Mravce v byte

Odpoveď na príspevok od stanislav340:

Ako sa zbaviť mravcov v byte, sme na prvom poscho…
@stanislav340 Musíš im len dohovárať a presvedčiť ich, aby odišli. Ak Ťa neuposlúchnu a rozhodnú sa byť u Teba, neurobíš nič. 😁 Žiadny, resp. špecializované prípravky pomáhajú len na chvíľu a nezaberajú trvalo. Ak budeš vytrvalo skúšať rôzne chémie, tak po čase ich to môže omrzieť a na pár mesiacov odídu preč. Viem čo hovorím, je to (nielen) moja osobná skúsenosť.
Odpovedať
Profilova fotka
Pripájam aj tip z nášho Magazínu: https://www.modrastrecha.sk/magazine/... 💙
Odpovedať
Profilova fotka
My sme nasadili také tie domčeky čo ich nalákajú, stačí aj jedného a on sa v tom niečím akoby nakazí a prenesie to do celej kolónie. Potom sme pre istotu popísali kriedou okolie dverí stien atď. a ešte octovou vodou umyli podlahu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Gel na mravce. https://www.modrastrecha.sk/forum/upr...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@stanislav340 Musíš im len dohovárať a presvedči…
@petersd Tak to si ma nepotešil. Minule som mal na balkóne a dal som tam nejaký prášok tak zmizli. No a potom za pár týždňov som našiel mega hniezdo pod kvetináčom:-((( Ale skúsim ešte niečo vyskúšť. Chodiť po byte a zabíjať ich ma nebaví.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahoj. Gel na mravce. https://www.modrastrecha.sk/…
@lenkito10 pozriem na to díky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

My sme nasadili také tie domčeky čo ich nalákajú,…
@wewio a teda pomohlo vám to či tiež len na čas
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav340:

@petersd Tak to si ma nepotešil. Minule som mal n…
@stanislav340 tak to nie je idealne riesenie a asi by si to ani nevyriesil, keby ides na to systemom mravec za mravcom. viem, ze este kedysi na to mamka kupovala nejaku kriedu, tym na pokreslili miesta a cez to nepresli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav340:

@wewio a teda pomohlo vám to či tiež len na čas
@stanislav340 Nam pomohlo toto. Je to taka modra tekutina, ktora sa naleje do maleho krmitka. Mravce sa napili, odisli s plnymi bruskami "domov" a uz sa ziadne nevratili/neobjavili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@stanislav340 Nam pomohlo toto. Je to taka modra …
@eugenie Díky pozriem sa na to :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zahraj:

@stanislav340 tak to nie je idealne riesenie a as…
@zahraj Hej o tej kriede som tiež počul, dokonca aj nejaké korenie, múka či čo. No možno aj to skúsim
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav340:

@eugenie Díky pozriem sa na to :-)
@stanislav340 toto sa aj nam dobre osvedcilo. neviem, ci sa to stihlo vobec cele vyminut. bola to rychla akcia. mozno aj preto, ze sme to ustriehli hned na zaciatku, ked sa mravce zacali objavovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
nám v paneláku deratizér dal taketo domčeky, 3 ks na byt, tam kde sa najviac zdržiavali mravce. Do 10 dni bolo po mravcoch. Máme to nalepené už 1,5 roka, zatial bez mravcov. Nazov neviem, prikladam len foto domčeka, su to male granulky.
Odpovedať
domčeky s návnadou a krieda, u nás zabralo i keď možno bude problém aj inde. možno je niekde v blízkosti hniezdo. susedia problém nemajú ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

domčeky s návnadou a krieda, u nás zabralo i keď …
@marek746 díky moc. Neviem nikdo sa nesťažoval - ale popýtam sa
Odpovedať
Profilova fotka
Ten ocot spominany vyssie je dost ucinny :) Ale ako prve by som riesila pricinu a ci su mravce len u mna doma alebo aj u susedov.
Odpovedať
ak by nezabrali vyssie pisane rady volat dezinsekciu a vystriekat najlepsie celu bytovku, lebo sa s tym budete piplat ja neviem kolko a efekt ziadny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od legasi:

ak by nezabrali vyssie pisane rady volat dezinsek…
@legasi Len to uz nebude asi taka lacna zalezitost. Neviem, ci sa to da riesit nejak cez domovnika a bytove druzstvo, ze to pojde z toho uctu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stanislav340:

@wewio a teda pomohlo vám to či tiež len na čas
@stanislav340 No my sme mali s mravcami pokoj ako v ten rok tak aj na ten ďalší. Keď takto vyhubí celú kolóniu tak asi aj susedom pomôžeš 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dimin:

@legasi Len to uz nebude asi taka lacna zalezitos…
@dimin to by podla mna malo ist z toho bytoveho fondu, nie? aspon teda co sa u nasich riesili mysi ci hrabose, ci co to mali pred domom, tak to sa akoze tych najomnikov nijak zvlast nedotklo.
Odpovedať
mňa trápia nie mravce, ale mole. proste niekde sa berú, ale netuším kde. múka a takéto potraviny, čo je čisté, ale otvorí sa skrinka a zakaždým nejaká vyletí.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?