Plné rúry alebo drenážne

Zdravím, možno tu už bolo riešené, čo je vhodnejšie, ako odvádzať dažďovú vodu z odkvapovej rúry . Ja som toho názoru že drenážne,perforované rúry ale vraj sa zanosia aj keď dám geotextíliu...??? (Mal som takéto drenážne na odpad z ČOV,ale majstri nešikovný mi zaliali spodok len cca 20cm betonový podklad (nebol som doma)a po pol roku mi to "sadlo", a celá ČOV bola plná splaškov lebo neodtekala, tým pádom my zanieslo bordelom drenážne rúry, ale tu bude iba dažďová zo strechy, musel som celé znova vybagrovať, von rúry a dal som plné.) Chcem to odvádzať až do zadnej záhrady cca 40m,+20m do bočnej záhrady, a keby som dal kanalizačné rúry ,tak je to nehorázna cena. Máte nejaký nápad, či skôr pripomienku. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mamuko666:

Zdravím, možno tu už bolo riešené, čo je vhodnejš…
@mamuko666 to sČOV by potrebovalo vysvetlenie a dažďová voda prívod od domu plné rúry (aspoň 5 m), potom drenážne, obsyp štrkom na štrk geotextília
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@mamuko666 to sČOV by potrebovalo vysvetlenie a …
@jan45 ahoj. preto som dal ako príklad tie drenážne rúry ktoré sa mi "zanosili" sajrajtom. Preto som chcel vedieť či sa zanesú aj z odpadu zo strechy , tam može byť akurát holubí trus. Chcem ich dať na pieskové lôžko,geotex, a zasypať pieskom , štrkom väčšej frakt. Lebo už mám dosť vykopávania, a bager tiež nieje zadara. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mamuko666:

@jan45 ahoj. preto som dal ako príklad tie dre…
@mamuko666 len geotext na štrk medzi zásyp a štrk , nie na spodok výkopu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@mamuko666 len geotext na štrk medzi zásyp a štrk…
@jan45 👍ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?