Mokrý komín

Ahojte, viete mi poradiť z akého dôvodu pri zakúrení sa mi vytvárajú mokre fľaky na komíne v obyvacke + pod dymovodom ako by niečo tieklo. Jedna sa o ročnú novostavbu. Ďakujem za pomoc
Odpovedať
Po zakúrení, alebo až keď vyhasne? Kde v rámci domu je komín umiestnený? Typ komína?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

Po zakúrení, alebo až keď vyhasne? Kde v rámci do…
@blacksr po zakureni. Najprv malé fľaky a zväčšujú sa. Komin je umiestnený v obývacej miestnosti. Šamotová vložka tam je.
Odpovedať
Do komína ide z pece veľa pary. Komín je studený a skondenzuje to. Nasávanie pre horenie je z interiéru? Čím sa kúri?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

Do komína ide z pece veľa pary. Komín je studený …
@blacksr môže to spôsobovať? Áno nasávanie je z interiéru. Čo by ste odporučili?
Odpovedať
Dymovod je zrejme zle zapojený do komína, nie je to tesné. Normálne by ten kondenz mal stekať dole k päte komína do nádoby a ak sa dostane do blízkosti tejto rúry, mal by sa odpariť, vďaka vysokej teplote.
Odpovedať
Čo robiť: - zavolať majstra, ktorý to robil - vetrať a pri kúrení v piecke pootvoriť okno - kúriť suchým drevom
Odpovedať
Komín je ako celok, systémové riešenie podľa návodu výrobcu? https://www.modrastrecha.sk/forum/kom... - 1. príspevok pána Plška Vlhnutie samostatne na stene: napadá mi, ako je riešené tzv. zadné odvetranie komína...?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

Komín je ako celok, systémové riešenie podľa návo…
@blacksr dnes mi oznámil kominár že dôvodom zadechtovaneho komína je prasknutý šamot.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erik1753:

@blacksr dnes mi oznámil kominár že dôvodom zadec…
@erik1753 Tak držím palce, nech to dáte čím skôr do poriadku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erik1753:

@blacksr dnes mi oznámil kominár že dôvodom zadec…
@erik1753 da sa to prevlozkovat.aky je tam priemer?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?