Oprava vodovodnej prípojky

Dobrý deň, mám prípojku z verejného vodovodu VV /obecný vodovod. Z VV je navrtávaci pás na hlavné potrubie a plastová hadica ktorá vedie popod hlavnú cestu,následne hneď do vodomernej šachty. Navrtávací pás aj hadicu som si musel sám dať spraviť na vlastné náklady. Po určitom čase cca 9 mesiacoch sa prišlo na poruchu že je únik vody pod cestou. Obec ma vyzvala aby som si to na vlastné náklady opravil + zaplaťil človeka čo našiel chybu. Vie mi niekto poradiť prosím kto má zaplatiť a odstrániť poruchu? Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

Dobrý deň, mám prípojku z verejného vodovodu VV /…
@dzifko21 Veď to je jednoduché. Ak je únik vody spôsobený tvojou prípojkou, tak odstraňuješ závadu ty, teda aj platíš. Nevedno ako, s kým, kto robil tu prípojku, ale ak to bola firma, tak je nejaká záruka na dielo. Takže je to na tebe, ako tu poruchu odstrániš. Tá prípojka je predsa tvoja Neviem, čo je nejasné na tejto situácii.
Odpovedať
Komu patrí verejný vodovod? Lebo keď je porucha niekde v blízkosti navŕtavacieho pásu (na trase asi nie), tak by to mal riešiť správca VV...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

Dobrý deň, mám prípojku z verejného vodovodu VV /…
@dzifko21 ... treba k tomu najprv zadefinovať ten únik.. kto povedal, že tam je únik? Nech to odstráni obec a keď sa preukáže vaše zavinenie, nech to od vás vymáha..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@dzifko21 ... treba k tomu najprv zadefinovať ten…
@brapene ja som to na vlastné náklady opravil a zistil som že to bolo vinnou keď robili kanalizáciu ale obec mi to nechce uznať aj keď tam bol pozrieť dokonca poskok obce a uznal že to nemohla byť moja vina.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@dzifko21 Veď to je jednoduché. Ak je únik vody …
@frantisekca ja som to na vlastné náklady opravil a zistil som že to bolo vinnou keď robili kanalizáciu ale obec mi to nechce uznať aj keď tam bol pozrieť dokonca poskok obce a uznal že to nemohla byť moja vina. Len som sa chcel spýtať či je mojou povinnosťou sa pripojiť k hlavnemu VV, či to nemala spraviť obec lebo hlavné potrubie sa nahrádzalo za nové a preto som musel riešiť novú prípojku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Komu patrí verejný vodovod? Lebo keď je porucha n…
@dedo758 dávalo sa nové hlavné potrubie VV staré odpojili a kto sa nepripojil k novému potrubiu tak bol bez vody . každý musel sám na vlastné náklady to riešiť. chcel som vedieť všetký vznuknuté poruchy po moje hodiny teda šachtu a môj pozemok? Nemá to riešiť správca?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

@brapene ja som to na vlastné náklady opravil a z…
@dzifko21 V Bratislave na jednej ulici rekonštruovali kanalizáciu. Tá je samozrejme najhlbšie. Pri kopaní bagrom zachytili liatinovú prípojku pre jednu bytovku. Odstavili vodu a oznámili ľuďom, že si majú dať prípojku do poriadku. V piatok poobede. A oni si "dali fajront". Správca domu nás hneď volal ako poruchovú službu. Nazrel som do kanalizačného výkopu a v ňom krížom cez vodovodnú rúru hodená doska. Skočil som dolu, odhodil dosku a tam na rúre ešte stopy po zuboch od bagra. Vtedy som sa nedovolal snáď len riaditeľovi BVS - a tak rýchlo opravenú poruchu som tiež ešte nevidel... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

@brapene ja som to na vlastné náklady opravil a z…
@dzifko21 Iba ty tu vieš sled udalostí, ktoré tu kuskuješ... "že je únik vody pod cestou" to je zvyčajné umiestnenie, ako hlavného potrubia, tak odbočiek. Miesto poruchy ti bolo označené, takže iba ty vieš, kde. Že tam sa robili ďalšie veci, píšeš až neskôr... O tom, že sa tam robila kanalizácia si musel vedieť, také niečo sa nedá prehliadnuť. Ak ti ide o preplatenie nákladov, tak ak máš aspoň foto dokumentáciu, môžeš sa skúsiť súdiť. Najskôr to porieš s právnikom. Nie, obec nezriaduje prípojky. Ba ani na ne neprispieva. Ak si dobre spomínam, v našej obci to bolo aj na súde a občan nepochodil, ani s jedným odvolaním nepochodil.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

@dedo758 dávalo sa nové hlavné potrubie VV staré…
@dzifko21 " a kto sa nepripojil k novému potrubiu tak bol bez vody . každý musel sám na vlastné náklady to riešiť" A čo si ako čakal? 😀 Veď ty chceš mať vodu, nie obec chce, aby si ty mal vodu....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@dzifko21 " a kto sa nepripojil k novému potrubi…
@megdesign ja som nechcel aby dávali nové potrubie, ja som mal vodu mali mi nechať staré potrubie a nie ho odstaviť , to je to isté ako spomínaš že ,, Veď ty chceš mať vodu, nie obec chce, aby si ty mal vodu.... ale to už je jedno len som chcel radu či to ja spraviť všetky náklady alebo sa dá s tým niečo spraviť ale vidím skôr sa človek dočká opaku ale sme na SK čo ine čakať, ale aj tak ďakujem, aj ostatným Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

@megdesign ja som nechcel aby dávali nové potrubi…
@dzifko21 čiže oni nemali opravovať staré potrubie, lebo ty nechceš. 😀 A čo ty si majiteľ vodarni, aby si im dával noty, či majú alebo nemajú meniť staré potrubie za nové? Čo to má spoločné s tým, že sme na Slovensku? Prípojka je od navrtacieho pásu tvoja. Oprav si na vlastné náklady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dzifko21:

@megdesign ja som nechcel aby dávali nové potrubi…
@dzifko21 Ak pri kopaní kanalizácie ti poškodili prípojku oni, mali ti ju oni opraviť. Keďže miesto poruchy identifikoval až hľadač, znamená to, že porucha sa neprejavila hneď pri poškodení...?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@dzifko21 Ak pri kopaní kanalizácie ti poškodili …
@dedo758 "po deviatich mesiacoch sa zistilo" aj keď mu ju poškodili, nik im to už nedokáže.
Odpovedať
Profilova fotka
prípojky vodovodu sa robili po vododmer, preto chceli vodári , aby bola šachta na hranici pozemku. Neviem o zmene, tak sa treba obrátiť na vlastníka vodovodu. Ak porucha nie je za vodomerom smerom k domu a vodomer nemeria únikovú vodu , nemáte dôvod niečo riešiť, nie je to Váš majetok a nemáte ani právo zasahovať do neho.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?