Odvod z ryny

Zdravím je nejaký vzorec aká hrubá má byť trubka z rýn? Doteraz sme mali 3 zvody a kazdý mal svoj trativod. Ale chceme to teraz dat do kanalizacie a neviem ako hrubú trubku zvolit ked tam budu 3 zvody z ryn. Podla mna by mala stacit 110 ved je to len voda z ryn ale zase cela plocha strechy moze spravit slusny tok. Dom ma 90m².Vdaka za odpovede.
Odpovedať
https://e.coleman.sk/rady-a-tipy/jak-...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

https://e.coleman.sk/rady-a-tipy/jak-vybrat-sirku…
@dedo758 vdaka ja som hladal a nic konkretne som ennasiel vzdu len odkaz na nejaku firmu. Ale pisu tam skor o zvodoch ako takych z ryn cize 2 zvody 80mm len aka ma byt potom ta trubka v zemi ked do nej tie 2 zvody privediem tiez 80tka alebo 2x80 cize 160tka? To sa mi zda vela.
Odpovedať
Haló! Dažďovú vodu zo strechy nemôžeš zviesť do kanalizácie! Zarábas si na pruser!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od giorgo:

Haló! Dažďovú vodu zo strechy nemôžeš zviesť do k…
@giorgo kazdy to tu tak ma, len my sme to dlho ignorovali a teraz to chceme spravit poriadne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od giorgo:

Haló! Dažďovú vodu zo strechy nemôžeš zviesť do k…
@giorgo Však to tam má každý tak, že "zvedie dážďovku" ako píše zadávateľ... Má byť iný ako ostatní??? 🫣No, kde by sme tak došli...🤫
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sperhak:

@giorgo kazdy to tu tak ma, len my sme to dlho ig…
@sperhak Pokiaľ tá obecná kanalizácia končí v potoku, je to jedno, ale pokiaľ v čističke odpadových vôd, tak tej "čistá" voda viac vadí ako prospieva. Čistička potrebuje "pracovať". U našich to tak bolo. Keď obec konečne napojili na čističku, tak všetky septiky sa poprepájali napriamo a tieto ako také zostali na dažďovú vodu, na polievanie. A ríny sa postupne z obecnej kanalizácie odpájajú... 125-ka rúra v zemi ti na dva 80-ky zvody stačí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@sperhak Pokiaľ tá obecná kanalizácia končí v pot…
@dedo758 konci v potoku. A dik za radu. Planoval som sice 110 lebo je lacnejsia, ale nebudem setrit a dam 125, horsie by bolo ak by sa to muselo prerabat nez teraz usetrit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?