Prehodnocuje sa bonita klienta pri skončení fix úroku?

Profilova fotka
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme s manželom hypotekárny úver od SLSP s fixáciou na 5 rokov. Pomaly sa blíži dátum konca fixu a rada by som vedela, či banka znova bude pri predkladaní nového úroku na ďalšie roky fixácie prehodnocovať aj našu bonitu? Manželovi aj mne sa za toto obdobie zvýšil príjem a musím priznať, že počas tejto doby máme naozaj vysoký úrok, 6,5%. Teraz keď úroky klesli, potešili by sme sa lepšiemu úroku, ale neviem či to môžeme nejako ovplyvniť.... ďakujem za odpoveď
Odpovedať
@darina85 vraj to neprehodnocuju. a ten urok je hrozny!!!! uz by som sa pozerala po inej banke... ;-)
Odpovedať
@darina85 @darina85 každý klient slsp je zaradený do ratingovej skupiny, pričom nová úroková sadzba bude sadzba, ktorá prislúcha tvojej skupiny - osobne, by som však, vzhľadom na ťažké akcie, naisto zmenil banku - slsp začína od 5%, konkurencia o 3% a to je podstatný rozdiel :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem Vám obom za odpoveď. Myslím si, že zo strany banky je to viac ako nespravodlivé, že neberie do úvahy aktuálnu bonitu klinta. Za obdobie 5 rokov ,ako v mojom prípade, sa situácia môže veľmi zmeniť, či už teda k lepšiemu alebo horšiemu a túto skutočnosť by mali prehodnocovať. V každom prípade navštívime iné banky kde by naša bonita mohla byť naozaj lepšie ohodnotená než pred 5 rokmi v SLSP.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja navrhujem zorganizovať cca mesiac pred výročím alebo aj hneď novú hypotéku a k výročiu fixu im dať na stôl dve možnosti: 1. prefinacujete to touto už schválenou hypotékou za dajme tomu 3,7% oproti ich ponuke čo pošľú 2. opýtajte sa ich či dorovnajú a ušetria Vám čas Obávam sa, že nedorovnajú..... ale aj motyka môže vystreliť..... Tá druhá hypotéka sa dá pripraviť už dnes s tým, že im ju položíte na stôl hoc aj za 8 mesiacov..... a nebude Vás to nič stáť. Žiaden poplatok za schválenie, poskytnutie respektíve nečerpanie schválenej hypotéky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nové pozitívne informácie :) Keďže sa zasa priblížil dátum konca 5 ročnej fixácie, naša banka / SLSP / nás sama vyzvala prehodnotiť našu hypotéku, v zmysle požiadať si o novú. Súhlasili sme, podali sme žiadosť a na naše milé prekvapenie sa z úroku 6,5 stal úrok 4,8!!! Samozrejme ide o novú hypotéku, takže sme museli vybaviť znalecký posudok, LV, kataster, ale všetko dobre dopadlo a budúca splátka bude podstatne nižšia, V prepočte na roky ušetríme až 13000 euro, čo je priam zázrak :) Takže musím SLSP pochváliť :)
Odpovedať
@darina85 no vidíš, a keď by si išla o dum dál, máš to o 1% nižšie :-D minimálne
Odpovedať
Profilova fotka
@darina85 A bez takých fígľov ako TTB, kde vám síce dajú 3,75 ale už v zmluve sa zaväzujete , že po fixácii, prisúpite na úrok o 1,88 vyšší. Tak sme spokojní :)
Odpovedať
@darina85 žeby? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@darina85: to s tým pristúpením na vyšší úrok povedali v SLSP, však?.... a ešte majú aj lepšie rozprávky :-) len sa čím ďalej tým viac presviedčam o ich bezmocnosti.
Odpovedať
@darina85 aj ja doplním odpoveď - každý nadáva na konkurenciu, len realita u klienta je iná - čo myslíš, prečo sa rozhodli poriešiť ti iný úver? a dokonca ti to aj navrhli? lebo dnes je málo ľudí ochotných platiť šialené sumy, keď tú istú vec majú u konkurencie o polovicu lacnejšie... ak by ti prišla nová sadzba na cca 6%, okamžite to refinancuješ s min. 30% úsporou nákladou .... práve v slsp, keď začali akcie, tak odkázali svojim zamestnancom a externému predaju, že banka nebude dávať žiadne zľavy, lebo je veľká a nemá dôvod... dnes som dostal pre klienta šialenú zľavu, pričom pred mesiacom bola ponuka na 6,29%, len aby úver neodišiel...
Odpovedať
@darina85 So SLSP nikdy viac . Práve sme po 9 rokoch predčasne splatily HYPO a aj to sa nevedeli 3 pracovníčky v jeden a ten istý deň dohodnúť, aká bude konečná suma aj so sankciou a či vôbec môžeme predčasne splatiť. ( Pritom som mala overené od známej, ktorá pracuje v tej istej pobočke, ale nie s úvermi. Totálne sa strápnili, keď nás napokon poslali za riaditeľkou pobočky a zavolali tej našej známej, že ako to majú vypočítať a ako vyplniť žiadosť :-) Bábiky mali problém s tým, že klient chce zaplatiť :-)) ...A aby na záver ešte mohli niečo dovrzať, tak poslali potvrdenie o zrušení na našu starú adresu, ktorú sme pred 8 rokmi zmenili, lebo sme sa presťahovali. :-o Hlavne, že počas celej doby úveru s tým nemali problém a na žiadosti na zrušenie úveru bola len naša súčasná adresa :-) ( Aspoň som si trocha prevetrala hlasivky :-D ) ... Tiež nám ponúkali úver , ale som sa im vysmiala, že ak ponúknu menej ako konkurencia, môžme o tom uvažovať... Ten úver sme museli predčasne splatiť, lebo bol strašne nevýhodný .
Odpovedať
@ninka23 verím ti :-D, bol som svedkom podobnej situácie práve v slsp...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rudijagi áno, túto informáciu sme dostali v SLSP.... podobnú zmluvu teraz dostala známa, ale bolo to v ČSOB, ale konkrétne fakty žiaľ neviem :(
Odpovedať
Profilova fotka
@ninka23 Problém je keď človek peniaze nemá a ako čítam ešte väčší keď ich má :-) Kde to len žijeme? :-N
Odpovedať
@darina85 ...žeby na Slovensku ? (alias Kocúrkovo) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
TB neprehodnocuje bonitu, ja mam urok 6,1%, ide ma porazit. Fix mi konci 18.2.2012, v ten den splatim 8000 EUR (celkova suma uveru 42 000 EUR) mimoriadnu splatku TB a beriem uver do inej banky okamzite. Je to spravne rozhodnutie? Ked teraz 2 roky platim TB len uroky a z istiny nesplacam takmer nic? Keby som to vzala do inej banky hned, platim 2500 EUR pokutu. Neoplati sa pockat rok a pol do ukoncenia fixu?
Odpovedať
Profilova fotka
pokutu? no v csob mi pani povedla ze akurat 0.5 percenta z predcasne splatenej sumy aj mimo fixu ...
Odpovedať
musim potvrdit slova osicky, v TB je pokuta mimo fixu za predcasne splatenie 5 percent.. ...tiez sme uvazovali o prefinanocovani, nakolko mame urok 5,4, ale vzhladom k tomu, ze sa nam o pol roka konci fixacia a tiez chceme vlozit mimoriadnu splatku, pockame si aky novy urok nam poskytne TB a podla toho sa dalej rozhodneme ci zostaneme alebo nie... Osicka: skus si to prehodnotit, ale 2 roky je ozaj este dlha doba a aj napriek pokute by som pouvzovala o zmene banky...
Odpovedať
Profilova fotka
@boba82 asi ano, uz len z principu....
Odpovedať
Zimomriavky po mne idú keď tie čísla čítam :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?