Ohrev vody Logitex

Zobraz úvodný príspevok
Caute, kedze v inom vlakne niekto odporucal tento system na ohrev vody, trochu som si poratal navratnost. Napriklad ten komplet set 2kW (8x panel, zasobnik, elektronika, konstrukcia, montaz) za takmer 4000€. http://www.logitex.sk/8/index.php?ac=... Beriem normalnu cenu, lebo "zelena domacnostiam" znamena len to, ze na tu druhu cast sa zlozime vsetci, cize jeden velky Fico-oeb. Ja mam aktualne zratane, ze dvaja dospeli + male dieta nas stoji ohrev vody cca. 150€ rocne, klasicky 125l bojler za 200€. FVE urcite nepokryje spotrebu na 100%, odhadujem tak na 50%. Cize investujem 4000€, aby som usetril 75€ rocne :-S Keby sme aj brali rodinu, kde sa mina viac, dajme tomu 2x tolko, stale je navratnost nie 50, ale 25 rokov. V dnesnej dobe kupovat nieco, co ma navratnost nad 10 rokov, je podla mna nezmysel, ani tych 10 rokov uz pomaly nic nevydrzi. Je celkom mozne, ze ja robim niekde vo vypocte chybu, ak ano, skuste ma opravit, budem len rad. Ale ucelom tohto systemu je len a len usetrit dake tie dukaty a to podla mna nerobi. Inak som velmi zvedavy, aka bude cena po skonceni dotacii. Nieco mi hovori, ze tych 4000€ to nebude 8-)
Odpovedať
1
2
@jakino lenze to co si postol nema nic, absolutne nic s dotaciami ani eurofondami..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Preco by bohate krajiny dotovali chudobne krajiny? Vy tiez dotujete chudobneho suseda ? Naozaj niekto veri, ze z toho zapad nic nema ? Moznoz fondov ziskame viac, ako prispejeme, no nikto uz nepocita kolko platime v inych sferacha to predovsetkym slobodach, no kto chce kam, pomozme mu tam. Ziadny narod nikdy nedotoval iny narod len tak, jedine ako uplatok pred zabranenim vzbury (hodenie ohlodanej kosti psovi). Traja minieme 2000kwh rocne,co je pri dnesnej cene elektriny 280eur, to nie je ziadne polievanie zahrady teplou vodou, to je cca 175L denne. Treba si uvedomit, ze inu spotrebu ma workoholicka rodina, a inu rodina ktora pracuje z domu. (okrem ineho, ale tu je dost mudrych ludi, takze budem strucny). U mna tym padom predsatvuje navratnost 8.5 roka, (najskor 7, najneskor 10), a ukazte mi financny produkt, ktory mi zhodnoti investiciu takto rychlo, poslem Vam 15% ako odmenu zozisku. Nie som predajca FVE, ceny som pocital s DPH a montazou, bez zliav a dotacii.
Odpovedať
mne vychádzala nameraná spotreba na 1ohrev v bojleri 80l približne 5,5kWh,takže keď to prepočítam na jeden rok 365dní t.j. 5,5x365=2008kWh,čo aj odpovedá skutočnosti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Mate nejake skusenosti s Logitexom? Funguje to ? Uzvazujem o klimatizacii + ohrev vody. diky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od devices:

Mate nejake skusenosti s Logitexom? Funguje to ? …
@devices Je to sice predrazene a na ohrev vody existuju lepsie riesenia, ale v principe to funguje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@devices Je to sice predrazene a na ohrev vody ex…
@kejsix chcel by som to aj s stou klimatizaciou.
Odpovedať
Nikto ziadna skusenost ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@devices Je to sice predrazene a na ohrev vody ex…
@kejsix ktore konkretne je lepsie riesenie na ohrev vody ako to z logitexu?
Odpovedať
Profilova fotka
@liptacik cenovo asi kazde, ale niekto chce firmu a 2 rocnu zaruku a nevadi mu, ze preplaca Xnasobne. Ak tu das cenovu ponuku Logitex (nechce sa mi im pisat), zistis ze vsetko je predrazene minimalne o 50%. Ceny klesli hlboko pod 0.20euro/Wp, MPPT Siton210 stoji 200 euro, drazickych bojlerov je na bazosi do 100e kopec (aj jazdenych do 2 rokov, nic im neni), takze solarny ohrev musi stat hlboko pod 1000e aj ked to das niekomu namontovat, vratane DC bizuterie. Navratnost hlboko pod 10 rokov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@liptacik cenovo asi kazde, ale niekto chce firmu…
@mgx vdaka za postreh,tvoj system je potom zrejme nejaka domaca vyroba-poskladane z toho co si pozhanal/ale bez urazky,nic v zlom,prave naopak../-....ja len potrebujem co najviac skusenosti a informacii ohladne FLV na ohrev vody..zatial je to len tak u mna okrajivo..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od liptacik:

@mgx vdaka za postreh,tvoj system je potom zrejm…
@liptacik no a prave ta domaca vyroba z toho co si pozhanal je perfektne otestovana a dopilovana so stovkami stran realnych a dlhodobych skusenosti na roznych forach. ja by som to bral, sefe... Edit: reagujem na domorobo z komponentov, ktore vymenoval @mgx
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@liptacik cenovo asi kazde, ale niekto chce firmu…
@mgx Kde je siton za 200€? Okrem bazaru? Alebo bezne zohnatelny BEL https://www.bel-shop.eu/regulator-nap... pripadne este ecoboost ci ako sa ten polsky regulator vola. No a panely su momentalne velmi lacne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kejsix vsak si to vyrob :), zdrojaky su, PCB ti spravi hocikto (aj osadi). Krabicu 3Dvytlacis. Samozrejme, myslel som bazos a hobikov, Siton-a imho nikto komercne nevyraba (teda neviem o tom) akurat tuto jeden predava ak chces... https://www.facebook.com/groups/66474... Jasne, ked chce niekto papier, 100rocnu zaruku, neni cesta nakup veci z bazosu. Ale potom moze o kratkej navratnosti len snivat. Ale ohmicke regulatory su +- za 200e+ napr. MR4316AC NG
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix vsak si to vyrob :), zdrojaky su, PCB ti …
@mgx nechcem, vyrobil som si BELa uz davno, kedysi aj opl... ale len upozornujem, ze to nie je pre bfu.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix - jasne, beriem. bfu nam ma zaplatit za montaz :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?