Sadrokartónový znížený strop a osvetlenie

Profilova fotka
Ahojte, prosím o radu. Chystáme sa v obývačke spraviť niečo takéto /znížený strop s led osvetlením/: , nevieme však koľko sa robí tá "fuga" od steny na led pásik. Ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj :) aj my to prave riesime...:) Tiez to tak budeme mat spravene a bolo mi povedane, ze ta vzdialenost moze byt hoci aj na sirku AL listy v ktorej je led osvetlenie vsadene cize na cca 2-3cm, alebo to mozes dat na lubovolnu hlbku (zalezi to len na tebe). Ja som to videla aj na 10cm, ale to sa mi uz nepacilo. :-| A dalsie vec je, ze zalezi ake chces, aby ti to to robilo osvetlenie. Ked to das na malu hlbku (tych cca 2-3cm) svetlo ti bude hadzat do cca 60°, ale, ked das hlbku cca 10cm tak 90... A ak budete davat aj zavesy ako na tej foto tak tam len na tu listu na zavesy rataj 10cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@jonkaamisiko dakujem, pomohla si mi. Tak teraz sa budeme musiet rozhodnut, ale skoncime niekde pri zlatej strednej ceste. :)Tie zavesy budu obtaznejsie vyriesit, musime sa rozhodnut ake riasenie tam bude a podla toho bude asi aj velkost tej medzery pre listu.
Odpovedať
Profilova fotka
@isabelle777 to som rada :). My to dame spravit na asi 3cm, videla som to tak spravene nazivo a to osvetlenie posobilo velmi prijemne ;-) A tie zavesy zavisia od toho ci tam chces mat zaves a pripadne aj zaclonu cize 2-itu kolajnicu a ta je siroka 10cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@jonkaamisiko @isabelle777 Ak chcete nechavat tenku medzeru, skontrolujte najprv rovinu stien a omietok. Bezne sa stava, ze na jednej stene moze byt prehnutie omietky aj 2 - 3cm. Napad je to zaujimavy, ale treba byt pri ralizacii opatrny. Vyzera to potom zle, ak mate niekde na jednej stene medzeru 3cm, inde 5 az 6cm. Ak tam chcete dat LED, isiel by som minimalne na 5 az 10cm. Tam, kde je zaves/zaclona pocitajte aj 15cm. Ak je pod oknom radiator, pridajte este sirku radiatora aby nezavadzal zaclonam. Ak mozem poradit, detaily ako sa to riesi najdete tu http://shop.easyboard.sk/menu/dokumen... v casti "Prefabrikáty pre nepriame osvetlenie - vnútorné". Vysledkom su pekne rovne hrany, bez potreby AL lišty. Profily sa daju potom jednoducho objednat aj cez internet http://shop.easyboard.sk/shop/nepriam... Doporucujem hlavne zvazit tieto 2 riesenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@jonkaamisiko este sa spytam, ako hlboko zapustenu budete mat tu listu? dik
Odpovedať
Profilova fotka
Budeme ju upevnovat o strop a SDK bude na 7-10cm..
Odpovedať
Profilova fotka
@montazsadrokartonu dakujem, urcite to este zhodnotime.
Odpovedať
Profilova fotka
@jonkaamisiko dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@isabelle777 treba sa len rozhodnut ci priame alebo nepriame osvetlenie budete chciet. To co vam doporucuje montazsadrokartonu je nepriame osvetlenie co sa pouziva najcastejsie. Traba ale mysliet aj na miesto pre transformatory. Bud servisny otvor co je vzhladovo rusive alebo treba vatsi priestor v zlabe a vatsia medzera medzi stenou a SDK cca 10-15 cm alebo SDK neuzatvarat a ostane pre trafa pripadne stmievacie jednotky dostatok miesta.
Odpovedať
Profilova fotka
@jonkaamisiko prid sa knam pozriet do obchodu na realizaciu led podsvietenia. Mame tam aj prefabrikaty od montazsadrokartonu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, planujem sdk rampu v izbe,sirka rampy bude 2m a dlzka cez celu izbu 4m.Mam dvojvypinac a v strede izby centralne svietidlo.Treba mi nejake upravy eli,pokial by som chcel po bokoch rampy led pasy a vstrede rampy centralne svietidlo?Este mam otazku k led pasom.Potrebujem 10metrov led pasu.Predavaju aj 10metrovu supravu.Je lepsie kupit supravu,ktora obsahuje pasy+trafo,alebo 2x5metrov pasy+jedno trafo pre obidve pasy?
Odpovedať
Profilova fotka
@kuracinarez jeden vypinac pre hlavne osvetlenie jeden pre led takze netreba nic viac riesit, Led pasiky predavame na delitelne segmenty co je cca 10 cm. Trafo prisposobujeme spotrebe pasikov, V profi rieseniach sa sety nepredavaju.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ramoon ahoj,pozrel som si vasu stranku.Myslis ze do izby 18m2 severna orientacia so vstupom na balkon,teda tmava miestnost by stacili tie led pasy co mate na stranke LEDSTRIP 3014 6,7W/m 4.000K za 3,8eur?Resp.ktore maju vacsiu svietivost tieto,alebo 3528 9.6w/m?
Odpovedať
Profilova fotka
@kuracinarez vatsiu svietivost maju vzdy studene pri rovnakej watazi. Pre domacnost 99% pouzivame teplobielu. Pre efekt pouzivame 10w a ked niekto chce aj poriadne svietit tak pouzivam 26w/m
Odpovedať
@ramoon vdaka za reakciu.Mam pozerat pri vybere ledky aj to cislo napr.3014,3528 a i,alebo len w/m?
Odpovedať
Profilova fotka
@kuracinarez 3528 je najnovsi chip. 3014 je starsi a boli snim problemy koli velkosti sa casto vylamoval pri instalacii a bol problem vyrabat s vyssim CRI.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@isabelle777 @jonkaamisiko Ak by ste ešte nemali rozhodnuté a potrebovali poradiť veľmi radi Vám vypracujeme nezáväzný návrh osvetlenia daného priestoru tak aby ste mali dokonalé svetelné podmienky... stačí nám poslať email aj s pôdorysom ;) Od nás dostanete aj precízny výkres pre sadrokartón vrátane všetkých detailov a samozrejme aj sadrokartonárov skoordinujeme... vieme aj odporúčiť šikovných s kvalitnými ručičkámi na detaily :))) Naše práce si môžete pozrieť tu: http://svetelnestropy.sk/galeria/ Jedna veľmi zaujímava realizácia so sadrokartónom: http://svetelnestropy.sk/projekt-4-20...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Viete niekto aj poradiť kde by mal byť vývod na takéto LED po obvode? Ak to chcem separátne zapnúť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?