Hobby kompresor

Čaute, mám otázku tí čo máte doma nejaký hobby kompresor alebo hocijaký iný na občasné používanie v garáži mate tento kompresor nonstop v sieti alebo ho zapinate len ked ho používate?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

Čaute, mám otázku tí čo máte doma nejaký hobby ko…
@audinak mám hobby kompresor s 25l tlakovou nádobou. Mám ho trvale v sieti, občas sa stane, že mi zapne aj v noci a počujem ho z pivncie do domu. Ked ti uniká niekde vdzuch.. Ale nie je to žiadny problém, ked sa zapne raz za týždeň-dva. Keby ti to malo vadiť, tak ho vypneš tlačíkom na tlakovej spínačke. Ale je trvale pripojený vidlicou na sieť bez problémov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@audinak mám hobby kompresor s 25l tlakovou nádob…
@zicher dakujem presne toto som chcel počuť👌, a ako často odpúšťaš kondenz prosím ťa?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

@zicher dakujem presne toto som chcel počuť👌, a a…
@audinak raz ročne.. už ho mám asi 10 rokov a vypúšťal som dva krát.. to asi nebude raz ročne čo? :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

Čaute, mám otázku tí čo máte doma nejaký hobby ko…
@audinak Čo je to za otázku???? Keď používam kompresor alebo iné el.zariadenia /vŕtačku/ pri používaní ju zapnem do siete, po použití VYPÍNAM zo siete!!!!! Čo má byť kompresor zapnutý nonstop v sieti??? Klesne tlak a bude zapínať kompresor????
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@audinak raz ročne.. už ho mám asi 10 rokov a vy…
@zicher 😁👍
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@audinak Čo je to za otázku???? Keď používam kom…
@technik007 ano predstav si, myslím ze ani v servisoch nevypinaju kompresory, keď idú večer domov tak ma zaujímalo ci niekto kto ho obcas využíva ho vypína zo siete 🤷, a ked je fungel nový unik by tam byt nemal a aj keby ho raz za den zaplo nejako to v tej garáži prežijem 🫡
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

@technik007 ano predstav si, myslím ze ani v serv…
@audinak ..a to je pre Teba veľký problém vytiahnúť zo siete kábel??? Ak áno, tak si nechaj kľudne a v noci nech Ti zapína aj 10x...V servisoch kde ja chodím prezúvať pneu po záverečnej VYPÍNAJÚ hlavný vypínač kompresora... Takže špatne🤔 si myslíš že v servisoch nevypínajú kompresory...
Odpovedať
ja doma kompresor vypinam zo siete, nevidim v tom ziaden problem. a v nasej firme kde ide kompresor 6-22 sa na noc vypina a rano opat zapina. a nik sa nad tym nepozastavuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

@technik007 ano predstav si, myslím ze ani v serv…
@audinak Nemusíš vyťahovať zo siete, na tlakovom spínači je ťahové tlačítko, tam stačí.. Ale ja to nevypínam vôbec..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@audinak raz ročne.. už ho mám asi 10 rokov a vy…
@zicher No, mám asi 15-20 ročný kompresor a práve kôli hrdzavému kondenzu, čo z neho vytiekol ho asi posuniem do šrotu. Nerád by som, keby buchol a niekto vedľa neho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@zicher No, mám asi 15-20 ročný kompresor a práv…
@frantisekca no on sa nasjôr dočúra, nevybuchne.. a ked da dočúra, tak pôjde do starého železa..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od audinak:

@technik007 ano predstav si, myslím ze ani v serv…
@audinak nevytahujem šnúru zo siete, ale na tlakovom spínači vždy stlačím červený čudlík - defacto ho vypnem. Mám dvojvalec, 50l zásobník, takže aj keď by mal po dlhšom nepoužívaní pokles tlaku (čo ma tak za mesiac o 1bar) dofúka okamžite. Pri prázdnom vzdušníku do 6 bar mu to trvá asi tri minúty...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?