Odstranenie polovice dvojkomina

Ahojte mam taky dvoj komin. Je mozne odstranit polovicu komina, jedna cast je vyvlozkovana a tu chcem nechat. Ta druha je vonkajsi gril a je to opacha.po odstraneni by som komin vyspravil. Nasledne chcem prerobit strechu.
Odpovedať
Čo je do tej vložkovanej časti pripojené, aký spotrebič? A čím je to vložkované...?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krason:

Ahojte mam taky dvoj komin. Je mozne odstranit po…
@krason tú vonkajšiu časť môžeš odstrániť, ale bude to pracné každý druhý rad musíš rezať polovicu tehly, prekáža ti to, kde budeš mať gril @dedo758 a nie je to jedno? stačí ak tam nechá za vložkou jednu tehlu, 5 je tam zbytočných
Odpovedať
nerezova vlozka a kachle. moznost 2 dat to cele dole a urobit novy komin.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@krason tú vonkajšiu časť môžeš odstrániť, ale bu…
@duzu to by mi nevadilo. tie kominy su oddelene tusim rady tehal tie istee
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@krason tú vonkajšiu časť môžeš odstrániť, ale bu…
@duzu Pýtal som sa preto, lebo pri rozoberaní sa môže narušiť statika zvyšku, čo má zostať. Ja viem, bude to pracné, ale dal by som to celé dolu a postavil z betónových tvárnic, so šamotovou vložkou (napr. Schiedel,...). Ale treba posúdiť aj to, čo zostane po rozobratí, či pôvodný nie je zčasti votknutý do stien, atď... @krason Ale tento vyzerá aspoň ako štvorcylindrový (alebo z toho grilu je širší prieduch? Ten zvyšok bude treba nejako vyspraviť, zapraviť omietkou, možno obaliť vatou a tak omietnuť...
Odpovedať
takto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@duzu Pýtal som sa preto, lebo pri rozoberaní sa …
@dedo758 2 kominysu tam ale byvaly majitel nesetril
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@duzu Pýtal som sa preto, lebo pri rozoberaní sa …
@dedo758 presne taký istý má môj najbližší sused , tá väčšia časť mu slúži na odvod spalín s otvoreného krbu kde často griloval, tu ak to rozoberie tú časť musí to z rozobratej strany chrániť sieťka v lepidle a stierka, niekedy tie tehly neboli tak drahé ako dnes, na mojom dome sú plné- vtedy po 1 korune, aj ked platy a nákupný košík boli úplne iné ako dnes, štát to mohol dotovať s niektorých iných položiek, patrilo mu všetko a tak stálo auto majland na ktoré bežný nemal
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
tak spustil som demontaz. majitel nesetril. buram manualne alebo pneumatickym rucnym kladivom. Mste nejake napady alebo vylepsenia?
Odpovedať
Profilova fotka
@krason strechu aj zlaby si daj osb dosky a nejaku geotextiliu, aby si ich zbytocne neposkodil a potom neplakal...skor ci neskor nejaky kusok frkne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?