Automaticke otvaranie dvierok na umyvacke

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, idem kupit novu umyvacku riadu a mam dilemu ci sa oplati priplatit za automaticke otvaranie dvierok. Umyvacky podla mojho vyberu stoja - bez tejto funkcie 380 eur a s 520 eur. Ja s tym nemam skusenost a preto ma potesi kazdy nazor. Je pre vas tato funkcia dolezita? Je to velky rozdiel vo vysledku umyvania? Priplatili by ste 140 € ? Vopred dakujem za opdpovede!
Odpovedať
1
2
@bbbbcek ahoj mam whirlpool WRIC 3C26, v case kupy stala 300 euro, teraz co som pozeral tak stoji okolo 360. Nikde v popise som nenasiel ze by mala automaticke otvaranie. Po prvom zapnuti naraz nejaky divny bzukot a aha, ono to ma automaticke otvaranie 🙂 mam ju 3 roky slape bez problemov. Ako tu niekto pisal o napucani pracovnej dosky, asi sa na to myslelo pretoze v baleni bola samolepka ktora sa nalepi na spodnu stranu prac. dosky.
Odpovedať
Za mňa omnoho lepšie s automatickým otváraním. Doumyva a otvorí sa, aj keď nie sme doma a riad doschne prirodzene, minimálne plastové dózy nie sú nikdy suché. Ja mám tiež skúsenosť, že ak ostane po umytí dlhšie umývačka zatvorená, smrdí mi umývačka aj riad. Ale zas, manžel sa niekedy smeje, že mám nos ako stoparsky pes. A smrdeli mi zavreté umývačky aj na návštevách (sestra, švagor, kamarátky).
Odpovedať
@t0ny08 bakterie maju diskoteku, plesne vyrabaju dekoracie po stenach, obcas sa k nim pridaju mysi, ktore si odbehnu zo spajze
Odpovedať
Profilova fotka
@bbbbcek ja som si priplatil za umyvacku ovela viac a napriklad funkciu automatickeho otvarania som vypol. Brutalne byvala mokra pracovna doska odspodu este pol metra vedla umyvacky. Myslim ze by pracovna doska takto nemala dlhu zivotnost. Na tom ako bude vyzerat umyty riad, zalezi dost aj od tvrdosti vody. Ja mam velky zmakcovac na celom systeme vody v dome a riad je umyty pekne a nic nesmrdi.
Odpovedať
@lilke ""Ja mám tiež skúsenosť, že ak ostane po umytí dlhšie umývačka zatvorená, smrdí mi umývačka aj riad.""" 😄 😄 UMR treba občas aj vyčistiť, aspoň raz mesačne... 🤔
Odpovedať
@technik007 čistím pravidelne, aj program na čistenie, aj prostriedky na čistenie dávam aj vytieram tesnenia, čistím filtre a keď sa po umytí nechá dlhšie zatvorená, tak to proste cítiť je.
Odpovedať
@ondro81 doska napuci preto, ze nebola nalepena hlinikova folia zo spodu pracovnej dosky. Ja som ju k mojej drahej elektroluxke dostal k instalacnemu materialu. Pri lacnom modeli nebola prilozena.
Odpovedať
@igiro Ja som to nepostrehol,po umytí je nejaký čas uzavretá a potom sa vetrá.. Nezistil som nič nejaké zvláštne cudzie "vône"...Robím to xy rokov..
Odpovedať
@rapidek to boli len postrehy ludi tu z MS, bolo ich viacero. Mne sa umyvacka neotvara po skonceni a aj napriek tomu mam zospodu dosky plech, ktory bol ako prislusenstvo
Odpovedať
@ondro81 ved moja odpoved moze pomoct ludom, ktorym puchnu pracovne dosky. Mam umyvacku ktora sa neotvori a ani by som taku nechcel
Odpovedať
Dakujem za postrehy. Objednal som Whirlpoolku s automatickym otvaranim. Vyskusam a uvidim. Bola lacnejsia ako Bosch bez automatickeho otvarania, tak rozhodovanie nakoniec nebolo az take tazke.
Odpovedať
Profilova fotka
niekolko umyvaciek sme mali bez otvarania dveri. Ked sa pokazila posledna, tak sme kupili s otvaranim dveri a neviem si vynachvalit. Pustime ju kazdy vecer, okolo polnoci sa otvori a do rana je riad suchy. Plasty predtym suche nebyvali. So susenim plastov maju umyvacky vseobecne problem. Takisto ak niekam ideme a pustim ju pred odchodom, tak som rada, ze sa potom luftuje. V predchadzajucich zvykol riad do tyzdna zatuchnut. Takze za mna ano. Pouzivame viac ako rok a dosku mame obycajnu laminatovu - ziadne zmeny
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj my si nevieme "vynachváliť" zbytočnú funkciu otvárania dverí umývačky a vetrania bez kondenzu do priestoru a tým aj zvyšovanie vlhkosti v dome. Vypli sme ju natrvalo ako hlúposť.
Odpovedať
@sissik riad týždeň v umývačke? U nás nepredstaviteľné. UMV beží min. 2x denne.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox ideme na dovolenku, pozbieram vsetok riad po dome tesne pred odchodom - lebo deti vzdy navytahuju. Pustim a odchadzame. V bezne dni raz denne, cez vikend aj 2x denne - podla toho, co varim, peciem,....
Odpovedať
Heh tak to u nás ide umývačka tak raz za dva a niekedy aj tri dni, podľa toho ako sme doma. No je jasné, že ak sú v dome malé deti, tak niekedy aby šla aj nonstop. Napríklad ja som nechcela takú s automaticky otvoriteľnýmiu dvierkami, vsadila som na klasiku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od peter3193:

Ja akurát riešim ze otváranie mi nefunguje ako by…
@peter3193 zdravím, tento problém mám aj ja. Dvierka otvorí na maximum až buchnú. Značka Samsung. Podarilo sa Vám to nejako nastaviť ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pawlusss:

@peter3193 zdravím, tento problém mám aj ja. Dvie…
@pawlusss zdravim, ano, dolu boli take dve skryte skrutky cim som ich dotiahol
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter3193:

@pawlusss zdravim, ano, dolu boli take dve skryte…
@peter3193 viete mi povedat kde dole presne ? Ako su pánty na dvierkach ? alebo niekde zo spodu ? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Pripájam sa k diskusii .. nám priam dokončili kuchynskú linku a stolár mi toto presne povedal hneď ako prvé že pri umývačke vypnúť "automatické otváranie dverí" že priam to riešil z jedným pánom že po 2 rokov mu napučala pracovná doska a bolo to práve z tejto funkcie že para mu išla priamo na pracovnú dosku tak už s tým skúsenosti má tak radšej to tiež vypneme ako keby po 2 rokov meniť pracovnú dosku, za to to nestojí 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od romi94:

Pripájam sa k diskusii .. nám priam dokončili kuc…
@romi94 to su zase univerzalne rady... 4 roky sa mi kazdy den nad ranom otvori umyvacka a pracovna doska sa mi samozrejme dvakrat stihla rozpadnut... Iba zeby nie, a na tej obyc. egger doske nie je ani stopa po "pucani" napriek tomu, ze tam je nalepeny len ten smiesny pas folie, co bol k umyvacke...
Odpovedať
My mame momentalne 3 rocnu Whirlpool s automatickym otvaranim dveri a nebyt tejto diskusie, tak ani netusim, ze existuje nejaky problem s pucanim dosky :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kkristian:

My mame momentalne 3 rocnu Whirlpool s automatick…
@kkristian ja 5 rokov fungujem takto a žiadny problém nemám
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?