Sadrokartón a montáž

Zobraz úvodný príspevok
ahojte som v stavebníctve laik :D keďže nemáme dosť prostriedkov na omietky chcem skúsiť sadrokartón na steny klasika brusena Tehla čím je to lepšie lepiť lepidlo alebo pena alebo sa môže aj sadrou?a prosím blbé reči si nechajte že to neviem a tak chcem len odpoveď čím sa to ma alebo lepšie lepi
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od mgx:

@dan8181 skusim reagovat. Za rok 2023 som nevide…
@mgx Omietky sa svojpomocne spravit urcite daju, ale... po prizemi som na poschodi nalepil SDK na steny a trieskal si hlavu, preco som tak nespravil cely dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@dan8181 skusim reagovat. Za rok 2023 som nevide…
@mgx MPI 25 stierka s 10-12 dajme tomu do 15mm. Pozri si inzeráty na Bazoši po koľko idú omietky. Levelys som spomenul ak to nikdy nerobil a nestíhal to rovnať aspoň na pomocné uchytenie. Ak si to bude robiť sám a prvý raz. A položil som otázku ak by si vedel spočítať cenu materiálu iný tu uvádzajú 3,5-4,2€ ty si niekde pri 6€ mne sa podarilo sestre zohnať chalanoch za 8,5€/m2 áno mali tu silo robili kúsok či ušetrenie bude také veľké.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dan8181:

@mgx MPI 25 stierka s 10-12 dajme tomu do 15mm. …
@dan8181 Ak to niekto nerobil nikdy, ako ja, tak nie je nič jednoduchšie ako to vyskúšať trebárs na technickej. A kľudne i môže vyskúšať obe varianty, natiahnuť si dve steny klasicky a dve steny lepiť SDK. A potom nech sa rozhodne, či to má zmysel a nakúpi na celý barák. @mgx Neviem, prečo by som si mal dávať 20 mm omietky na rovné steny, stačilo by mi úplné minimum, tak 4-5 mm nejakej slim varianty. Ale aj to výjde strojovo drahšie ako SDK svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
@dan8181 pozri, ja sa nehadam o centoch. Ale ak mas uplne rovne steny (brusena tehla) a pouzivam minumum pecicrete, tmelu (v podstate tmelim len vertikalne spary) a nocoatom paskujem len veci co paskovat treba a nie vsetko, nie je dovod aby som sa nedostal na finalnu cenu od 4euro vyssie za m2. Samozrejme, vlastna praca. Ak si robil omietku za 8.50, gratulujem. Ja co som videl vsade ponuky za posledny rok zacinali od 12euro/m2. Ale islo o firmy s referenciami a 20+ rocnymi skusenostami, nie fera s janom z bazosu, co ked nieco dovrzu ich ich v zivote neuvidim. @roman_ za slim platis uplne rovnako ako za 1-2cm. Materialu sice menej, ale robota rovnaka. Teoreticky od 8.50e/m2, realne 12e/m2. Ale samozrejme s tvojim komentom suhlasim.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@dan8181 pozri, ja sa nehadam o centoch. Ale ak m…
@mgx ale jasne, ze zozenies :D do telefonu a vsade je "od 8.5e" :D potom sa to ale nejak dostane na inu sumu lebo a lebo ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

@mgx ale jasne, ze zozenies :D do telefonu a vsad…
@shadowmilan No firmy v mojom okolí, ak už majú online cenník, tak 15 mm sádrová je za 17e/m2.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@shadowmilan No firmy v mojom okolí, ak už majú o…
@roman_ ved aj u nas co som zistoval 15 je bezne aktualne ... na relativne rovne, kdeto este riesit zeby som staru obuchal na tehlu a tak chcel ...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?