Zatekanie okolo kotloveho komina

Dobry den, nedavno som si vsimol zatekanie okolo komina v mieste kde prechadza komin z kondenzacneho kotla cez sadrokarton do krovu. V krove som nasiel miesto, kde pretekal kondenz z ciernej rury do sedej. Kondenz sa dostal spod tesnenia na vonkajsiu stranu sedej rury a tiekol dole. Miesto som zalepil opravnou paskou, kedze take nove tesnenie som nikde nenasiel, a vytekanie kondenzu prestalo. Lenze o par dni som si vsimol, ze sadrokarton je opat mokry. Zistil som, ze z kotla idu dve 90stupnove kolena a az nasledne ide kolmo kominova rura do krovu. Taktiez som si vsimol, ze aj pod parozabranou sa tvori kondenz a mokre zacinaju byt aj miesta spojov sadrokartonu s nosnou konstrukciou, kde su sroby, co je cca 30cm od komina. Je mozne, ze by kondenz tiekol aj z ostatnych spojov kolien? Pripadne nema byt koleno v mieste prechodu cez parozabranu utesnene paskou a ked to nie je, tak sa robi kondenz vplyvom rozdielov teplot aj ked je mad tym 20cm izolacia? Podotykam, ze 9 rokov bol klud a zacalo to az teraz. Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterpotocny:

Dobry den, nedavno som si vsimol zatekanie okolo…
@peterpotocny Každý prestup parozábranou musí byť vzduchotesne utesnený, tým by som začal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?