Oprava starych zaluzii

Profilova fotka
Ahojte, potrebovala by som si opravit zaluzie (vymenit navijaciu pasku). No na youtube som nenasla video ktore by riesilo ten typ ktory mam. Neviete ma nasmerovat/poradit? Netusim ako z tamad mam vytiahnut tu pasku.
Odpovedať
Ak ma zaluzia viac ako 10 rokov neoplati sa opravovat. Ak sa paska roztrhla moze sa to stat opat po vymene. Uz to skusalo vela ludi vymenit podla netu a nie je to take jednoduche. Vymenit celu alebo dat opravit firme ak to bude financne vyhodne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

Ahojte, potrebovala by som si opravit zaluzie (vy…
@tenar_barlokova Materiál na opravu žalúzií ani radšej nekupuj. Keď som si pozrel ceny nových žalúzií, tak výmenu pások a laniek zavrhol. Ak zmontuješ žalúziu z okna, na zadnej strane lišty, ktorá je hore na ráme okná priskrutkovsná, näjdeš vyprážané čísla, ktoré označujú výšku žalúzie, širku žalúzie a či je ovládanie na pravej, alebo ľavej strane. Na stránke www.byvatmoderne.sk si vyberieš typ žalúzie, vyplníš rozmery, farbu a spôsob montáže a objednáš. Za tie peniaze, čo stojí nová žalúzia sa Ti neoplatí starú opravovať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@tenar_barlokova Materiál na opravu žalúzií ani r…
@chinatech dakujem toto je rada nad zlato :) idem pozriet ci to tam je :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

@chinatech dakujem toto je rada nad zlato :) idem…
@tenar_barlokova práve mi znova jedna odišla, a je to vždy len na južných oknách , tá úzka páska sa prepáli , výmena je poriadna babračka treba na to prípravok, preto som to dal meniť, teraz to nechám ako je spustené, naklápať to ide a môžeš regulovať osvetlenie, dával som to hore ked svietilo slnko, teraz naklopím aby najmenej tienilo
Odpovedať
odporucam skusit najst niekoho, kto s tym robi, ten ti to opravi za par minut. inak sa s tym budes zbytocne trapit, pretoze to ozaj nejde moc jednoducho. pripadne teda, ak zvazujes vymenu, tak vymenit. ale to mi pride zase zbytocne, pokial by sa to dalo dat opravit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bulls7:

odporucam skusit najst niekoho, kto s tym robi, t…
@bulls7 Vnútorná žalúzia rozmer 70cm x 120cm v bielom prevedení na objednávku s dodaním do troch dní stojí 13,48€. To by si mal naozaj chuť za 13€ sa s tým doma babrať? A ešte nezabudni že musíš kúpiť tie pásky, v horšom pripade aj ovládacie retiazky a rolky na pásky. Ani by som sa toho doma nechytili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@bulls7 Vnútorná žalúzia rozmer 70cm x 120cm v bi…
@chinatech to je síce pravda ale pýtal som sa čo robia s pokazenými, plasty vydržia aj 1000 r pokiaľ sa úplne rozpadnú, to je ako zálohovanie pet fliaš , robí sa to hlavne preto aby sa to nevyhadzovalo všade a spaľovať? to rozhodne ekologické nie je
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@chinatech to je síce pravda ale pýtal som sa čo …
@duzu Ale no... trápia Ťa nejaké plastové žalúzie, ktoré sa aj tak rozdrvia, spraví sa z nich granulát a následne sa tým formulárom naplní zásobník vstrekovacieho lisu a niečo sa z toho zase vyrobí. Množstvo polystyrénu, ktorým sú oblepené takmer všetky domy, to Ťa netrápi? Tvoje deti budú na Teba určite v dobrom spomínať, až budú rozmýšľať, čo s tým polystyrénom soraviť, až budú raz rekonštruovať Tebou zateplený dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@tenar_barlokova Materiál na opravu žalúzií ani r…
@chinatech Ahoj, mas toho predajcu overeneho? Pozeral som ich stranky a ceny fajn, na najvacsie okna 1500x1500 ma vyjde jedno zaluzie cca 27 Eur, to naozaj nestoji za to babrat sa s tym. Uz mi odchadza jedno zaluzie po druhom, niektore plastove casti a snurky sa doslova rozpadnu. Ale v Maji to uz bude 14 rokov co byvame na byte, tak svoje odsluzili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miselito:

@chinatech Ahoj, mas toho predajcu overeneho? Poz…
@miselito Áno, mám s ním dobré skúsenosti, Objednávsl dom okrem vnútorných žalúzií aj vnútorné plastové a vonkajšie hliníkové parapety a naozaj maximálna spokojnosť.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

odporucam skusit najst niekoho, kto s tym robi, t…
@bulls7 no uz je to opravene..vymenene vsetky tri pasky, retiazka a natiahnute nove silony. Chvilku mi trvalo kym som prisla nato ako sa to rozobera a za par hodin hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tenar_barlokova práve mi znova jedna odišla, a j…
@duzu no babracka to bola len kym som prisla nato ako to vsetko funguje a rozobera sa. Tak uz v celom byte mam vymenene retiazky a natiahnute nove silony :D celkom fajn robotka by som povedala ked uz vies ako nato :)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

@duzu no babracka to bola len kym som prisla nato…
@tenar_barlokova Šikulka. A hlavne máš trpezlivosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

@duzu no babracka to bola len kym som prisla nato…
@tenar_barlokova to si vazne zvladla v celom byte porobit sama? no ja by som na to teda nemala trpezlivost, to mas moj obdiv 😀 ale super, peniazky za nove zaluzie - ako to tu niektori pisali ako riesnie - usetrene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

@duzu no babracka to bola len kym som prisla nato…
@tenar_barlokova môžeš sa tým živiť, kde si zohnala pásky? retiazky sa dajú rozobrať spojkami, silony mi zatiaľ vždy vydržali, problém je vždy len s páskami ,
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tenar_barlokova môžeš sa tým živiť, kde si zohna…
@duzu U nas zvykol byt problem s tymi silonmi. V tom som potom uz bol odbornik na vymenu. Teraz uz chvalabohu ziadne taketo zaluzie vnutri nemame. Hlavne kvoli udrzbe sme to potom zrusili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tenar_barlokova môžeš sa tým živiť, kde si zohna…
@duzu Ak by si mal doma mačky, tak zo silónmi by si sa mohol tiež rozlúčiť. Nie je pre mačky lepšia zábavka, ako ťahať pásky a kúsat silony.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@duzu Ak by si mal doma mačky, tak zo silónmi by …
@chinatech mám mačku sadne pod okno ,pozerá vonku ale žalúzií sa ani nedotkne, to robia mačatá treba ich vychovať , musí vedieťtak isto mladý pes čo môže, ináč robí pána domu on. @topgan čím si to nahradil? záclony ani závesy nechcem, sú nepraktické a zbytočný lapač prachu, to som vyhodil ked sa objavili tieto vnútorné žalúzie, vertikálne zavesené nad oknom sú tiež nepraktické a zaberajú zbytočne viac miesta
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tenar_barlokova môžeš sa tým živiť, kde si zohna…
@duzu objednali sme z internetu davnejsie. Stalo mi to doma. Ale v hornbachu som videla pasky.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@tenar_barlokova Šikulka. A hlavne máš trpezlivos…
@chinatech to byva skor vyhecovanie ked stale ako zena musis pocuvat ze ty to nedokazes :D takze to dopadlo tak ze som si objednala nabytok do bytu, vyniesla si ho (vratane gauca) zmontovala, opravila zaluzie, zasilikonovala sprchovy kut ktory zbabral chlap co to robil a samozrejme potom este vsetko upratala. :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tenar_barlokova:

@chinatech to byva skor vyhecovanie ked stale ako…
@tenar_barlokova kokos ty si super zena. z teba by si mohli brat priklad nie len, ze ine zeny, ale aj niektori chlapi. poznam takych, co by toto co si vypisala ani zdaleka sami nedali :-D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@tenar_barlokova kokos ty si super zena. z teba b…
@bulls7 ze, :D si myslim ze nato ze som to robila 1x tak je to v celkupekna praca. Foto pred a po.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?