Walk-in sprcha v panelákovej kúpeľni (164x164)

Zdravim, pri rekonstrukcii klasickej panelakovej kupelne premyslame nad pouzitim walk-in sprchoveho kutu namiesto vane. Kut by mal sirku 80cm a dlzka skla by bola 100cm, vyska skla 200cm. Cely kut by bol na vyvysenom schode (min 10cm), kvoli vyspadovaniu. V kupelni nebude pracka. V prilozenom nakrese (rozmery nie su presne, pretoze to je free software) je pozdlz steny za umyvadlom dorobena dalsia extra priecka (ytong 10cm), ktora by skryvala odpad z umyvadla, cim by sa rozmery kupelne zmensili na cca 164x154. Tym padom by sa aj sirka vstupu do sprchy zmensila len na nejakych (ak ratame oklad) 53 cm. Napravo od umyvadla by bol vo vyske maly kupelnovy radiator. Poradte, prosim, ci by bola dana dispozicia vhodna, alebo by bolo lepsie zvolit namiesto walk-inu klasicku vanu po celej dlzke kupelne. Ake su vase skusenosti s walk-in sprchami, najma v malom priestore? Vopred dakujem za nazory
Odpovedať
@unbeknown akurat cez vikend som bola v jednom hotely kde bol walk-in. Sklo mohlo mat 90 cm a dost vody islo vonku. Myslim ze walk-in ma zmysel ked je zarovno s podlahou a vacsi priestor. My sme robili rekonstrukciu v byte taku ze sme do kupelne vopchali sprchovy kut, vanu a umyvadlo plus je v tej kupelni sachta. Zachod sme priestnovali. Vyslo nam tak ze na jednej stene idu za sebou pracka ( na chodbe), wc, v kupelni umyvadlo a hned sachta. Takze sme tiez potrebovali urobit priestor pre rury ale len murikom mozno len do 50 cm. V podstate vo vecku je predsadens stena a v kupelni taky schodik pod umyvadlom. Takze nepotrebujes po celej vyske dalsiu stenu. A z druhej strany kupelne nam idu rury z vane pod sprchovy kut. Takze aj vana aj sprchovy kut su vyvysene. Ja by som na tvojom mieste sprchovy uzatvorila a mozno ho urobila aj trosku mensi a radsej ten priestor vyuzila ako ulozny. Inak uz mas deti? Lebo ked este len planujes tak radi uzatvoreny sprchovy :-). Nasa mala sa s tatikom sprchuje a aj tak dokaze cez skarky dostat vodu von. A este radiator by som nedavala k umyvadlu. Tam urcite pojdu policky. Radiator daj radsej na stenu oproti umyvadlu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?