Poplatok za komunálne odpady

Zdravím členov modrej strechy. Rád by som sa opýtal, či mám platiť poplatok za komunálne odpady aj v prípade, ak mám byt, ktorý má nájomníka a ja nemám trvalý pobyt v tom byte? Je to môj byt, ale nikdy som v ňom nebýval. Prečo mám platiť za smetné?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriel1841:

Zdravím členov modrej strechy. Rád by som sa opýt…
@gabriel1841 najomca ma platit, nie vy. Zo zakona ma voci obci oznamovaciu povinnost, ak vznikla poplatkova povinnost.
Odpovedať
Profilova fotka
je to tvoj byt.. ty si máš nahlásiť koľko osôb v ňom býva... a normálne to nájomníkovi zarátaj do nájmu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

je to tvoj byt.. ty si máš nahlásiť koľko osôb v …
@zipsuliak Však je nahlásený. Poslali mi vyrúbený poplatok zaňho a aj za mňa. Pritom ja som tam v živote nebýval, ani tam nemám trvalý pobyt. A preto sa pýtam, či je to normálne...
Odpovedať
Profilova fotka
Niektoré mestá dovolovali odpustenie poplatku po zaslaní žiadosti a preukázaní že žiješ a platíš smeti inde.. ale niektorým je to úplne jedno a koľko vlastníš nehnuteľností toľko krát zaplatíš poplatok.... aspoň takéto info si pamätám keď som to naposledy riešil :D
Odpovedať
Vďaka za odpoveď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabriel1841:

Zdravím členov modrej strechy. Rád by som sa opýt…
@gabriel1841 dones potvrdenie o zaplatení smetí tam kde bývaš ( este som sa nestretol, ze by toto neakceptovali a chceli platiť na viacerých miestach).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?