Mám nárok na polovicu?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím všetkých 🙂Vedel by mi niekto objasniť situáciu?Manžel dostal do daru pozemok,časom sa tam postavila pivnica(je už skolaudovaná).Všetko vybavoval manžel ,ale už počas trvania nášho manželstva. Teraz stavba bude pokračovať-ide sa tam stavať rodinný dom.Chceme aby v papieroch už som figurovala aj ja ako spoluvlastník. Teraz nechápem či už som spolumajiteľom tej stavby aj ja automatický alebo treba ešte niečo dodatočne vybavovať na katastri aby tam figurovalo aj moje meno.Budem vďačná za revelentné odpoveďe.
Odpovedať
1
2
@aksunin preto, lebo s potencialnym rozvodom treba pocitat najlepsie uz pri sobasi. 🤣 Ked to pride, je neskoro.
Odpovedať
@foox 5 dospelych deti v 33r? To mi nevychádza 🙂
Odpovedať
@kejsix zle si čítal 😎
Odpovedať
@kejsix 33 rokov ženatý a 5 dospelých detí 😉
Odpovedať
@aksunin automaticky budeš spolumajiteľom stavby ak to bude počas manželstva ale nebudeš spolumajiteľom pozemku, ak ho preukázateľne dostal do daru on Čiže ak chces byť aj spolumajiteľom pozemku musí časť na teba tvoj manžel prepísať.
Odpovedať
@zefe Predpokladám, že aj o domácnosť a deti sa staráš presne na polovicu so ženou, keď už všetko fifty - fifty a bol si presne polku na materskej a rodičovskej "dovolenke". Prípadne obaja pracujete fifty - fifty a o deti a domácnosť sa vám starajú ľudia, ktorých platíte tiež presne fifty - fifty.
Odpovedať
@moratibru čo polku na materskej a rodičovskej dovolenke? Dieťa treba vynosiť a porodiť! Prípadné zdravotné komplikácie (i trvalého charakteru) zohľadniť.
Odpovedať
Niekedy sa clovek nad tym len pousmeje ked tu cita tie komentare ako si ludia vsetko delia presne na polovicu. Sa cudujem, ze ich nemate predelene nejakymi ciarami alebo paskami
Odpovedať
@moratibru 🤣 vsak ja prave nechcem delit 50/50, ale kazdemu podla zasluh a podla toho kolko prispel, ci uz financne alebo inak PS: na materskej som bol 😎 a o deti staram nadstandardne Pointa bola inde, ale nevadi. Tema diskusie uz uplne inde, takze dalej nereagujem...lebo sa to tu zvrhne na Modry konik 🤣
Odpovedať
@zefe to tak možno niekedy bude ak nebudú rodiť len ženy, už pôrodom je znevýhodnená na potomkovi nemôže naplno pracovať, naviac dnes je staroslivosť o dieťa i na manželovi, potom nedostane manžel nič? oddeľuje sa len podnikanie a domácnosť, tam jeden môže zarábať neporovnateľne viac , no i viac by mal dávať na domácnosť
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?