Decht na stene

Dobrý deň. Viete mi prosim poradiť? Mam taky problém, ze kondenznu vodu sme nikam neodviedli . Stoji v komine a žial sa preplnil až k dveram a vytiekol. Stena sa nasiakla. Ako mame ten decht a smrad odstranit zo steny a aby vobec ten komin nesmrdel aj keď nekurime.? Neviete Je ten decht na stene zdraviu škodlivý? Lebo sa to žiaľ nachádza v izbe. Ďakujem za pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katica_katica:

Dobrý deň. Viete mi prosim poradiť? Mam taky prob…
@katica_katica v prvom rade treba spriechodniť ten odvod kondenzátu a dať pod to nádobu a tú z času na čas vyliať...občas skontrolovať priechodnosť potrubia a v komíne na spodu kde je otvor odstrániť (povysávať) prach a sadze.....nad komín dať striešku aby pri veľkom daždi zbytočne netiekla voda do komína..... (súčasne so spriechodnením odvodu kondenzu treba zabrániť aby vzduch prúdil cez odvod do komína....napr. na odvod kondenzátu dať 90°kolienko smerom dolu a do toho vložiť molitan rovnakého priemeru - to zabezečí že kondenzát bude odtekať ale vzduch nebude prúdiť hore komínom a tak vytvárať viac kondenzu). Decht čo vsiakol do muriva už tam bude...jediné čo môžte je oklepať omietku a dať novú a niečím to natrieť-s tým Vám neporadím......je však veľká pravdepodobnosť že ten decht bude takto "vychádzať" ešte dlho.
Odpovedať
Profilova fotka
My pridávame radu kúriť palivom s čo njanižším obashom vody. Brikety majú narp. iba cca 7 % a vôbec nedechtujú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katica_katica:

Dobrý deň. Viete mi prosim poradiť? Mam taky prob…
@katica_katica je to skutočne kondenz? Neprší ti do komína?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@katica_katica je to skutočne kondenz? Neprší ti …
@zicher neviem, mozno. Nemáme žiadnu striešku na komíne. Na jar si urcite zaobstaráme.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@katica_katica v prvom rade treba spriechodniť te…
@eagleowl ďakujem za odpoveď, pomoc
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katica_katica:

@zicher neviem, mozno. Nemáme žiadnu striešku na …
@katica_katica Na vine je v prvom rade strieška. Mal som podobný problém. S vyhotovením a namontovaním striešky sa to všetko samo vyriešilo. A tých fľakov na stene sa neboj, decht sa vysmrdí, trochu stenu ošucháš, premaľuješ a hotovo. Ináč pri mene Katica stále spomínam, ako som v minulosti jedno obdobie pracovne mailami komunikoval s človekom zo Srbska, či Slovinska (?) Až po dlhom čase som prišiel na to (povedali mi), že je to chlap. U nich je to chlapské meno 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katica_katica:

@zicher neviem, mozno. Nemáme žiadnu striešku na …
@katica_katica strieška na komíne môže znížiť ťah komína halvne za hmly ,dažda snežení, veľký vietor, jednoduchšie je tesná väčšia nádržka na spodu komína pri revíznych dvierkach, bežne sa voda vyparí, jedine pri častých prívaloch, búrkach ,ju vylievať, dechtuje všetko i brikety ak sa nesprávne kúri, nesmie sa veľmi dusiť vzduch , spaľovať pri odporučenej teplote pre daný spotrebič
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@katica_katica Na vine je v prvom rade strieška…
@petersd volam sa Katarína :) 😊
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katica_katica:

Dobrý deň. Viete mi prosim poradiť? Mam taky prob…
@katica_katica Netreba moc škrtiť kotol.....mala teplota spalín a tym kondenzuje v komíne. Dalšia z mozností zatepliť komín vatou na húre /povale/ aj nad strechou ,aby sa veľmi neochladzoval . Používať drevo čo aspon 2 roky schlo.....väčšia výhrevnosť,tým menšia spotreba a menej vydných pár v dyme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?