Plynový kotol - výmena

Zobraz úvodný príspevok
Prosím, poraďte, my sa s tým trápime už nejaký ten mesiac, čítame, radíme sa a doteraz nevieme ako ďalej. V dome bývame 20 rokov, predtým prešiel celkovou rekonštrukciou. Odvtedy máme aj stacionárny plynový kotol, ktorý potrebujeme vymeniť, dosluhuje. A teraz – vymeniť ho za závesný plynový kondenzačný kotol alebo za tepelné čerpadlo? V dome, predpokladáme, že budeme bývať ešte možno 10 rokov. Dom je zateplený, poschodový, cca 200 m2, máme klasické radiátory. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od petersd:

@ppo Už moja babka vravievala, že: "Keď PánBoh ch…
@petersd Čo frlfleš na Protherm? 😂 Mám Lev 30KKZ, ak si dobre spomínam, tak kupovaný v dobe, keď u nás ešte nebolo €. Vtedy aj nejaké reklamy bežali, že kúp leva a dostaneš nejakú dovolenku. No, kotol ide stále, ani raz tam nebol servisný technik. To ani raz, myslím doslovne. To vtedy pekne ľudí okrádali... 30kW, absolútne predimenzovaný, asi aj dosť cykluje. Ale stále funkčný . A není problém s ním napustiť asi 250 litrovú vaňu, hoc aj dve v rade, stíha dohrievať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@petersd Čo frlfleš na Protherm? 😂 Mám Lev 30KKZ…
@frantisekca Ty máš takú skúsenosť, iný človek má inú. Tvoj 20-ročný KK asi bude o niečom podobnom, ako keď cez emisnú kontrolu hravo prechádzajú 20-ročné autá, no mnohe súčasné - moderné majú problémy už na prvej emisnej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@petersd Čo frlfleš na Protherm? 😂 Mám Lev 30KKZ…
@frantisekca ak to je kondenzacny, dlho uz asi nepobudne na tomto svete, susedovi klakol cca 2020. elektronika - oprava pomaly tolko co novy proterm vtedy 900 eur. a ma to akosi sialene konstruovany vymennik. pri zivote sa oplati drzat nekondenzacne turbo kotle. tie nezeru tolko co stacionarne a vyzaduju nulovu udrzbu.
Odpovedať
Sú vyslovene problémové modely kotlov. Skúsený kotlár ti povie, ktoré to sú. A hejtovať KK "lebo sa kazia" je asi rovnako "inteligentné" ako povedať že "diesle sa kazia, benzíny nie".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od devices:

Aky by ste odporucali plynovy kotol do starsieho…
@devices toto som riešil minulý rok do takého istého domu. Tiež som rozmýšľal nad kondenzačnym stacionarom od prothermu ale nakoniec som dal nástenný Viessmann 050 a som spokojný. Chýba mi na ňom len že sa nedá nastaviť časový rozvrh ohrevu vody ale ináč super.
Odpovedať
Mňa to čaká asi na jar/Protherm Lev 30 má už 17 rokov šlape bez problémov revizák zistil ,že už ide na 65% tak uvažujem o kúpe nového kondenzačného Viessmann kvôli uspore,predsa veľký dom a aj napriek tomu má odhovarajú, že pokiaľ ide aby som ho nechal.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jardzis:

Mňa to čaká asi na jar/Protherm Lev 30 má už 17 r…
@jardzis ako prišiel na cislo 65%?
Odpovedať
V návode je písaná účinnosť 90% ,o tvrdil že už len 65 ja sa v tom nevyznám
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od inovakurenie:

Dobrý deň. Ponúkame montáž podlahového a stropné…
@inovakurenie ďakujem za ponuku, ale už sme dali kondenzačný kotol Bosch.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniela15:

@inovakurenie ďakujem za ponuku, ale už sme dali …
@daniela15 aky typ a termostat? Ja mam Bosch8700iw, veľka spokojnosť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@daniela15 aky typ a termostat? Ja mam Bosch8700i…
@rudy1973 skusim pohľadať, keď budeme doma, som rada, že som si spomenula aspon na značku :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daniela15:

@rudy1973 skusim pohľadať, keď budeme doma, som r…
@daniela15 aj fotečka s inštalacie by potešila 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@daniela15 aj fotečka s inštalacie by potešila 😉
@rudy1973 mame bosch condens 8700iW, pozerám, že rovnaký, 🙂 termostat prenosný
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?