Počet radov tehál v obvodových múroch

Ahojte, chcel by som si to preveriť a či dobre počítam. Vedeli by ste sa nato pozrieť a povedať koľko radov tehál je potrebných podľa priloženého projektu ? Podľa toho čo počítam je tam 12 radov, v 11 stom rade je preklad, nad ním ide teda ešte 12sty rad a potom 30 cm veniec. Správne počítam ? ďakujem za kontrolu
Odpovedať
@m_martin Detailnejší rez nemáš? V niektorom reze by mali byť naznačené aj rady tehál. Ale nech rátam ako rátam, mne to vychádza na 11 radov tehál a potom je veniec. Nevidím tam 12. rad tehál. Podľa výšky to ani nevychádza na 12 radov.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Mne to tak vychadza, mozno sa mylim. Z toho co som tam videl ma skladbu podlahy 220mm. vyska muriva po spodnu hranu venca je 2780. Cize 220+2780 = 3000 mm. T.j. ak ratame s vyskou jednej tehly 250mm tak ti to vychadza 3000 / 250 = 12 radov
Odpovedať
@chrobak7 žiaľ nemám taký detailnejší rez. iba tento. Skladba podlahy je 220 mm, potom od nuly - teda od podlahy je 2780 mm, čo je spolu 3000 mm a potom veniec 300 mm. Len neviem či dobre počítam. podľa tohto je to 12 radov.
Odpovedať
@peter_durfina hej aj mne to takto vychádza, len som si to chcel overiť aj s inými či sa náhodou nemýlim. nie je to príliš vysoko. možno sa mi to len zdá.
Odpovedať
@m_martin 220mm má podlaha, 2780mm je po veniec, čiže 3m/0,25=12 rádov tehál.. na to ide veniec 300mm. Preklady okien sú 220+2280 od betónu, čiže 2500/250= 10 radov, na to ide preklad, tehla a veniec.
Odpovedať
dakujem pekne za kontrolu. počítal som dobre potom. 12 radov, stým že preklad ide v 11stom.
Odpovedať
@peter_durfina Aha, vidíš, ja som tú výšku podlahy do toho nezapočítal, nejako som to zle pozrel. Tak potom by to mohlo byť 12 radov. Ja som mal napr. v projekte presne zakreslené počty radov tehál.
Odpovedať
tiež som mal v projekte 12 radov, prvý rad je v podstate podlahová izolácia s poterom, 10.5 radu svetlá výška cca 2,65m a potom SDK konštrukcia 40 cm izolácia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?