Stĺp z SDK v inerieri

Ahojte. Poprosím o radu. Mam v interiéri stĺp z oceľovej rúry a potreboval by som ho zamaskovať sadrokartónov. Stĺp je v priestor. Potrebujem technickú radu ci si mam vyhotoviť 4"bloky" z ud profilu a následne ich horizontálne vyplniť CD profilom ( spotreba 8ks ud profil) alebo je nejaká iná varianta/lišta určená priamo na stĺpy? Rez aj predpokladaný vizual pripájam v prílohe. Ďakujem
Odpovedať
!
Odpovedať
Profilova fotka
Odrez si z sdk pas na pozadovanu sirku stlpu 2ks a dalsie dva pasy sirka minus 2x hrubka sdka nech ti vznikne stvorcovy podorys. Na uzsie pasy naskrutkujes cd profil po oboch stranach. Nasledne prskrutkujes sirsi pas a vytoris elko Potom pas s cdckami a mas ucko. Postavis to stpl nagebzis mamutom a ucko prilepis a dosrobujes posledny pas a pootocenim vycentrujes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kamenozrut:

Ahojte. Poprosím o radu. Mam v interiéri stĺp z o…
@kamenozrut a čo tak úplne klasicky, UW 50 na strope štvorec, na zemi tiež, do toho CW do rohov, vyplniť vatou, aby to nedunelo a následne uzavrieť sdk?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kamenozrut a čo tak úplne klasicky, UW 50 na str…
@zicher tiez som nad tým uvazoval len na tých 2,6metra sa to nebude prehýbat len na cw?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kamenozrut:

@zicher tiez som nad tým uvazoval len na tých 2,6…
@kamenozrut nie, pretože to stiahne a spevní samotný sadrokarton. A ak by si mal pochyby, tak tam môžeš prihodiť do stredov ešte po jednom CW a zašrobovať so sadrokartonom.. Je to pár eur navyše..Ale podľa mňa zbytočne, tie rohy to dostatočne udržia..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kamenozrut nie, pretože to stiahne a spevní sam…
@zicher ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kamenozrut:

@zicher ďakujem
@kamenozrut urob to s UD a CD.na podlahe si urob požadovaný štvorec z UD na strope tak isto. Na rohy daj CD na stojato.4ks a urob záklop
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?