Zapojenie zasuvky

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím ľudia, nie som elektrikár a chcel by som si vymeniť dvojzasuvku kde je 6 kablov. Chcem ju prehodiť na klasickú zásuvku. Zásuvka schneider kde je 6 konektorov co sa len zacvaknu. Moja otazka je ci jedno kde pozapajam tie dvojice káblov? Teda zľava 2x hnedy (je jedno ci dam tie 2 hnede vodiče do prveho alebo druhého konektora na ľavej strane? Momentálne je to zapojené takto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od merak:

@tuliusmax jednoznačne zavolať elektrikára nech t…
@merak prečo wago nie na hlinik? Wago je pri pouziti pasty certifikovane na hlinikove vodice. https://www.google.com/url?sa=t&sourc...
Odpovedať
No zavolam radšej elektrikára.. .A k tým wagosvorkam sem dam pár fotiek. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať ako laik že spájať hliník a med je riadna... Nemal som inu možnosť len nejako prepojiť v krabičke hliníkový a medený káblik pre zástrčku. Čo som vyčítal na nete, tak naj mi prišlo wago. No ale pri normalnom používaný zástrčky, vydrží wago cca rok. Tu mam foto wago po cca roku používania zástrčky. Pastu som nepouzil, neviem ci by to pomohlo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tuliusmax:

No zavolam radšej elektrikára.. .A k tým wagosvor…
@tuliusmax 1. Zavolaj. 2. Pomohlo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marcos33:

@merak prečo wago nie na hlinik? Wago je pri pouz…
@marcos33 táto pasta je proti elektrochmeickej reakcii hliníka s okolím, ale nie proti odsrtihnutiu hlníkového vodiča v nesprávnej WAGO
Odpovedať
Ta pasta sa moze pouzivat len v svorkach 2273, 222, 224. V tych roztopenych 221 by sa aj tak nemohla. Teda nemohla... nie je na to schvalena...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?