Zlé skúsenosti s Hikvision, čo odporúčate? Dahua?

Zobraz úvodný príspevok
Pár rokov mám kamerový systém Hikvision. - Väčšina kamier je priamo pozerateľná len cez internet explorer, v takom chrome alebo firefoxe to neotvoríte - nehovoriac o iných systémoc ako Apple, Linux. - Za 4 roky som mal 2x problém s hardiskom, pred 3 rokmi po roku odišiel hardisk. Dal som ďalší a dnes som riešil problém, ktorý doteraz nie je vyriešený. Nenačíta hardisk, skúšal som aj iný hardisk, aj iné káble, aj samostatné napájanie disku. Nič, ostáva asi jedine kúpa nového NVR. - Dlhodobo je problém s nastavením a prehľadnosťou. Ak sa niečo nastaví v kamere, NVR to prepíše alebo dokonca, niektoré veci nie je možné v kamere alebo NVR zmeniť - oblasti pri detekci vniknutia. Dám mazať, uložit a ostane pôvodne. - Ak zabudnete heslo, získanie nového je veľmi komplikované a je potrebné to riešiť cez ďalšie hikvision aplikácie. - IVMS mobilná aplikácia je veľmi neprehľadná, pomalá a často padá. Aký kamerový systém v podobných cenových reláciach máte? aký odporúčate? Vďaka.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od iamriso:

@kejsix dík za odpoveď... no ide o kamery v podhl…
@iamriso Vstavany mic ak od neho stojis 2m, uz nieje pocut, co zozpravas. Ale da sa podla toho urcit, kedy sa napr rozbilo sklo a takyto alarm uz moze spustat cez NVR dalsiu akciu/vystup. Vsetko je otazka situacie a ciela. Pokial potrebujem dobry zvuk, riesim to kamerou so vstupom pre ext mikrofon a ext mikrofonom... K Tvojej otazke: Aj ked je ta kupola uplne cista, proste na turret/bullet sa to obrazom podla mna nechyta. Podla mojich skusenosti je to dobre hlavne do interieru a zaroven na kratke vzdialenosti. Samozrejme tie odlesky a lamanie svetla na kupole vies ciastocne vysolichat vhodnym umiestnenim, ale idealne castokrat nedosiahnes. Obzvlast v exterieri, ked zo severu snimas juzne plochy a slnko ide nizko ponad obzor atd. A dalsia vec, z mojich skusenosti proste z uvedenych dovodov treba castejsie cistit DOME skla, ako na bulletoch. Ta plocha skla je proste vacsia, ak sa Ti tam usadi prach, pavuk, tak vstavany IR prisvit sa na tom zacne odrazat a uz v noci nevidis nic. Proste ja sa dome vyhybam, ak to nieje niekde v chodbe v budove, alebo napr. nad hlavnym vchodom do budovy, kde je kamera nizko kvoli snimaniu tvari a tym padom pozadujem antivandal... Ja by som si na dom DOME nikdy nedal. Zato na dom by som urcite kupil kamery na ali, najdes tam OEM dahua, do ktorej napalis EU firmware so vsetkou funkcionalitou. Som tam kupoval napr. bullety 4MP, ked tu sa dali kupit za 120€/ks, Cinan mi predal rovnake za 180€ 3ks. Idu dodnes. Aj keby jeden odisiel, stale je bilancia jasna.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@iamriso Vstavany mic ak od neho stojis 2m, uz ni…
@kejsix práve z tohto dôvodu som ani netrval na tom, aby maly kamery mikrofón, išlo mi len o 2 zo 6 ktoré budú na predu domu, jedna z nich bude priamo nad stojacim autom.. vedľa domu do úzkych miest samozrejme bez mikrofónu a s iným objektívom (4 alebo 6 mm).. pozícia kamier bude taká, že do 4 svietiť slnko nebude (jedna ktorá bude zaberať celý dvor bude oslnená pri východe slnka, pri letných mesiacoch v podstate celý deň pečie do dvora a druhá kamera snímajúca predok domu bude zasa oslnená pri západe slnka... dom mám osadený práve tak, že som medzi dvomi lampami, takže na predu domu predpokladám, že sa ani prísvit nespustí :D to čistenie mi nevadí, ja stále behám okolo domu a niečo robím.. z ali nakupujem často a veľa ale kamery odtadiaľ nechcem (áno viem, všetko je made in china), to som si povedal už dávnejšie, že alarm a kamery chcem realizovať cez nejakú firmu, ktorá sa tomu rozumie a všetko mi poriadne ponastavuje no úprimne, teraz si mi riadne zamiešal kartami :D chcel som Hikvision DS-2CD2146G2-I , takže teraz si to dobre premyslieť a či radšej nepriplatiť a dať Hikvision DS-2CD2346G2-IU..
Odpovedať
ako pise kejsix dome kamera je nutne zlo len kvoli pozadovanemu antivandal prevedeniu. obraz maju najhorsi. najlepsie su na tom obrazovo bullet kamery a este ich aj silny dast pekne vycisti ak nie su pod strechou 🙂 na kazdu kameru urcite treba aj mikrofon, minimalny cenovy rozdiel ale video je ovela lepsie vnimane. A kameru co ma menej ako 8 MPixelov (4K) ani nekupuj. Nema to potom dostatocny detail.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od iamriso:

@kejsix práve z tohto dôvodu som ani netrval na t…
@iamriso Je rozdiel cistit kameru z malych schodikov a z 10m rebrika v stite strechy. Ja som na tom opacne, snazim sa minimalizovat udrzbu, lebo vzdy ma stoji cas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bksl:

ako pise kejsix dome kamera je nutne zlo len kvol…
@bksl Rozlisenie sa voli predovsetkym podla rozmerov snimanej sceny. Bezne davam napr. do chodby 2MP kamery, pretoze FHD postacuje, je to lacne a pri poskodeni su male skody. Cely dvor snimat z najvyssieho bodu - ok, tam ma 8MP opodstatnenie. Ale snimat nou napr vchod do garaze je proste predrazene riesenie, ktoreho vlastnosti v RD nevyuzijes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od iamriso:

@kejsix práve z tohto dôvodu som ani netrval na t…
@iamriso Este ma napada: Lepsie ako vlastny prisvit kamery je klasicky reflektor s kvalitnym pohybovym senzorom, ak staci na velkost sceny. A co sa tyka Ciny - tak ano, ak to ides dat robit firme, je to bezpredmetne. Nik Ti nepride montovat co si Ty kupis, pretoze by sa pripravil o marzu z predaja zariadeni. A ze na tych kamerach a NVRkach su to slusne sajby, kludne aj 30-40% oproti MOC, pri mesacnych odberoch nad 5 000€ aj viac. Napriklad Tebou spomenutu DS-2CD2146G2-I viem kupit za 110€ bez dph od dodavatela a to nemam nejaku extra zlavu tam.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@iamriso Je rozdiel cistit kameru z malych schodi…
@kejsix a @bksl ďakujem za rady/názory..len škoda, že na nete nie je priame porovnanie obrazov, že si človek vie priamo porovnať (teda aspoň ja som na to nenarazil) u mňa budú osadené len vo výške 3 m... na predu domu mám svetlo s pohybovým senzorom (niekedy až otravné, keď svieti aj keď prebehne mačka :D ).... ale dobre, že som sem napísal a spýtal sa... ešte si finálne zostavenie kamier premyslím (lebo pomali 2K € som do toho určite dávať nechcel :D ), ale do dvora dám určite Turret kameru, pretože mám problémového suseda ktorý si nedá pokoja a už viacej krát mi poškodzoval môj majetok, alebo náhodou do tej kamery bude svietiť (dotyčný mával potrebu mi svietiť do okien), takže v tomto prípade (ešte keď má turret aj lepší obraz v tme) je to jednoznačné.. na dome sme väčšinu vecí robili svojpomocne, ale do zabezpečenia domu sa montovať nechcem, pretože nemám o tom ani žiadne znalosti, preto to idem realizovať cez firmu.. S tými cenami máš pravdu, tam sú marže strašné.. preto som neprijal ponuku hneď od prvej firmy, ktorú som oslovil (tam to vychádzalo zisk skoro 50% :D ).. momentálne mám ponuku od inej firmy a spomínanú kameru predávajú za 136€ (bez DPH)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@bksl Rozlisenie sa voli predovsetkym podla rozme…
@kejsix hej napr. do malej chodby je zbytocne dat 8 MP kedze "objekty" budu vzdy relativne blizko a v malo meniacej sa vzdialenosti. Ja mam len vonkajsie a vsetky su 8 MP nakolko si rad pozriem sem tam aj detail. Dokonca aj jedneho "intrudera" sa dalo na zaklade toho dobre identfikovat.
Odpovedať
https://www.aliexpress.com/item/10050... Tato pekne vidi farebne aj v noci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@iamriso Vstavany mic ak od neho stojis 2m, uz ni…
@kejsix ano s dome su len problemy, casto sa to aj zahmlievalo, my najviac pouzivame turret a menej bullet.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?