Dotácie na obnovu rodinného domu 2022

Zobraz úvodný príspevok
Nejake zbezne info ku dotaciam na obnovu. Kedze im este nefunguje portal, oslovil som priamo a tu je odpoved. Mozno to niekomu pomoze. Podporu plánujeme smerovať pre: 1) už zrealizované obnovy rodinných domov, ktorých obnova začne až po zverejnení podmienok oprávnenosti na našom pripravovanom webe (tieto podmienky plánujeme zverejniť ešte tento rok) 2) pripravované projekty, ktoré budú realizované po zverejnení prvej výzvy v 3Q 2022 a podaní žiadosti o podporu. Predbežne sa ráta so sumou 16 600 € na dom. Žiadosti o dotácie sa budú môcť predkladať až po vyhlásení výzvy. Bude možné podporiť len projekty, ktoré splnia požiadavky na úspory energii (min. 30%). Predbežne sa plánuje intenzita pomoci vo výške 50% z oprávnených výdavkov. O dotáciu bude možné požiadať online cez webový portál alebo osobne v regionálnej kancelárií. SAŽP ich v rámci Slovenska plánuje celkovo zriadiť 10. Všetky ďalšie informácie, vrátane povinných náležitostí podávaných žiadostí a termínov, kontaktov či detailov opatrení budú postupne v priebehu pár dní, prípadne v priebehu januára zverejnené na novej webovej stránke projektu, ktorú aktuálne pripravujeme. S pozdravom, SEKCIA PLÁNU OBNOVY
Odpovedať
@tholenda2 To akoze fakt? Absolutne ziadna reakcia? Ako si posielal ziadost - elektronicky, alebo v papierovej forme? Ja som to posielal teraz, cize vyjadrenie budem mat takymto stylom za 2 roky...
Odpovedať
Necakajte,ze to pojde rychlo.haha.My doteraz cakame na dotaciu z fotovoltaniky a to bola podana v oktobri,tolko krat dokladovane fotkami,este aj dronom.Ked uz tetuska konecne uznala,ze to mame naozaj na streche teraz prichadzaju dalsie 2 tetusky a cakanie dalsich par mesiacov.haha takze ak to stihnu do vianoc budem rada.
Odpovedať
@marek2389 prosim ta a to energetické hodnotenie sa musí spraviť pred podaním žiadosti,alebo môže sa podať žiadosť a potom sa doloží certifikát?
Odpovedať
@jeackynka malo by sa to poslať spolu so žiadosťou..aspoň podla bodu 6.--..- 6. Dokument potvrdzujúci návrh opatrení na zlepšenie energetickej hospodárnosti budovy (EHB) ☐ Projektové energetické hodnotenie alebo ☐ Energetický certifikát pred obnovou rodinného domu, ktorý bude obsahovať návrh opatrení na zlepšenie EHB vr. Správy, ktorá tvorí prílohu EC kópia Povinné Projektové energetické hodnotenie je povinné, ak obnova podlieha stavebnému povoleniu
Odpovedať
Ahojte, prišlo už niekomu vyjadrenie? Mne ešte nie, ale trom známim prišlo, že musia niečo doplniť.
Odpovedať
@mikinko1707 píšu (obnov dom),že o 3-4 mesiace príde vyjadrenie -čo a jak,Takže musíš čakať...asi
Odpovedať
Včera v správach na Markíze vraveli, že v prvej výzve prešlo 102 z tuším 3580 žiadateľov. Desiateho marca majú spusriť novú výzvu, s upravenými podmienkami.
Odpovedať
@toky1 čo si 3% ľudí ze by prešlo?, 102 schválili okolo 50 neschválili a zvyšok ešte overujú, @ondrej144 už je to cez 4 mesiace čo som podal žiadosť Najhoršie na tom je, že si ľudia nevedia overiť či im žiadosť vôbec prišla na ministerstvo.
Odpovedať
Profilova fotka
@mikinko1707 viete si to overiť, opýtajte sa na spôsob na príslušnej kancelárii
Odpovedať
@dotti na aký spôsob? Posielal som to poštou, nedával som to v kancelárii. A všade kde som volal, písal mi povedali ze informácie o tom nedávajú.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 Zatiaľ je 102 schválených, pár desiatok už zamietli (56 žiadateľov nesplnilo podmienky), cca 500 žiadostí potrebuje doplnenie, ostatné sa overujú alebo čakajú na overenie.
Odpovedať
@zelenaobnova v novinách písali že schváílili len 1 žiadost ....a som zvedavý kde nazbieraju tých 30 000 predpokladaných žiadatelov ....kolko penazí už štát dal tým "obsmrdačom" po kanceláriach okolo toho ? a kolko ešte dá? kolko domov sa mohlo za to obnovit? Ja uradník slovenský je tvor nezlomný , nezdolatelný .....A čakat 3-4 mesiace ked mi ide strecha padnut na hlavu , do domu zateká a fuka cez okná ..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@daralbajda Nevieme síce, v ktorých novinách a kedy toto písali, ale v piatok 3. 3. na tlačovej konferencii potvrdila SAŽP 102 schválených žiadostí. https://www.asb.sk/zelena-obnova/novu...
Odpovedať
vcera o tom hovorili v televiznych novinach, ze je to prakticky fiasko a vobec to ani nefunguje a ani to nema taky efekt ako to cele malo mat
Odpovedať
Orientačný výpočet. Za 5 mesiacov schválených 102 žiadostí. To je cca 20 žiadostí mesačne. Do konca roku 2026 malo byť odhadom 30 000 domov zrekonštruovaných. Pri 20tich žiadostiach mesačne by to malo byť cca do 1000 žiadostí do konca 2026. To je 30x menej. 👌
Odpovedať
@zelenaobnova v denníku Pravda som to čítal ...asi pred 3 týždnami , tak po tom článku asi pustili dalšie aby sa neblamovali ...a verit dnešným tlačovým konferenciam , to je ako verit ......
Odpovedať
Maju skontrolovane cca 800 ziadosti z cca 3580 ked chcete mat nejaky prehlad, treba si zistit ake mate poradove cislo. Ja mamm napr V-1400 a v tom zozname to pekne vidite ako daleko su lebo kazdy ma svoje cislo. Taktiez ked neviete ci vasa ziadost bola dorucena, tak to vidite na stranke posty(sledovanie zasielok) ked ste to zasielali ja som si to odsledoval, a videl som ze to je dorucene spravne..neni to ziadna atomova veda. Taktiez tam mozete jednoducho zavolat, a oni vam napisu na email v ako procese je vasa ziadost tam mate aj vase cislo ziadosti.
Odpovedať
@marek2389 ako si zistil poradové číslo? Vieš mi poslať kontakt? Ď
Odpovedať
@zelenaobnova https://blog.sme.sk/vladimirkratky/po...
Odpovedať
@marek2389 @mikinko1707 @toky1 @obonka @dotti
Odpovedať
Profilova fotka
@mikinko1707 zavolajte si na pobočku, neviem presne ktoré 4 údaje k tomu treba, ale dozviete sa číslo žiadosti a teda aj poradové číslo.
Odpovedať
@dotti na akú pobočku? keď som z okresu Ružomberok tak na pobočku do Liptovského Mikuláša?
Odpovedať
Profilova fotka
@mikinko1707 môžete tam. Len sa naozaj dozviete len to číslo žiadosti a či bola zaevidovaná
Odpovedať
Aky cas maju vlastne na vybavenie tej ziadosti? Je tu aj niekto, komu bola ziadost proste zamietnuta?
Odpovedať
@slawka333 Ved čítaj hore príspevok , je to nekonečný príbeh......
Odpovedať
@dotti dnes som tam teda volal, žiadosť je zaevidovaná. Žiadosti ktoré boli podané na zberných kanceláriách sa vybavujú rýchlejšie ako tie čo boli poslané poštou.
Odpovedať
Inac dotacie na fotovoltaniku,na tepelne cerpadla sa uz minuly,jedna p.mi pisala,ze to stihli v poslednej chvili,dat ziadost o dotaciu,boh vie ako to bude s tou to dotaciou,vieme ako matelko a spol odrbavaju.
Odpovedať
@emilia25 nezamieňaj dotačnú schému Zelená domácnostiam a Obnov dom. Sú to dve rozličné dotačné schémy.
Odpovedať
@toky1 zbytocne vysvetlujes, tieto konspiracne vylevy sa tu od nej objavuju pravidelne 😀
Odpovedať
@toky1 ja kazdemu jednemu drzimu palce,a prajem pevne nervy.A viem,ze su to rozne dotacie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?