Výmena podlahy v kuchyni

Prosím o radu, mame obyvackokuchynu, ale terajšiu dlazbu v kuchyni chceme vymeniť, resp potiahnuť plavacku z obývačky aj do kuchyne. Myslíte, že stačí dokúpiť rovnakú podlahu alebo to treba vymeniť cele? Hrozilo by, že by bol iný odtieň tej plavecký, keďže to je iná sarza? A rozobrať kuchynskú linku a pod ňou vymeniť podlahu je veľký zahul? Za víkend by to bolo možné urobiť?? Ďakujem za pomoc
Odpovedať
daj fotografiu kuchynskej linky
Odpovedať
@natalka_goralka odtieň sa môže meniť z časom , hlavne na časti kde svieti slnko, ak by si si aj ponechal starú podlahu niekde uloženú , bude mať po čase inú farbu, či vyberieš dlažbu za víkend záleží od spôsobu napr.vybračným kladivom , puckou, alebo každú kachličku vysekať , potom sa môže použiť niekde inde, ak budeš vyrovnávať poterom-mokrý proces musí to schnúť dlhšie, 5 cm i mesiac ,
Odpovedať
@natalka_goralka ja by som to urobili inak.. Nechal by som si dlažbu a vyhodil plávačku.. Ale takú radu si asi počuť nechcela.. Teda v prípade, že sa jedná o laminátku.. Ani zadarmo..
Odpovedať
Hlavná otázka je, či máte rovnaký "podklad" a výšku pod tou plávačkou aj dlažbou. Ak áno, potom to pôjde, len tú dlažbu budete musieť dať preč dokonale - musí ostať úplne čistý a rovný podklad. Druhá vec je nadpojenie podlahy - neviem aký je tam systém, ale ak ten okraj medzi kuchyňou a obývačkou bol rezaný, tak to nenadpojíte, bude treba ten zrezaný rad odobrať a až potom dokladať novú podlahu. Prípadne to poriešiť cez prechodovú lištu, čo zase môže byť dobré kvôli dilatácii, ak je to potrebné. A rozoberanie kuchyne cez víkend nevidím veľmi ružovo - ak si predstavím len našu malú IKEA kuchyňu tak vstavané spotrebiče, pracovná doska a umývadlo môže zabrať veľa času. A ak máte plynový sporák tak to by ste ani nemali robiť vy. Takže ak to chcete robiť cez víkend, počkal by som na Veľkú noc, vtedy bude mať víkend 4 dni. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, posli foto spoja dlazdice/podlaha. Pre predstavu kde v miestnosti sa to nachadza a ake je to dlhe. Linku nemusite rozoberat, podlaha by sla po jej nozicky, teda za spodnu listu, ktora zakryje ukoncenie podlahy. Spoj medzi dlazbou a podlahou - tam bud listu a pokladat novu podlahu namiesto dlazby alebo povyberat posledne rady a ponadpajat, neviem ci vies ako sa poklada podlaha... Spravi sa prvy cely rad, potom dalsi a dalsi. Takze nemozes len vytiahnut posledne/hranicne dosky a nadpojit. Pozri na nete. Ak je to laminat alebo kompozit, pojde to lahko, ak drevo, ovela tazsie. Este pozriet vyskovy rozdiel, co uz bol spominany. Myslim ze nova podlaha a tenka lista vo farbe podlahy, alebo aj hlinikova by vam nevadila.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ja osobne by som už plávajúcu podlahu rozhodne nechcela, jednoznačne by som už v dnešnej dobe šla do dlažby.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?