SFRB a vystavba rodinneho domu

Dobry den, je tu niekto kto ziadal o mladomanzelsku pozicku na stavanie rodinneho domu? Da sa to ziadat aj na rodinny dom -lebo na stranke je spominuty iba byt. Aky je potom postup? Dakujem za odpovede.
Odpovedať
kde na stranke je "spomenuty iba byt" ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od veronikabucik:

Dobry den, je tu niekto kto ziadal o mladomanzels…
@veronikabucik v prvom rade mladomanželská pôžička už neexistuje od nového roka. Zmenili zákon a o pôžičku môžu požiadať už všetci manželia do 35 rokov. Odpadá podmienka byť svoji 3 roky. Po ďalšie áno je to možné aj na dom. Treba si preštudovať podmienky poriadne a taktiež zákon. Musíte spĺňať podmienky max. a min. príjmu atď. Je to dosť prísne a zdlhavejší proces. My ideme žiadať tak o cca 2 mesiace.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@veronikabucik v prvom rade mladomanželská pôžičk…
@fero1821 dobry den. Dakujem za odpoved planujem sa ist informovat na mestsky urad dufam ze sa to teda podari.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od veronikabucik:

@fero1821 dobry den. Dakujem za odpoved planujem …
@veronikabucik Uvidíte ja som si o tom pozisťoval všetko takmer sám. Na mestskom úrade tá pani čo to má na starosti sa tvári, že sa to jej netýka. Nikdy nereaguje na maily ani nič podobné. Keď zavolám nič nevie. Čiže ja si to zisťujem sám a následne už len pôjdem podať žiadosť k tej ,,ochotnej" pani.
Odpovedať
Máte prosím overené, že teda je možné žiadať aj výstavdu domu? Na stránke je uvedené: Výstavba bytu vrátane bytu získaného nadstavbou, prístavbou alebo stavebnou úpravou budovy, ak vznikne byt v bytovom dome, rodinnom dome alebo polyfunkčnom dome. Má niekto skúsenosť s tým, ako uvoľnuju peniaze, či sa dokladu bločky zo stavby alebo tak?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?