Hypoteky 2024

Zobraz úvodný príspevok
Plynova diskusia sa ujala, skusim teda este hyposky. Uz vie niekto ze ako to bude? Z medii idu len kadejake nepresne informacie. Uz bol schvaleny nejaky konkretny zakon? Udajne to slo cez nejake zrychlene leg konanie...
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od hockto:

@rkorba a je ti jasne ake su hodnoty priemernej m…
@hockto ok. Aj tak ďakujem. Príde mi odveci, žeby blokovali pomoc aj tým, ktorí refinancovali už skôr než je referenčné obdobie. My sme hypo komplet splatili a vzali ďalšiu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@hockto ok. Aj tak ďakujem. Príde mi odveci, žeb…
@zltalienka mne to pride odveci cele, ale tak co ja viem, toto s tym refinancom moze byt kludne len aj legislativny omyl, vzhladom na to ako to bolo riesene
Odpovedať
a presne pre toto je Slovenska v takej riti akej je. Namiesto toho prečítať si hneď prvú vetu na MFSR sa idem podeliť o moje myšlienky na internet. Na pomoc maju nárok tý čo sa im v roku 2023/2024 zmenila uroková sadzba, skončil fix. a ich splátka stúpla...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@zltalienka mne to pride odveci cele, ale tak co …
@hockto nie oni to mali dobre premyslené,lebo bol veľký buum s refinancovanim hypoték,a každý kto ma dlhšie hypo a začal na 3.5 percenta si s radosťou prešiel Do inej banky,kde kopec eur ušetril,a týmto sa to bude proste týkať naozaj málo ľudí,ostatní budú sklamaní,nadávať a pod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

a presne pre toto je Slovenska v takej riti akej …
@palo18 ale pali, co tak srdnato, ved to je predsa podstata diskusneho fora, delit sa o svoje myslienky na internete. Okrem toho, na stranke MF SR je to napisane odveci a clovek si musi dohladavat info aby realne vedel, ako to je
Odpovedať
Nebolo to myslené ako plošná pomoc a pomoc vysokopríjmovým skupinám. Ak sa niekomu zvýšil úrok pred 2023, tak splácať zvláda a jeho by sa pomoc týkať nemala. Tak to bolo prezentované na prvotnej tlačovke.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_x:

Nebolo to myslené ako plošná pomoc a pomoc vysoko…
@roman_x ak si mal napr manzelku v 2022 na materskej a rodicaku a ste na hypo obaja, tak si kludne mohol mat prijem 4150e mesacne a ak si nerobil refinanc, tak mas narok teraz na pomoc ak ti sli splatky hore. Cize hej, je to pomoc vyslovene len nizkoprijmovym skupinam :)
Odpovedať
@hockto - takýchto prípadov veľa nebude a možných kombinácií je veľa + chceli to spraviť čo najjednoduchšie + nijak sa to nedotkne tých najbiednejších z rôznych dôvodov bez hypo, ktorí si domček lepia spotrebákmi s dvojnásobnou úrokovou mierou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_x:

@hockto - takýchto prípadov veľa nebude a možných…
@roman_x tu nejde o to ci to chceli spravit jednoducho alebo ako, ale o to, ze ak to malo byt pre nizkoprijmove skupiny, tak nemoze byt maximalna vyska prijmu nastavena ako 1,6 nasobok priemernej mzdy, ved to je uplny oximoron
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@hockto nie oni to mali dobre premyslené,lebo bol…
@emilia25 neviem, či som Ťa správne pochopila, ale tak refinancovanie hypotéky vychádzalo z princípu trhového mechanizmu...kto vie poskytnúť produkt za výhodnejších podmienok, ten predá viac. Vyhráva zákazník, lebo má možnosť si kúpiť produkt (hypotéku) od toho predajcu (banky) ktorá je ochotná znížiť cenu a teda zákazník ušetrí. Aktuálne je refinancovanie hypotéky mimo kurzu. Banky nebudú ochotné znižovať cenu hypotéky (úrok), načo aj, veď štát to zaplatí a klient do druhej banky nebude chcieť prejsť, lebo príde o štátny príspevok. Konečný víťaz je ...banka. Ak mi skončí fix a banka mi pošle ďalší úrok vo výške (dajme tomu) 5%, čo môžem urobiť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@roman_x ak si mal napr manzelku v 2022 na maters…
@hockto asi som mal neuplne informacie, takze ked som mal ako majitel hypo v roku 2022 mzdu 4000E hrubeho mozem poziadat o dotaciu po splneni ostatnych podmienok?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@emilia25 neviem, či som Ťa správne pochopila, al…
@zltalienka tak nás sa táto pomoc netýka,takže jasne ze si urobíme refinanc a uvidíme ešte kde,riešiť to budeme s finančným poradcom až v máji.a ako vravím,aj my sme refinancovali hypo,z tatra banky,do otp,z Otp do ČSOB a z ČSOB do VÚB kde sme teraz a uvidíme kde budeme potom. Tiež už je čo si splatenie,takže ta splátka nebude vyššia o 200eur,ale dajme tomu o 120eur,to není suma pre ktorú by sme skrachovali. A mnohí to takto robili,takže malo ludi bude mať nárok na tu pomoc.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@hockto asi som mal neuplne informacie, takze ked…
@rkorba ak ste na hypo dvaja a ten druhy mal nulovy prijem tak ano, max mesacny prijem "domacnosti" je nejakych 4173e aby ste este mali narok + dalsie podmienky, ale nefinancne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@zltalienka tak nás sa táto pomoc netýka,takže ja…
@emilia25 som zvedavá, či sa podarí vyjednať nižší úrok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@emilia25 som zvedavá, či sa podarí vyjednať nižš…
@zltalienka vo VÚB mame úroky 0.89,na 100tisicovej hypo,tam akurát konci fix,úrok 1.99 40tisic tam až v r.2027,a na ďalšej už 4.5 ale ta je len 27tisic.Tak som zvedavá,čo vymysli poradca a ci sa bude dat preniesť len ta 1hypo,alebo sa všetky dajú do 1,ale to pochybujem,uvidím čo v máji vymysli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@rkorba ak ste na hypo dvaja a ten druhy mal nulo…
@hockto teraz som si precital informaciu z 11/23 ze to je podmienene 2086E v hrubom, zmenilo sa nieco, ked si mi hovoril ze aj 4k?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@hockto teraz som si precital informaciu z 11/23 …
@rkorba že keď máš ženu na rd,tak tým sa vlastne tebe môže zdvihnúť takto plat a budete mat nárok na pomoc.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@hockto teraz som si precital informaciu z 11/23 …
@rkorba https://www.mfsr.sk/sk/media/tlacove-...
Odpovedať
Mam smolu nie som rizikova skupina :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@hockto teraz som si precital informaciu z 11/23 …
@rkorba dva krat som to pisal, z toho konkretne raz aj tebe, ze tych 4k+ je na "domacnost" ak ste na hypo dvaja dlznici, tak je ta suma logicky 2 nasobna. Ak mas problem pochopit jednoduchy pisany text, tak asi si rizikova skupina, ale v inej oblasti rizika :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?