Ako dokoncit sokel?

Ahojte, ako podla Vas co najjednoduchsie a najefektivnejsie dokoncit tento sokel? Co tam dat? Dom sme uz tak kupili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kukiak:

Ahojte, ako podla Vas co najjednoduchsie a najefe…
@kukiak foliu zarovnať a odrezať nad úrovňou zásypu a nechať si ohnúť plechový límec, ktorý priskrutkujete na silikon o stenu, v ktorom bude schovaná tá nopová folia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kukiak foliu zarovnať a odrezať nad úrovňou zásy…
@zicher Presne to som chcel napísať. Jednoduché a funkčné riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kukiak foliu zarovnať a odrezať nad úrovňou zásy…
@zicher a načo ohýbať plech ?....už keď tak toto https://strechybj.sk/geotextilie-nopo...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@zicher a načo ohýbať plech ?....už keď tak toto …
@eagleowl Táto plastová sranda sa na slnku povykrúca tak, že by ju ani sám výrobca nespoznal. Za tri sezóny je zrelá na výmenu. Plech je istota.
Odpovedať
Diky! Ide mi aj o estetiku, idealne by som tam tu nopovku nemal a dal tam ja neviem, farbu, nejaky obklad alebo tak. Za nou je styrodur. Ak som tomu spravne pochopil, tak navrhujete to olištovať, ale nopovka by bola ale stale vidiet? Je blbe, ze je to taky mensi kusok a vsetko sa tam bude tazsie robit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kukiak:

Diky! Ide mi aj o estetiku, idealne by som tam tu…
@kukiak Hotová fólia tam zostane, ale skús sa zamyslieť nad tým, že ak bude z tých kameňov odstraňovať blato, šp8navá voda, ako bude vyzerať nopová fólia a ako bude vyzerať obklad, prípadne omietka a čo sa ľahšie očistí.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od milanpl:

@eagleowl Táto plastová sranda sa na slnku povykr…
@milanpl no ale na slnko si to dá len lolo....tá plastová sranda patrí pod úroveň štrku......rovnako ako aj nopovka.....okrem toho že to vyzerá ako päsť na oko tak plech zhrdzavie (pokiaľ to nie je hliník)
Odpovedať
@eagleowl Tá lišta bude mať aj pri správnom použití takmer polovicu plochy nad terénom a garantujem ti, že to bohate stačí na skrútenie. Je to potom krásny "estetický" prvok. Aby to nevyzeralo ako päsť na oko a nehrdzavelo, predávajú sa hliníkové a nerezové, dokonca v RAL odtieňoch, napr. https://eshop.zofi.cz/zofi-lnf-ukonco...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od milanpl:

@eagleowl Tá lišta bude mať aj pri správnom použi…
@milanpl nuž ja mám za to že správne použitá PLASTOVÁ lišta má byť celá pod terénom.....inštaloval som ju tak pred 25 rokmi podľa návodu výrobcu (myslím že to bola Nórska) a inštaloval som ju pod terén aj v novom dome pred á 5 rokmi (foto). Pre úplnosť aj ďalšia fotka z existujúceho návodu na inštaláciu....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@milanpl nuž ja mám za to že správne použitá PLAS…
@eagleowl Ja som sa držal tohto (na foto). A teraz si vyber :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od milanpl:

@eagleowl Ja som sa držal tohto (na foto). A tera…
@milanpl ak si použil hliník je to OK....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?