Samonosná brána sa rozpadá

Pekný deň, chcel by som sa poradiť o možnom riešení. Samonosná posuvná brána sa rozpadá v hornom nite, kde sa spájajú dva diely. Ak nazoomujete fotku, vidno že spoj je slabý a materiál povolil takže opačný koniec brány padá a nezatvára sa - stále viac sa poškodzuje - je otázka času kedy sa to celé pretrhne. Máte tip na možné riešenie na mieste bez potreby demontáže brány? Riešili ste niečo podobné? Rozumiem, že riešenie nemusí byť vizuálne najkrajšie :(
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pekny:

Pekný deň, chcel by som sa poradiť o možnom rieše…
@pekny ja by som navrtal z predu do oboch dielov diery, zalisoval zavity a prepojil platom pasoviny. Branu predtym na druhom konci pridvyhnut a diely stiahnut k sebe. Tak ti ostane rozoberatelnost...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pekny:

Pekný deň, chcel by som sa poradiť o možnom rieše…
@pekny to na fotke nieje nit, ale skrutka. Predpokladám, že ten jokel má tenkú stenu a tá zavesená časť brány svojou váhou vyťahuje hlavu skrutky cez tú tenkú stenu... A ešte aj malá hlava a bez podložky... 1. Spravil by som viacero spojov (neviem koľko ich je teraz, ale predpokladám dva - hore a dole), aby sa váha zavesenej časti brány rozložila. 2. Otvoriť zvrchu ten jokel a vložiť pasovinu po celej dĺžke, hrúbka 5mm by úplne stačila a tým defacto spravil hrubšiu stenu, kde sa oprú hlavy skrutiek. A určite použiť velkoplošné podložky... To sú neviditeľné úpravy. Medzi viditeľné patrí tá vyššie, aj keď podľa mňa by to časom tiež ovislo... Skôr by som spravil objímku a stiahol dokopy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pekny:

Pekný deň, chcel by som sa poradiť o možnom rieše…
@pekny Ak už nemáš záruku, firma nereaguje, tak si nájdi zámočnícku dielňu, kde ti ten prisadené kus vyrobia nový a zároveň spevnený v problémovym mieste. Nemyslím, že by to malo byť nejako extra drahé, ešte aj do farby ti to dajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@pekny to na fotke nieje nit, ale skrutka. Predpo…
@megdesign Nemyslím, že dotyčný má danosti a vybavenie na takú opravu, keď sa tu dotazuje s takou záležitosťou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?