Plášť na dušu bicykla

Profilova fotka
Ahojte. Chcem sa spýtať čo je vo vnútri plášťa bicykla? Resp. sú tam nejaké vlákna/drôty? Potrebujem si obnoviť kolieska na kočíku (niesú nafukovacie, nedajú sa kúpiť nové) chcem plášť narezať a nalepiť. Ak máte nejakú radu sem s ňou Ďakujem
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova Samozrejme, že v plášti na bicykel je okrem gumy ešte viac vecí. Je tam hlavne tkanina, zvyčajne z polyamidu alebo polyesteru, ktorá je zaliata v gume. Je tam kvôli spevneniu plášťa. Ďalej je tam oceľový alebo kevlarový drôt v okraji plášťa, ktorý slúži na to, aby plášť držal na ráfku bicykla. Zvyčajne je táto výstuž oceľová, kevlarová je len vo veľmi špeciálnych plášťoch - skladacích, lebo je to niekoľko násobne drahšie, ako oceľová výstuž. Neviem, ako si predstavuješ tú výrobu koliesok na kočík z pneumatiky z bicykla, ale podľa mňa to nebude fungovať. Ako plášť bicykla ešte dokážeš rozrezať - gumenú časť obyčajným nožíkom, drôt prerežeš napr. kombinačkami, ale čo potom? Ako to spojíš do kruhu? Ako to chceš vystužiť? Pneumatika z bicykla bez nafúkania ti kočík neudrží, A ako to bude vyzerať ... ako kočík z Luníka 9. Ak má tvoj kočík zničené kolieska, tak radšej kúp nejaký použitý kočík na inzerát.
Odpovedať
Profilova fotka
skus sa opýtať v cyklo predajniach tam sa dali zohnať aj duše aj plášte veľkostí vhodnych pre kočíky... aspon za časov kedy som ja kocikovala
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova ... I keby si všetko zvládla - rozrezanie bicyklového plášťa a následné úspešné zlepenie - nebude Ti to pasovať. Veď bicyklové koleso má úplne iný priemer, než kočíkové, sú to rôzne priemery a teda rôzne zakrivenia plášťov. To neprispôsobíš.
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova Keď si veľmi chceš sama opraviť kolesá na kočíku, tak miesto plášťa z bicykla použi záhradnú hadicu. Zober si koliesko z kočíka do obchodu, kde predávajú záhradné hadice a tam si vyber nejakú s vhodným priemerom, ktorý by ti pasoval na koliesko. Najlepšie plnú, čiernu, čo najtvrdšiu. Prilepiť to môžeš tavnou pištoľou, len neviem, ako spojíš tie konce. Možno drôtom.
Odpovedať
@chrobak7 A nech si nakúpi tých hadíc viac, lebo ich bude meniť každú chvíľu. 🙂 Materiál hadíc z hľadiska oteruvzdornosti je úplne niekde inde než "kolesová" guma. @veronika_vera_semetkova Zrejme si "fajnšmekerka", keď Ti vadí ošúchaná guma na terajších kolieskách. Nuž teda varujem, že akékoľvek zamýšľané riešenia - zrezaný bicyklový plášť, hadice, a pod..., budú vyzerať podstatne horšie, než to, čo vidíš na kočíku teraz. Ja by som do takýchto "náhrad" nešiel. To radšej by som obišiel, rôznych predajcov/výrobcov koliesok, možno i dáke vulkanizačné firmy a určite by som našiel, buď presný rozmer pneumatiky, alebo nejaké podobné kolieská, ktoré by som prispôsobil na kočiar.
Odpovedať
Aky je to kocik? Sa mi nechce verit, ze by sa nedali zohnat nove kolieska.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie mutsy iGO ešte ten starší. Dajú sa iba zadné aj to nafukovacie. Pozerám už 3 mesiace a na e-shopoch sú nedostupné. Predné som vôbec nikde nevidela.
Odpovedať
ked sme isli na kociar kupovat nove kolieska, tak tiez sa nedali bohvieako zohnat, ale kociar sme kupovali normalne v predajni, tak sme isli tam a oni tam to vedeli objednat. mozno keby si to takto vyskusala, ze tiez cez nejaku predajnu, ked tebe sa nedari najst.
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova tak toto asi prvy raz pocujem, ze by sa nedali zohnat. Aj sa ti to nejak podarilo nakoniec vymysliet?
Odpovedať
Profilova fotka
navstivila by som predajnu s kocikmi a ti by ti mohli vediet poradit, no sama by som sa isto do takej opravy teda nepustala
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Tiež by som sa asi radšej vybrala do servisu bicyklov, chvalabohu tento problém som zatiaľ nemusela riešiť, aj keď môj prvý bicykel bol všelijaký, teraz som vsadila na kvalitu Woom a som spokojná.
Odpovedať
@viera_z a to ma co spolocne s kolieskami na kociku?🤦‍♂️
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bigjamajko No, čo? Nerozumieš? Asi má bicykel, ktorý má kočíkové kolieská... 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@viera_z Robíš si reklamu???
Odpovedať
Zrejme si reklamu robi, ale tak zase ma pravdu v tom, ze aj taketo duse sa daju v bicykliarstvach kupit 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?