Chýbajúce doklady

Zdravím, musím vydokladovať náklady na rekonštrukciu bytu, neviem sa dostať k bločku za kuchyňu, bola kupovania v hotovosti v roku 2021. Prosím vás, je predajca povinný mi vytlačiť kópiu bločkov keď bola úhrada kartou? Veď tam všetko vidí, podľa mňa by to malo ísť. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ano predajca ma povinnost archivovat vsetky blocky / faktury :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, musím vydokladovať náklady na rekonštruk…
@aleba v jednej vete tvrdíš, že bola kupovaná v hotovosti, v druhej vete, že bola platená kartou..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wilson1281:

@aleba v jednej vete tvrdíš, že bola kupovaná v h…
@wilson1281 dala ti možnosť výberu, čo sa viac hodí. V podstate je to aj jedno, lebo už aj záručná doba vypršala a už vidím, ako predajca sedí nad papiermi z roku 2021
Odpovedať
Profilova fotka
Doklady archivuju minimalne 10 rokov ale nie v predajni... takze ich poziadat mailom. Ty na vypise musis mat platbu s variabilnym symbolom tak to im priloz. Samozrejme ze to plati iba v pripade ze si si fakt zabudla blocek / fakturu vziat. Neplati ak ste sa dohodli bez kožúška a platila si cash/karta.
Odpovedať
Povinny URČITE nie je. Lebo keby bol, tak aj eKasa je postavená inak, ako je. Citácia: Z uvedeného vyplýva, že v zmysle zákona č. 289/2008 Z. z. je podnikateľ oprávnený vydať kupujúcemu iba jeden originál pokladničného dokladu a to len po prijatí tržby za predaný tovar alebo za poskytnutú službu a kópiu pokladničného dokladu nesmie kupujúcemu odovzdať. Uvedené platí aj v prípade, keď sa kupujúci dožaduje vyhotovenia náhradného dokladu o zaplatení z dôvodu straty vydaného pokladničného dokladu. Čiže neviem, čo to bol za dodávateľ, ale ak používa eKasu, tak vám kópiu dokladu nesmie dať, ani keby chcel.
Odpovedať
Podla mna je to proste o dohode, ci ti kopiu da alebo neda. Vsak ako teoreticky by nanovo tlacit nic nemusel, on to musi mat zalozene niekde v archive, takze kopia sa vyhotovit da podla mna, len to, ci to bude ochotny riesit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, musím vydokladovať náklady na rekonštruk…
@aleba bolo to teda kartou alebo ako? Komu to chces vydokladovat? Mozno by stacil vypis z uctu, nie? Predajcu by som sa velmi slusne a milo isiel spytat. (v zmysle, ze kuchyna je skvela, kazdemu ho odporucas, len by si mala taku prosbu, ci by sa nedalo ...)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Povinny URČITE nie je. Lebo keby bol, tak aj eKas…
@kejsix ale ten zakon hovori o prijati trzby, a v tomto zakone sa tym mysli hotovost. Vtedy ti nesmie vydat doklad. Ak platis kartou, tak to moze spravit.
Odpovedať
Ospravedlňujem sa, v jeden deň bolo platené kartou tá väčšia suma cca 800 eur a v hotovosti boli dve skrinky cca 350 eur. Určite som mala bločky, vždy ich beriem, ale neviem kde sa podeli. Preto som šla do predajne, ale tvrdia mi, že sa to nedá. Lebo napr. v nayke mi vytlačili bez problémov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Ospravedlňujem sa, v jeden deň bolo platené karto…
@aleba da sa to dohladat podla platby kartou. nechce sa im to robit a nedonutis ich k tomu, ochota je sucast sluzieb zakaznikom, treba kontaktovat ekonomicke oddelenie, lebo neochotny pokladnik nic nevybavi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, musím vydokladovať náklady na rekonštruk…
@aleba V pokladni to nevedia urobiť. Tiež som raz kupoval obklady v Prespore a doklad som stratil. Potreboval som ho asi o 3-4 mesiace. Tak ma poslali na ekonomické oddelenie, kde som predtým ekonómke poslal mailom detaily platby. Ona vyhľadala v záznamoch danú transakciu a vytlačila mi kópiu dokladu na A4. Len neviem, či sa im bude chcieť vyhľadávať v záznamoch starých 3 roky. To už možo budú mať aj zarchivované.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rapidek:

@kejsix ale ten zakon hovori o prijati trzby, a v…
@rapidek Áno, mal som to spresniť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?