 ďakujem veľmi pekne za obsiahlu odpoveď:) Popozerám na nete.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?