Zatekanie na najvyššom poschodí po kúpe bytu

Ahojte. V lete som kúpil starší byt na najvyššom poschodí pod šikmou strechou, nie podkrovie. Ešte za predchádzajúceho majiteľa /predávajúci/ prebehla kompletná rekoštrukcia bytu. Pri prehliadke bytu som nebol oboznámení so žiadnymi vadami. Teraz po 4 mesiacoch zisťujem, že okná sú zle osadené a zaizolované /cítiť ako ide chlad do bytu/, v byte mám "chladno". Kuchyňa spojená s obývačkou má 20-21°C a spálňa 17-18°C a kúrenie mám na maximum. Teraz keď napadlo veľa snehu som zistil, že v rohu mi zateká, ale nekvapká. V byte cítiť "vôňu" omietky. Chcel by som poradiť ako mám postupovať. Byt som kupoval cez realitku a v zmluve mám uvedené: Technický stav domu a bytu 1. Predávajúci vyhlasujú, že im nie sú známe nijaké vady, poškodenia Bytu a jeho vybavenia, spoločných častí a spoločných zariadení alebo príslušenstva domu, na 4 ktoré by mali Kupujúceho upozorniť. Predávajúci vyhlasujú, že Kupujúceho pravdivo a úplne informovali o všetkých podstatných skutočnostiach týkajúcich sa Predmetu kúpy a nezatajili mu nijaké informácie alebo podklady, ktoré by mohli mať vplyv na jeho rozhodnutie uzatvoriť túto Zmluvu a nadobudnúť vlastnícke právo k Predmetu kúpy. 2. Kupujúci vyhlasuje, že pred uzatvorením tejto Zmluvy sa na základe podrobnej obhliadky oboznámil so stavom domu, so stavom Bytu a jeho vybavenia a so stavom spoločných častí a spoločných zariadení domu a jeho príslušenstva, ako aj lokalitou, v ktorej sa dom nachádza, boli mu poskytnuté všetky informácie potrebné pre uzatvorenie tejto Zmluvy a v tomto zistenom stave Predmet kúpy bez výhrad kupuje a následne prevezme. 3. S rozsahom vlastníctva a spoluvlastníctva podľa tejto Zmluvy Kupujúci súhlasí. Kupujúci vyhlasuje, že nežiada určenie technického stavu domu ani Bytu na základe znaleckého posudku, ani predloženie ďalších informácií a podkladov týkajúcich sa domu alebo Bytu. Keďže po zistení týchto nedostatkov nie som stotožnený s bytom. Preto by som chcel vedieť, či je možné reklamovať byt, prípadne požadovať zľavu, keďže to takto zrejme uhrali v KZ. V domnení že kupujem byť cez realitku som čakal férový postup. Viem, že by som možno našiel odpoveď tu na fóre, ale súri mi to. Ďakujem všetkým za odpovede.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marcelkopb:

Ahojte. V lete som kúpil starší byt na najvyššom…
@marcelkopb Reklamovať byt a vady môžeš u pôvodného majiteľa alebo realitky. Či ti reklamáciu uznajú a dajú zľavu - to je vo hviezdach. Ak neuspeješ u nich, môžeš to riešiť súdne. Či súd vyhraješ alebo nie - tiež je vo hviezdach. Viac ti tu asi neporadíme. Faktom je, že si podpísal zmluvu v takom znení. Takže si bol asi so stavom bytu oboznámený. Divné je, že sa sťažuješ až po pol roku. Vady mohli vzniknúť po predaji. Neviem, čo by mala dokazovať "vôňa" omietky. Že je čerstvá?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marcelkopb:

Ahojte. V lete som kúpil starší byt na najvyššom…
@marcelkopb ... bez váhania by som volal SOI a skusil zohnať info, ako sa v takomto prípade nakladá so skutočnosťami, ktoré nemohli byť pri kúpe viditeľné. Osobne som využil SOI niekoľko krát a vždy mi bolo poradené a usmernili ma, na čo mám nárok.. rekonštrukciou bytu mohla byť zamlčaná skutočnosť problému zatekania. Obehnúť susedov, hlavne tých za stenou, kde to smoklí, od kedy a podobne. A realitke narovinu povrdať, že ak nebudú súčinný, začneš písať recenzie kde to len pôjde... a pri dnešnej konkurencii si to rozmyslia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@marcelkopb Reklamovať byt a vady môžeš u pôvodné…
@chrobak7 To zatekanie sa prejavilo až teraz keď toľko nasnežilo, potom sa všetko roztopilo a už som to videl. Čo sa týka "vône", tak to že ju cítiť, značí, že omietka, teda stena je mokrá. @brapene SOI-ku môžem veru skúsiť. Bol som sa popýtať právnikov, ale teraz všetci v okolí majú dovolenky, tak skúsim na nový rok. Ďakujem Vám obom za reakcie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?