IKEA áno či nie?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, prosím o radu. Mám vytvorenú kuchyňu v IKEA plánovači. Cca 3,3 tis. Podobná v mobelixe za 5800, od stolára 4800. Bez spotrebičov. K ikey si musím prirátať ešte montáž, to netuším koľko. Nemám s ňou žiadne skúsenosti, no čítala som vraj išli kvalitou dole a cenou hore, no keď si to teda porovnávam, stále je to najlacnejšie riešenie. Oplatí sa teda v roku 2024 kuchyňa do domu z ikey? Nebudem o dva roky plakať?
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od brapene:

... môj subj názor, kľudne ma tu zaň rozneste... …
@brapene IKEA kuchyna je kvalitna, preto na nu davaju 25 rocnu zaruku...Iný nabytok uznavam nie je az taky kvalitny ale kuchyne maju premakane...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marrad:

@mgx V roku 2012 system METOD este nebol az v rok…
@marrad Jop už mi to tu vyššie niekto napísal :) Nevedel som že to premenovali.. ale inak je to aj spätne kompatibilné a áno tak ako píšeš metod má teraz oveĺa viac variácií :) Máš prosím ťa niekde foto ako ste z kuchynského vyskladali niečo v obývačke? :O to ma zaujíma :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@marrad Jop už mi to tu vyššie niekto napísal :) …
@zipsuliak fotky nemam ale vyskladali sme skrinku pod TV a knižnicu.. Inak veľa dielov sme kupili vo vypredaji na prizemi to su diely čo boli vystavené , taktiež pre skrine PAX a knižnice BILLY...
Odpovedať
Este napisem mojú pozitivnu skusenosť. V 02/2014 sme si kupili celu kuchynu FAKTUM, lebo koncili s FAKTUMOM a davali 20% z ceny kuchyne poukazky, zaco sme si kupili umyvacku riadu a nabytok do kupelne a nejake drobnosti. Skladali sme ju až v 02/2017 a zistili sme že skrinka pod drezom je poškodená. V malou dušičkou sme ju priniesli do predajne a tam sa nam velmi ospravedlňovali a nakolko uz system FAKTUM nepredavali tak nam nemozu hned vymenit, ale kurier nam do týždna prinesie z centralneho skladu v Nemecku. Po 3 rokoch sme boli milo prekvapení a skutočne nám asi o 5 dni došla bezchybna skrinka samozrejme . Potom sme ďalej skladali a zistli sme že mame mechanicky poškodené 2 m dvere na potravinovu skrinu. Opat sme isli reklamovať no priznali sme že nežiadame zadarmo, lebo poškodili sme to my ale či je možné aby nám zohnali tie dvere, ktore už 3 roky nemali v sortimente. Opat sme uspeli museli sme si zaplatit cenu dveri ale do 5 dni nam kurier doniesol nove neposkodene dvere. Kuriersku službu sme neplatili. Nemyslim si zeby kuchynske studio alebo stolar sa takto zachovali....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@zipsuliak .. nikdy som nič čo sa nábytku týka ta…
@brapene chodis po rodine skladat kuchyne alebo inz IKEA cky nabytok?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@marrad Jop už mi to tu vyššie niekto napísal :) …
inak, znami nedavno riesili kuchynu, a zvolili kompromis, korpusy, vysuvy atd je Ikea a dvierka im dorobi stolar, lebo chu mat rovnaky dekor ako oblozenie steny. aj to cesta @zipsuliak najdes kopu hackov na nete na metod. tiez som nad tym uvazovala, vyskladat skrinky do obyvacky z metod... a teraz si uz neviem spomenut, preco som nakoniec do toho nesla, ale uz je to jedno, uz mame skrinku od stolara na mieru :-)
Odpovedať
Ja som bol hardcore lokalpatriot (az tak, ze som si bol ochotny priplatit si za nizsiu kvalitu, len aby som bol hrdy Slovak). Ale ked sa ma 90% majstrov na Slovensku snazi len okradat, tak som zmenil nazor. Mal som v byte IKEA linku, nemala chybu. A to sa u nas vari den co den aspon 3x, nestri sa s nou, a vsetko funguje OK aj po rokoch. Predtym som mal kuchynu z IKEA tiez, v predoslom byte, ta mala pri predaji bytu tak 15 rokov, nemala chybu. Panty, otvaranie, atd, nemalo chybu. Neznasal som IKEU, lebo ako som pisal, preferoval som SLOVENSKU vyrobu, ale ako je sakra mozne, ze na Slovensku su ceny vyssie ako na 90% zapadnej Europy a platy nizsie ako na 90% Europy? Pricom tu mame hromadu dreva, aby som pisal k teme o dreve. Takze kvality by som sa nebal, len treba samozrejme trpezlivost pri svojpomocnej montazi... A co je najlepsie, je to SKLADOM, takze ziadne takticke vycakavanie ako pri stolaroch, lebo "maju vela prace"... Toto je moj nazor. 90% majstroj ma okradlo, ale tych 10% ktori nie, tak s tymi samozrejme som stale "lokalpatriot"
Odpovedať
Profilova fotka
Inak k téme ikea.. mňa udivuje ako veľa ľudí počúvam nadávať na ikea návody :D pritom ikea má asi najprehľadnejší a najlepšie urobený návod na každý produkt aký som kedy videl :D až mám pocit že to nadávajú ľudia čo z ikei nikdy nič nenakúpili... (môj kolega napríklad nadával na ikeu..) až kým nekúpil skrine a postel z mobelixu :D potom som ho o pár mesiacov ukecal nech si niečo ďalšie do domácnosti ide kúpiť z ikei... sám zrazu uznal že ten návod je 1000krát lepší ako mobelix, xxllutz a podobné :D PS: celú našu kuchynskú linku skladala moja manželka, pokým som ja robil fyzicky náročnejšie práce.... :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusantt:

Ja som bol hardcore lokalpatriot (az tak, ze som …
@dusantt presne lepsie by som to nenapisala.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@marrad Jop už mi to tu vyššie niekto napísal :) …
@zipsuliak predsa som našla jedno foto. Aktualne skladame do pracovne nieco ako kniznicu z komponentov kuchyn METOD nie je to ešte uplne dokončené.
Odpovedať
Ikea má podrobné návody, sú to hrubé zošity, majú aj šablóny napr. digestor, dvierka na umývačku kde sú naznačené výrezy resp. diery na prevŕtanie. Poskladať kuchyňu úplne jednoduché byť nemusí, mám do U, vyšlo to pekne, bez špár, ale bolo s tým dosť práce, zo skladaním ani nie ako s celkovým pospájaním, prac. dosky, horné skrinky tak aby nevznikli v spojoch špáry. Dvierka Bobdyn sú náchylné na poškodenie resp. zničenie deťmi.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme kupovali kuchyňu v r. 2020 a aj Pax skrine - všetko by som kúpila znovu. Kuchyňu som ani nechcela inú, kvôli možnosti dokupovať, meniť a pod. Takže za mňa určite áno. Keďže máme krivé steny a pravé uhly žiadne, dali sme si zmontovať chlapíkovi, čo sa tomu venuje (dokonca pracoval niekoľko rokov v Ikei). V obyvke máme Bestu a to je fakt nábytok skoro z papiera, ale keďže syn má už 15 rokov, nie je to ani poškodené ani zničené. Za mňa Ikea určite áno, treba vyberať, majú aj lacné, ale aj drahé kvalitné...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Inak ja som si dal vstavanu skrinu od stolarov (firma), s ktorou som bol v minulosit spokojny, ale tentokrat bol iny montazink, spatne si uveodmujem, ze prilis HRR HRR montaznik, ktory vyslovene isiel po co najskorsom dokonceni, aby mal co najvacsi zisk (chvalil sa sam), nemam nic proti, ale urobil chybu a poskodil mi novo namalovane steny silikonom, lebo mu isla rovina. Zvalil to na zameranie, ale zabudol, ze to zameriaval priamo jeho sef :) A pokial sa mi strecha nepohla, tak sa nemohol pohnut ano rozmer zamerania.. Co k tomu dodat, to je taka banalita, ktora nie je lahko opravit, nechce sa mi to premalovat a komu to mam dat premalovat.. Tak mam skaredu stenu okolo vstavanej skrine (tak 3-5cm ako kde).. To je tak, ked len raz meria a hned striha.. Mimochodom, aj robotnik z rodiny, pride, ide robit svoju pracu a odlupne z obkladu kus, NEPOVIE MI TO ani, zatajil to, nalepil to naspat, a ja som to predtym tahal po vodnych lucoch, aby to bolo pekne.. Samozrejme, ze zivot nie o tom, ci je obklad dokonaly, alebo odlupnuty, ale ide o princip, ze clovek sa moze snazit kolko len chce, aj tak nakoniec skonci v starobinci alebo v rozbitom starom dome... Je to diagnoza, perfekcionalizmus, preto hoci aj KRIVA IKEA, je to lepsia linka, ako ziadna linka, dokonca este lepsia ako draha linka, lebo ak chyti clovek nervy, moze to rozbit s mensou lutostou, ako drahu linku na mieru :) "Nezazijes, nepochopis" :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusantt:

Inak ja som si dal vstavanu skrinu od stolarov (f…
@dusantt to s tym rozbijanim je asi trochu nadnesene. ale chapem, co tym chces povedat. ono niekedy proste ani ta najdrahsia moznost a na pohlad naidealnejsia tak v konecnom vysledku vypalit vobec nemusi.
Odpovedať
Chcem sa spýtať tých, ktorí majú bielu ikea kuchyňu, či po čase nezožltla alebo nevidieť na nej nejaké zmeny, ak na ňu roky sveti slnko.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od norikk:

Ahojte, prosím o radu. Mám vytvorenú kuchyňu v IK…
@norikk ikeu zmontujes aj sama. My sme kupovali do domu minule leto. Inak odvtedy uz trochu zlacneli niektore korpusy. Ked som zhanala kuchynu na byt, tak sme kupili v koryne, bola tiez drahsia ako v ikei. Ale manzel vtedy nechcel o ikei ani pocut. Teraz je spokojny. Skrinky som skladala vacsinou ja, on ich daval dokopy na stenu. V ikei som zapocula, ako sa jeden zakanizk informoval o cene montaze a dali nejaku cifru za 1 skrinku. Len si teraz fakt nepamatam, ci 20 eur za skrinku bola cena. To si over, kludne im napis aj otazku do mailu/kontaktneho formulara. Ak zvazujes ikeu a chcela by si aj iny dekor dvierok, pozri rakusku alebo nemecku - tam maju sirsi vyber. Mozes napr. kupit korpusy u nas a dvierka v AT. Ked porovnam montaz ikea vs. decodom, tak decodom ma aj horsi navod aj vacsiu narocnost montaze ako ikea
Odpovedať
Profilova fotka
Ako profesionálne kuchynské štúdio by som sa rád vyjadril aj za nás 😃 Rovnako priznam ze IKEA je moj osobný love brand a invátor ktorého rozmer a prístup nemá v nábytku konkurenciu. Na výrobu na mieru sa vsak nechyta a ani to myslim nema v plane. Linka ci nabytok vyrobený na mieru ma byt komplexný projekty ktorý plnohodnotne naplna viziu navrhu a priestoru. Kazdopadne ak je segmentový polotovar to po com idete a nevadi vam robit kompromisy, urcite vam odporucim IKEA pred ktoroukolvek "Nemeckou" kuchynou na mieru, 70% zlavou ci montazou zadarmo. Rovnako je leader v ekologii a udrzatelnosti. Kupou IKEA priamo podporujete snahu spolocnosti tymto smerom viest a pokracovat. A to tiez nie je malo. Hlavne ked clovek vidi tony znicenych materialov ktore k nam vozia Iny "Slovensky" vyrobcovia z Polska vo forme nabytku ktory tam nikdo nechce. Kvalita IKEA Materialovo sa najskor nevyrovna poriadnemu slolarskemu projektu. Ich drevotriesky su lahsie, uzsie, vyrobene starsimi technologiami nez EGGER ci kronospan. Rovnako ich nozickove systemy a plasty su z recyklovanych materialov, su neustale optlimazovane a chyba im kvalita originalu. Coz nie je hanba. Vzdy treba mysliet na to ze ak IKEA usetri par gramov na vasom pante, ci srobe, na konci su to pre nich kludne milionove zisky. Panty Blum Ikea ma siroke pole dodavatelou. Medzi nimi aj velke kvalitne mena ako Blum. ALE! Necakajte BLUM ktory vam odporuci lokalny stolar alebo kvalitny vyrobca. Su to IKEA normalizovane panty s limitovanym materialom a zivotnostou. Pozrite si BLUMy u vasich stolarov vs tie v IKEA. Technologia vyroby nabytku, globalizacia a buducnost. Ano IKEA miluje zmenu a inovaciu. To v realite vela krat znamena ze ich systemy sa menia, nutia vas prekupovat vsetko, a kvalita ide smerom dole. Kvalita na 30 rokov. Nemyslim ze je dnes ziadana. Skor sa hlada dobry pomer medzi kvalita vs recyklovatenost. Ako vam predat nabytok, z ktoreho o 3-5 rokov vyrobime novy a predame vam ho znova. Cena zodpoveda. Mne osobne najviac prekaza cesta jednorazovosti ktoru si IKEA ide, vsetko je tensie a lahsie. Podla mna navrhovene pokrocilim AI, ktore postupne ubera ma materialoch podla vlastnych vypoctov a simulacie zatazenia. Rovnako IKEA razi cestu jednotneho dizajnu a postupne prechadza do mensich dizajnov vhodnych do mensich prestorov a bytov. Vidiet tam viac azijskych tlmenych prvokov, skandinavsky masivny vyraz je na ustupe. Dufamm ze pomohlo :P. V pripade ze vas naopak zaujmaju projekty na mieru. Verim ze tie nase sa od IKEA neboja odlisit https://www.kuchynevalent.sk/realizac...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?